bugün

ben yemem sevmem de zaten, birbirimizi beraber soğan ekmek yiyelim diye mi sevdik.
evet yer ama en fazla 1-2 sene.
(bkz: #32336548)
Bir gözü kör, topal ve kambur kızlar için sorun olacağını sanmıyorum. *
Yapamayacağım bir şeydir. Ben soğan severim ama soğan ekmek sevmem. Üzgünüm.
Hiçbir erkek boşuna böyle kız aramasın. Senle Soğan ekmeğe varım yeeaa diyenn kız yok diye mızmızlanıp sonra pelinsularla orda burda elit mekanlarda aşk yaşamaya çalışırsınız.
halihazırda Cibuti gibi dünyanın en fakir ülkelerinden birinde insanlar pirinç lapası, köylerdeki keçiler, yolda buldukları plastik parçalarıyla karnını doyuruyor. bu insanlar bolluk ve bereketin içine doğmamış, (Fransız ve Amerika sömürgesinden bahsetmiyorum elbette) pek az şeyden haberdar olmasına rağmen hayatta kalabilmeyi başarıyorlar, çoğu zaman yani.
hayatta kalmak ve yaşamak için insanın diğerlerine ihtiyacı vardır. kendinden sonra ki diğerleri insanın önce ailesini ve yakın çevresini temsil eder.
çalışmadan, gayret etmeden, zorluk ve sıkıntı çekmeden her istediğini elde etmiş insanlar için bunun bir kıymeti yoktur. sefaleti onların kaderiymiş gibi görürler.
fakat unutulmamalı ki dünya çok enteresan bir yer. çok zenginken bir anda fakir kalmak mümkün. herşeye hazırlıklı olma fikri, insancıl bir yaklaşım. insan bir de gerçekten seviyorsa siz onu o zaman görün.
Kız böyle bir şey söylese erkek tırsıp ilişkiyi bitirir. Aslında çoğu erkek uzun menzilli ilişki istemiyordur, bunlar fasafiso.
sanıyorum bu işin imaj kısmıdır. -ekseriyetle- yemezler efendim.
bal yiyen baldan usanıyor. ne soğan ekmek.
Her şey güzel giderken herkes her şeyi söyleyebilir. Zaten evlenirken de herkes "hastalıkta sağlıkta, iyi günde kötü günde yanında olacağım" diye söz veriyor ama görüyoruz.

iş sözde değil o zor gün geldiğinde bunu yapabilecek insan olmakta. Yoksa boğazda yemek yerken söylemesi kolay.

Atalarımız boşa dememiş;

(bkz: erkek varlıkta kadın yoklukta belli olur)
ilk 5-10 yıl için doğru söylese de sonunda hep yalan söylemiş olacak kızdır.

evlilik çok zor bir şey, ufak ufak şeyler bir süre sonra iki taraf için de birikiyor ve katlanılmaz bir hal alıyor.

Bence her evliliğin bir zaman aşımı var, bazılarınınki daha uzun oluyor sadece.
Vay be çok büyük fedakarlık gerçekten.
Her erkeğin hayalidir. Lâkin artık kalmamıştır böyleleri. Düşüncesi güzel. Soğan yemeyi geçtim, soğan yemesin benle önemli değil de yediğim soğana karışmasın yeter. Çünkü soğana bayılırım!
her durumda yanında olacak olan kızdır, alnından öpülesidir.
Gelsin 40 yılım onun olsun.
önce şu te yerine de kullanması ve de yi de, ekmekten ayırması kulağına üflenesi kızdır.
Salak mısınız seviyor da sizin karakterinizi mi seviyor? Tamam maddiyattan etkilenmiyordur statüden etkilenmiyordur ama o da görünüşünüzden , sesinizden etc etkilenmiştir aynı sizin onda neden etkilenmiş olduğunuz gibi insan ilişkileri anlaması basit alışverişler lütfen karmaşıklaştırmayın.
Olmayan kızdır.
-de, -da yı yanlış yazdığından dolayı cümlenin tüm sempatisini kaybettirir.
De da eklerini ayırmayı bilmiyordur.
Belli yaşa kadar kötü yaşam standatları görmemiş -orta durumlu insanlar da dahil- kızların, bunu yapması şov bence.

Evet aşk, maddiyat değil. Ama hiyerarşik düzene alıştığımızdan genelde insanlar statüleri yakın kişileri birbirine aday olarak görüyor. hukuk okuyan bir kızın, lise mezunu bir erkekle evlendiği sık rastlanan bir şey değil.

Bu yüzden yokluk içinde yetiştiyse diyebilecek, onun dışında deme potansiyelinin olduğunu çokta düşünmediğim kızdır.
ilk fırsatta "bak onlar tatile nereye gitmişler, biz niye gitmiyoruz, koltukları neden yenilemiyoruz, bu ev çok dar içim bunalıyor, bu akşam dışarda yiyelim mi, o zaman dışardan söyleyelim, onlar almış benim neyim eksik blablabla" diyecek olan kızdır.
Kadın milleti, en iyisi annem o bile arada dırdırlanıyor, çıtayı fazla yukseltmemek gerek.
Yalanlarına bir tane daha eklemiş olan kizdir. Ilerde parasi olanla sizi aldatacak ya da terk edecektir. Inanmayin boyle sozlere
Derhal terkedilmesi gereken kızdır...

Kaç amk... kaç o kızdan...

Tecrübe konuşuyor...