bugün

candan ercetin'den dinlenilebilitesi yuksek bi şarkı adı. ayrıca egoizmi yuksek dağları aşan kişilerin kısaca kendilerini ifade cümlesi. ne yapayım ki ben de böyleyim!!!
ilk defa ayten alpman tarafından yorumlanan şarkı.
sözleri şöyledir:

Üzgünüm acı sözlerim için
Üzgünüm seni kırdığım için
Haklısın bana darılsan bile
Beni terketsen bile
Ne yapayım ben böyleyim

Üzgünüm bütün olanlar için
Üzgünüm mutlu yıllarım için
Aşkımız lekesiz olmalıydı
Şüphesiz olmalıydı
Affedemem ben böyleyim

ister vur ister okşa
ister tut ister yolla
ister sev ister zorla
Ben böyleyim

dinlenesi Candan Erçetin şarkılarından biridir.
aynı zamanda beni böyle sev seveceksen anlamına da gelir.
zamanında kendimi ifade edebilmeme büyük olanak sağlayan bir yapıt,şarkı. tekrar tekrar dinlesenizde sıkmaz üstelik.*
tv makinasında siradanlasmis laf.
yılmaz morgül'ü anlatan kelime öbeğidir *
ayten alpman dan dinlemesi insana büyük keyif veren , eskimeyecek şarkı.
sevdiği ve kendisini çok seven kişiyi bile bile kıranların ruh halini anlatan şarkı. gerçekten öyleymiş ben bunu bugün gördüm. o kişi her haliyle sevildiğinin farkında bile değildir.
an itibarı ile dinlediğim candan erçetinin biraz önce dinleyip te keyif aldığım şarkısının adı ve bir şekilde insanın kendini ifade etme şekli. evet * dedinizmi olayı şekli ile ifade ediyorsunuzdur ve olay bitiyordur. sonuç olarak ben böyleyim diyen kişiyi öyle kabullenmek gerekir ve yolunuza devam edilir.
yılmaz morgul'le özdeslesmiş deyiş..
ayten alpman yorumu müthiş olan parça..
(bkz: adoro)
Üzgünüm bütün olanlar için
Üzgünüm mutlu yıllarım için
Aşkımız lekesiz olmalıydı
Şüphesiz olmalıydı
Affedemem ben böyleyim

bugünlerde bana mı uyuyor ne?? ee önemli olan da bu değil mi zaten.. ee napalım tabiki candan ablamıza yorumu için teşekkür edelim..
ayten alpman'ın en iyisini söylediği şarkıdır.
yılmaz morgül'ün boyun damarlarını pörtlete pörtlete haykırdığı söz.insan üzülüyor bu halini görünce.
gururlu insan söylemi olmakla beraber cem özkan 2. klip şarkısıdır.
genelde "işine gelirse" şeklinde devam eden cümle.
ukala kişi söylemidir. napim yani ben böyleyim. kişiliğim bu yani kendimi zorlasam da degisemem,beni seven böyle sevsin şeklinde uzayıp gider. Söyleyen kişinin aslında bir bok olmadığı anlamını taşır.
hakkında beynimizde peydah olan olumlu gelecek öngörülerimizi sorgulatan cem özkan şarkısı. kötü şarkı, kötü klip. ilk ve son olur diye uumt ediyoruz, üçüncüyü bekliyoruz.
bir cem ozkan şarkısı;

Ben Böyleyim
Yanlızlığa dalsam da tekbaşıma kalıp yansam da
Sözlerim yarım kalsada çünkü ben
Benden alıp kaçsan da yalanlarına göz yumsam da
Yinede sevgim solmazsa çünkü ben
Ben böyleyim

Konuşup konuşup dursam da
Bir sus pus olsamda bazen surat assam da çünkü ben
Hayatından çıksam da sevmiyormuş gibi yapsam da
Aslında aşık olsamda çünkü ben
Ben böyleyim

Sonunda yok olsam
Kalbime zincir vursam
Yine de özgür olsam
Ben böyleyim
ben böyleyim valla. son söyleyeceğimi ilk başta söylerim. lafımı hiç çekmem. kimseden korkmam. ne korkacam yaaa, bir allah'tan korkarım. çokta severim macerayı. arkadaşlarım çok çılgın olduğumu söylerler. aklıma esmesi yeterli. canım eğlenmek mi istiyor, atlar giderim on saatlik yere. eğlenir dönerim. karımda bana karışamaz. haddine mi düşmüş. höt dediğimde ağzını bile açamaz. kapıya koyarım valla. parayada hiç acımam. parayı yemek için kazanmıyoz mu zaten. gün geliyor günde bin lira harcıyorum. para dediğin nedirki zaten elinin kiri. çokta duygusalımdır. fukaralara çok acırım, inanır mısın nerde ayakkabısı eski bir çocuk görsem dayanamam ağlarım. napayım işte ben böyleyim. *
melekler korusun dizisinin jenerik müziğidir. Şuan da ben tarafından dinlenmektedir.
söylenirken baş parmakla işaret parmağını kavuşturup diğer parmaklar gergin tutulursa toplumca hiç hoş karşılanmayacak sözdür...

(bkz: sen böylesin olum)
işine gelirse diye baştan uyarıcı niteliğe sahip olan söz. kişi karşısındakine kullandığında kabul edilmeme durumunuda göze almıştır.
bir insanın hakaret etmesinden daha çok soğutacak söz öbeği. işin içinden kolayca sıyrılmanın, özensizliğin göstergesi. en sevmediğim cümle. duyduğum anda terk etme sebebi.