bugün

günümüz gençliğinin "zeki çevik ahlaksızım beni böyle seven kızın hastasıyım "-vb şekillerde- modifiye ettiği, ve bunu yaparken hiç mi utanmıyorlar dedirten m.kemal atatürk'ün ünlü deyişi.
esi olmayan bir sözdür. dogrulugu su götürmez bir gercek olsa da ruslar icin gecerli olmayan bir durumdur. serserinin önde gideni olup, alkol ve sigara içen triatlet gördüm.**
atam ın söylediği belki de en güzel sözdür.. ne güzel söylemiş be atam. bende ona şu kafiyeli dizeleri söylemek istiyorum..

atatürk yoktu,
düşman çoktu,
atatürk geldi, düşmanı yendi,
bu güzel yurdu, bizlere verdi,

bak bunları yazarken bir tane daha geldi aklıma;

'atam sen kalk ben yatam'
karakter sınırlamasına takılmamış orjinali "ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim" olan sözdür. rivayet odur ki bir zamanlar bir yerlerde bir belediye başkanı "ben de sporcunun zeki çevik ve ahlaklı olanını severim" şeklinde bir pankart yaptırıp astırmıştır.
(bkz: emrenin kemalist olduğunu iddia etmesi)
ulu önder mustafa kemal atatürk ün vecizelerinden birisidir.
ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını nereden bulayım?
rıdvan bile kumara sardı. ertuğrul sağlam vardı bu tarife uyan adamın eşi kapalı diye tü kaka ettiler başımıza şampiyon kesilmeya başladı.
(bkz: ne olcek bu işler)
mustafa kemal atatürk'ün sporcuların olması gerektiği durumu gösteren sözüdür.
az bulunur böylesi, türkiyem şartlarında.
çok saçma bir söz. eee nabalım denilesi söz.
ben de iskenderin bol tereyağlısı severim. söz mü bu şimdi amk sağa sola asılacak te allahım ya.
bütün sporcuların örnek alması gereken Mustafa kemal Atatürk'ün (atamızın) sözüdür.
atanizin salladigi sözlerden biri .
görsel

Çok doğru. (bkz: gb)
arda turan olayı ile tekrar " ne kadar doğru tespitmiş " dedirtendir.
çok kişisel bir söz ve her spor salonunda yazması da bana kalırsa saçmalık.

zeka: her spor zeka gerektirmeye biliyor, o zaman zekası olmayanlar sporcu olamaz mantığı çıkıyor ki saçma.

çevik: kusura bakmayın ama bu da çok saçma, dünya kadar futbolcu, hatta dünya starı olmuş insanlar var ama çeviklik konusunda maalesef yetersiz hatta bazıları hiç çevik değil.

ahlaklı: bence insanların geneli ahlaklı olmalı, ahlaksızlık bir tek kesimde olmamalı. polis de ahlaklı olmalı, işci de, milletvekili de.

zorunuza gidebilir ama çok da mantıklı ve üzerine güzellemeler yapılabilecek bir söz değil maalesef.
Bazıları da sporcunun zeki, çevik ve ahlatlısını sever.
Boşuna söylememiş.
5'i 1 yerde olanlar örnek görsün. Gururla taşımaları gereken o güzel bayrağımızın altından ne işler çeviriyorlar. Saygısızlar, Onursuzlar ve şerefsizler. Alçak insanlardan başka birşey değil o insanlar.
Atatürk : ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.

Sporcu : protein tozu alam, instagrama çıplak foto atam, karıya kıza yürüyem
Deyip alkolden gitmek evet.
Aksini iddia eden oldu mu?