bugün

grip semptomlarımı telefonumun notlar kısmından okuduğumu gören doktorum tarafından reçeteme eklenen ilaç. ilk defa kullanmıyorum dönem dönem iğne veya hap olarak hayatıma girmekte etkisinin geçici olduğunu düşünmekteyim. Rengine aldanmayın ilaç üstündeki folyoyu kaldırır kaldırmaz leş gibi kokar ve ağızdaki tadının gitmesi için bir damacana su içirir gerçi beni bu kadar bunaltmasının sebebi havanın ultra sıcak olmasından kaynaklıda olabilir. Buraya gelme sebebim olan yan etkisi ise.. arkadaşlar ne rüyası ne uyku yapması gece boyunca aralıklara kabus şöleni kan ter içinde uykudan kalkıyorum normalde de toz pembe rüyalar görmem ama bir gecede üst üste sürekli kabus da görmem gecelerimi zehir ettin b12 umarım güzel şeyleri hatırlamama yardımcı olursun da gündüzlerim iyi geçer.
Kafaya göre kullanılması yanlış olan, ilaç kapsamında değerlendirilecek kadar yüksek oranda b vitaminleri içeren b grubu kompleks vitaminidir.

Eğer vücudunuzda b vitaminleri açısından önemli bir eksiklik yoksa kullanmak faydalı olmanın dışında zarar da verebilir. Her ne kadar, fazlası idrar yoluyla atılır dense de yan etkileri olabilir.

Ayrıca b12'nin sentetik formudur. Kullanima uygun hale gelebilmesi için vucutta bir takım işlemlerden geçerek dönüştürülür. Aynı folat (metafolin) yani doğal formda bir folik asit kullanmak yerine sentetik ve daha ucuz formunu kullanmak gibidir. Vucut için yararlılığı dogal formlara göre tartışma konusudur.
araştırmacı yazar soner yalçın'dan bir bilgi:
piyasada centrum, one a day,gnc ve nature made isimlerinde b12 vitamin hapı var.hemen hepsi sentetik formunda üretiliyor.çünkü raf ömrü uzun.bu neye yol açıyor, akciğer hastalığına.
sadece b12 değil yüksek dozda b6 desteği alanlarda da akciğer kanseri riskinin arttığı , tehlikenin halen sigara içmekte olanlar için daha da fazla olduğu bildirildi. araştırma journal of clinical oncology 'de yayımlandı. ohio üniversitesi tarafından 2000-2002 seneleri arasında çalışmaya dahil edilen 70-76 yaşlar arasındaki 77 bin 118 kişinin on yıl öncesine kadar hangi vitaminleri ne kadar miktarda aldıkları belirlendi. bunlar altı yıl takip edildi. bu zaman zarfında 808 akciğer kanseri teşhisi konuldu.
sentetik ilaçların tamamı sonuçta kimyasal maddedir. bu nedenle hepsinin yan etkisi var.en büyük etki böbrek ve karaciğerde görülüyor.
saklı seçilmişler kitabı.
eczane'de, artık üretilmediğini söyledikleri vitamin.
doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın, vücudunuza gereksiz yere kimyasalları sokmayın. ilaç neticede..
Birkaç gündür kullanıyorum. iştahım açıldı, biraz da depresiftim. iyi geldi şimdilik. Hiçbir doktor tavsiyesi almadan aldım eczaneden.
hiç bir sike yaramadığı tarafımdan doğrulanmıştır.
Et biraz daha pahalanırsa eczanelerin bedava vermesi gereken ilaç. Hayatımda hiç kullanmadım şükür hiçte eksikliği olmadı bünyemde maşallah ne zaman test yaptırsam kendileri folik asitle beraber full cıkmaktadır. Depresyon iştah ve sinirler konusunda bişey diyemeyeceğim hepsi bende tam tersi.
kokusu ve ağızda bıraktığı aroması iğrençtir.

sidiği sap sarı yapar.

rüyayı hatırlamayan bendenize full hd rüya gördürtür.
Sanırım kokusu bir tek benim hoşuma giden vitamin ilacı.

Herkes Bunu içince çişim pis kokuyor diye yakınmış aksine çişim hoş belki de mayhoş hafif hastanemsi bir kokuyla beni cezbediyor.

Alişkanlık oldu çiş yaparken bu kokuyu duyumsamak hatta sevmek.

