bugün

midye ol gel, üstüne limon sıkıp yemek istiyorum seni!
Bir gün gelip de karşıma çıkınca
Başkası varsa dilinin ucunda
Anlatma
Beni ağlatma.

https://www.youtube.com/watch?v=CHL0WZtLwPc
sevdik icap ederse öderiz bedelini bedenine saplanan kurşundanda olsa yine kıskanırım seni dir.
Sıradan biriydin ilk başlarda, herkes gibi. Haftada bir iki kez görüyordum seni, bir anlam ifade etmiyordun benim için. Aylar geçti üstünden, artık seni daha sık görüyordum. Her gün seni görüyordum ve fark ettim ki seni görünce heycanlanıyorum. Kalbim daha hızlı oluyor, mutlu oluyorum. Neden sonra yine aklımdasın sen, fark etmişim her an seni düşündüğümü. Gecem gündüzüm olmuşsun. Seni göremeyince bir eksiklik hissetmeye başlamışım. işte o zaman anladım seni sevdiğimi ben. Bir "iyi akşamlar" deyişinle ve bir mesajınla mutluluktan uçar oldum. Zaman zaman dedim belki o da seviyordur, fakat bazen de öyle anlar oldu ki beni hiç sevmediğini, umrunda bile olmadığımı düşündüm. Zaman geçti öylece, ve seni, içimde aylarca gizlediğim sevgimi arkadaşlarıma anlatmaya başladım. Sadece birine söylemekken hedefim, herkes öğrendi. Sonra Burak öğrendi nasıl olduysa. Emine dedi bir ağız yoklat, bu da bana mantıklı geldi. Heyecanla Burak'a söyledim o da Mehmet Emin'in ağzını yokladı. işte o gün biraz da olsa beni sevdiğin fikri geldi aklıma. Mübarek Cuma günü ilk kez böylesine mutlu ettin beni... Sonraki hafta sınav geçmiş, rahatlamışız... Yine bir Cuma günü Hayriye Mehmet Emine'e dedi Reyhan seviyor Onur'u diye. Kızdım, üzüldüm söylediğine. Beni sevmemenden, birazcık olan samimiyetimizi de kaybetmekten korktum. Ve sonra, 4 mayıs pazar günü dersanede söyledin seni seviyorum diye. Mutlu oldum, o kadar mutlu oldum ki her an gülümseyerek gezdim o günden itibaren. Ertesi gün de çıkma teklifi ettin bana. 5 mayıs pazartesi. Kabul ettim tabi hemen. Ve bugün, tam olarak 2. ayımıza bastık. En büyük duam bir ömrümüzü beraber geçirebilmek... Ama biliyorum ki bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Mümkün olsa sınav stresini umursamaz dersane günlerimize dönmek isterdim. Hiç bitmeseydi, keşke hep devam etseydi. Ama bitti gitti ve bir daha tekrarı olmayacak. Muhtemelen bu sene sen beni unutacaksın, yollarımız ayrılacak. Başkasını seveceksin, başkasına değer vereceksin. Ama sen benim için her zaman en kıymetlisin. inşallah hiç ayrılmayız, inşallah ancak değişecek fikirlerin, görüşlerin ve bitecek. En çok istediğim şey hep birlikte olabilmemiz. Beni unutmaman dileğiyle, 2. ayımız vatana millete hayırlı uğurlu olsun...
hatırla,
bol yıldızlı bir geceydi,
sendin o,
kalbimin derinliğindeki.
bahar hissettirmişti kendini
rüzgar sarsıyordu ağaçları,
çiçekleri.
dilimden döküldü üç kelime,
yahut ne demeli şimdi.

hatırla,
çok yıllar geçti.
bitirdi o durum,
son kullanma tarihini.
kim bilir,
kim üzdü beni,
kim üzdü seni,
kim üzdü benim bahanemi,
tren penceremi,
en sevdiğimi.

