bugün

ya tokmakçı ya da damızlık olan erkek tipidir.
ben evleninde karımın soyadını alıcam diyen erkek soyadı olayını kafasına takmayan kişidir. şunu da diyebilir. ''ben evlenince karımın sutyenınıde alıcam tangasınıda''

not: entry sildiğiniz ve bizim entryi düzelttiğimiz zaman yıllar sonra onay vermeyin.
ulkem kosullarinda kendisini uzun bir dava sureci bekleyen kisidir.
eve içgüveyi olarak gelmeye aday erkektir.
tamer karadaglının söylemiyle layt erkektir kendileri.toplumda fazla hoşlaşılmaz bu ve türevlerinden..
yahudidir. çünkü yahudilikte soy kadından gelir ve evlenen erkek kadının soyuna geçer...
yakin zamanda adinida degistirmek isteyen eski bir hükümlü yada polis veya askerler tarafindan aranan kisinin düsüncesidir.
soğan erkeğidir, görüldüğü yerde yolunmalı.
(bkz: totoş)
(bkz: burhan koçarslanlı) *
o kadar da kötü biri değildir. ona bi şans daha verin .
(bkz: soyadı mağdurları)
egosunu aşan erkektir.
kendi soyadından zerre haz almayan ve soyadı yüzünden bir kaç kez başına sıkıntı gelen(bazen de iyi olay) ve sevdiği kızın soyadından hoşlanan erkek olabilir.
örnek verirdim de ailem kızabilir, şimdilik içimde tutmayı düşünüyorum. *
hukuken hakkıdır.
"bırak canım ya bıdı bıdıyı" erkeğidir.
ne yani sizin adınız nadir, soyadınız verir olsa siz de deği$tirmez misiniz? deği$tirilirinir tabii ki. *
eskaza sıkıca sarıldığınızda sarılmandan belli kırcan mı belimi de diyebilir aynı erkek.
karısını ve onun ailesini çok seven erkek davranışıdır. kendi ailesi tarafından dışlanmış olması muhtemel erkek olabilir.
takdir edilesi erkektir. karısının ünlü bir soyadı varsa kendi soyadında memnun değilse olabilir mesela neden olmasın. komplekssiz erkektir.
soyismi başındanaşağıyakaynarsudökülmezoğullarından olan adamdır.saygı duyulur.
soyadi (bkz: makat) ise saygi duyulmasi gereken erkektir.
Pesin edit: soyadim makat degil efendim.
(bkz: koç ailesine damat olmak)
sadece doğuştan erkeklik cinsel özelliklerine sahip erkektir. ama asla delikanlı olamaz.
rockefeller ailesinden bir kız ile evlenecek erkektir.
Soyadı, bozkurtsa neden olmasın dediğimdir.