Neyse konu bu değildi aslında. Deneyimlerime göre piyasadaki en iyi b12 kompleksi. Benzerleri bu denli başarılı olamadı bünyemde hatta mide bulantısı ve çarpıntı bile yaptılar. muhtemelen yardımcı madde olarak kullanılan bazı boyalı kaplama, laktoz maktoz gibi şeyler alerjen etki gösterdiği içindir.

Benexol bu konuda bünyeyi sarsmayarak tedavi ediyor.

Ek olarak söyleyeyim antidepresan kullanan çoğu insanın aslında folat ve b12 değerleri düşüktür kan değerleri yerlerde olduğu halde bundan bihaber olan insanlarımıza gereken antidepresandan daha önce vitamin ilaçlarıdır.

Türkiyedeki psikiyatristleri bu yüzden kınıyorum.
ota bota iyi gelen ilaç. vitaminler içinde tek işe yarayan.
iğne ile alınınca daha etkili olan b12 ilacı.
Okumaya üşendim kardeşim bana da mesaj atarsın işe yarıyorsa.

t. bir ilaç.
dostum bence iğne ile alsan daha iyi olur. ayda bir miydi haftada bir miydi, hatırlayamıyorum.

Ayrıca belki baika bi şeyin vardır. Bi kan tahlili yapılmasında fayda var.
B grubu vitaminler suda çözünür ve vücutta birikme yapmaz korkmadan rahatlıkla içebilirsiniz, fazla miktar idrar ve dışkı yoluyla vücuttan atılır.
1 sene kullandım göğsümde hayvan gibi sivilceler çıktı. ben yağlı yemekten sanıyordum prospektüsüne bakmak 1 yıl sonra aklıma geldi meğerse yan etkilerden biriymiş. uzun zamandır kullanmama rağmen hala 1-2 tane yağ bezesi boyutunda sivilce duruyor bu ilaç yüzünden. hafızama da etki etmedi fazla açık ve net.
konu hakkında uzman olan yazarlardan bilgi istediğim ilaçtır. hafızam uzun bir süredir oldukça kötü. neredeyse anlık kullanılır hale geldi ve eklemlerimde ağrılar hissediyorum. oturduğum yere dökülüyorum sanki. bundan olsa gerek ki dr.a gitmeye oldukça üşeniyorum. aynı zamanda vejetaryen besleniyorum bu nedenle devamlı b12 takviyesi gerektiği söylendi. b12 kendisi atılır düzenli kullanımında hiç sorun yok diyen de var kontrolsüz alınmaz diyen de. bilgisi olan varsa yesillendirirse çok sevinirim.
Aga rüyalar aşırı manyak oluyor bunu içince. Sinirler desen çelik gibi. Seviyoruz seni benex.
Birbirinden saçma ama bir o kadar da gerçekçi rüyalar görmeme sebep olan vitamin hapı. iştah açtığı yönünde duyumlar almıştım ama bu bildiğiniz tokluk hissini unutturuyor. Açların halinden gerçekten anlamak isteyen herkese tavsiye ediyorum çünkü oruçtaki gibi iftar ve sahurda tok olma durumu yok. Ne kadar yerseniz yiyin açsınız.
Acayip istah acan b12vitamini. Diyette iseniz içmeyin dolap önünden ayrılamiyorsunuz.
idranınızın koyu ve kötü kokulu olmasına sebep verir.
bir faydasını görmedim. ama şu biraz daha etkili benexol e göre (bkz: dodex)
Kabızlık yapıp yapmadığı merak edilendir.
Bende yine bir boka yaramayan ilaç. Unutkanlık ve halsizlik için kullanmaya başlamıştım, bir kutu bitti neredeyse ama bir yararı olmadı. Hatta ilacı içmeden önce, "ben bunu bugün içmiş miydim amk" diye düşünüyorum hep. Unutkanlık için başka tavsiyesi olan varsa yeşillendirsin bir zahmet.
kullanan kişiye göre yan etkileri değişen vitamin takviyesidir.

bünyenizde oluşturacağı yan etkileri öğrenmenin tek yolu üç - dört gün kullandıktan sonra yemek ve uyku düzeninizdeki değişimleri gözlemlemenizdir.

bunun dışında prospektüste yazan "çok ciddi" yan etkileri göz ardı etmemenizde yarar var.
kıllanmaya sebep olur.