hatırla,
kaç kişi seni benim gibi sevebildi?
senin telaşla karışık heyecanlı hallerini yerim, yer yer bitiremem.
Bak sevgili limon sarisi tamam seni de severim ama asla bi yesil olamiycaksin benim icin. Simdi durup da kendini o yesille kiyaslama sen uzulursun sonra. Herkesin yeri ayri ama yesille aramizdaki ask malumun yani araya girmeye calisma. Kalbini kirmak istemem ama nerde duracagini bil benim zaten yesilim var. Daha da israr etme lutfen kimse bizi ayiramaz hih.
bağıra bağıra yazdım seni içime.
Kutu götünü ısırırım ki senin.
sensiz olmadığı aşıkar sanırım inciden uluya düştüm lan senin için dön artık her şeyim sensin hafız.
Sen mutlu ol diye ben sensizliği öğreniyorum. Umarım buna değecek bir hayat sürersin.
umrumda değilsin!
bu başlığa yazacak tek bir cümlem bile yok sanırdım. sana yazdım daha önce, sayfalar doldurdum. ama kimin umrunda ki? eline alıp bir kere okumadın. canın sağolsun ne diyeyim. bu son görüşmemiz dediğimi hatırlıyor musun? seni çok özlesem de git artık. seni çok sevsem de gelme. sana karşı gram güvenim kalmadı çünkü.
sana yazdım sevgilim asla bitmiyeceğini bildiğim aşkımız için yazıyorum çünkü alıştık birbirmize asla kopamayız sinirleniyoruz bazen haliyle ama bilki sinirlendiğimden daha çok aşığım sana bunu okurmu görür mü zor ya en azından bu haftada diyebilirim barışmamız lazım bizim ayrı kalamayız çünkü ayrılık bize göre değil bunu sana yazıyorum sen bunu bilmesende aşığım sana deli gibi asla bitmeyen bi aşla bağlıyım sana ayrılma sebebimiz kadar saçma hayat seni benden ayrıyor ama ben yine de dönerim her zaman dönerim çünkü ben yüzsüzüm evet sana karşı yüzsüzüm lan ben gurursuzun biriyim ama sadece sana geçerli hayatımın anlamın anlamına geçerli bunlar ah belki bi kuvvet kader belkide kavuşturur bizi bekleyelim bakalım.
allah diyorum be. şu aziz mübarek günde ruhiyeti haliyemizi ne hale getirdin.
bir çatı üzerinden, bir çanak anteni arasından,neresinden baksam...

güneşin doğuşunu görememek, görmek istemek;

bu şehir zor...
Bu sabah kuş sesleriyle uyandım. Ne güzel değil mi? Hayır, güzel değil! Açık penceremden ok gibi dalıp yastığıma saplanan karga sesleriydi. Kuş sesleri dediğimde aklına asla karganın gelmediğini biliyorum. Bu, karganın da bir kuş türü olduğunu bilmeyişinden değil, karganın türünün en önemli özeliği olan güzel bir ötüşten mahrum oluşundan elbette. Yüzümü yıkarken acaba diyordum; acaba türümüzün en önemli özelliklerini taşıyor muyuz? Hareketlerimiz ve sözlerimiz nerelere saplanıyor. Acaba 'insan' denince hatırlanıyor muyuz?

(bkz: posta kutusundaki mızıka)
üçünüze üçümüz bayram etsin çükümüz.
bulabilir misin zamanın dengini?
Kimin hayatına girdiysem onları yıkıntı olarak bırakıp çekip gittim. kimi sevdiysem bana düşman oldu. Bu defa o kelimeyi ben söylemeyeceğim. bir kez daha veda kelimeleri kullanacak cesaretimde halimde yok. Gözlerimin önünde sırf benim gitme arzum yüzünden acı çekmesine katlanamam. bu defa ben değil.
valla özlemedim.

(bkz: hüzünlü adam)
bir daha senin kadar küçük bir kız cocuğu severmiyim bilmiyorum toprağın bol olsun .
Yazacak kimsem bilem yok. O gadder yalnizim yani.
"Tanrı gösterişi sevmeseydi, o kirpikleri sana vermezdi."
Sürekli mızmız olman,
Bir anının bir anını tutmaması,
Kendi başına bir halt yapamaman,
Her konuşmada kendini araya sokman,
Geçmişe saplanıp kalman,
Öküzün tekine hala üzülebilmen,
Kararsız olmandan dolayı senden nefret etmem gerek ama seni çok seviyorum kuzen den bir tık yukarım.
Sahi niye seviyorum seni? *