bugün

lütfen artık mutlu ol.çık şu stresten.rahat bırak kendini yoksa yaşadığını hissetmeyeceksin.
yarın da ilacını içmeyi unutursan öl tamam mı öl.
açken sen, sen değilsin. yemek yerken arada bir nefes al insanlar kıtlıktan çıktın falan zannedecekler. sağa sola salça olmadan yaşamayı öğrenmen lazım. böyle giderse kibarlık budalası olup çıkacaksın, azıcık erkek ol. kalp dört odacıklı diye her birini doldurmana da gerek yok. şimdilik bu kadar. kendine iyi bak ve onu düşünmemeye çalış olur mu? en azından şimdilik.
yedin bi bok şimdi çıkamıyosun işin içinden. belliydi ama böyle olacağı. kendi eksikliklerini böyle saçma sapan bir şekilde gidermeyi denedin ama patladı. ben sana söylemiştim ama dinlemedin ki. hep bu seferki son tamam, bitiricem dedin durdun. erteledikçe erteledin. şimdi çık bakalım işin içinden.
artık insanlara güvenilmeyeceğini öğren be !
bu kadar güvendiğin için bu kadar sevmiştin onu ama geçti gitti artık zorlamasan sevgili kalbim? senin görevin vücuduma kan pompalamak. işgüzarlık yapma.
insanın kendine söylediği sözlerin entrye dökülmüş halidir.

Birader! mal mal işler yapıosun amına koyim. Hal ve hareketlerine çeki düzen göster lan. Sorumlulukların var senin. Toparlan biraz ağzına sıçacam ama artık. Uyuduğun zaman belli değil, uyandığın zaman belli değil. saç sakal karışmış. Halil sezai gibi oldun resmen. Kanında akyuvar , alyuvardan çok bira mayası, anason ve ciğerinde nikotin var. Napıcaz lan senle böyle ? Okula başlıcaktın güya.okul parasını bile yatırmadın lan daha . Ne okula gittiğin var ne ananla babanla muhattapsın. Tek başına cumhuriyet oldun başımıza. Ya tamam çok konuşma bi siktir git artık. Tamam lan uza hadi. Lan git !
yine tutamadın kendini. seni küçük aptal seni. beter ol.*
BUGÜN ALDIĞIN KARARI GERÇEKTEN TEBRiK EDiYORUM YANi MÜMKÜN OLSA SARILIP AĞLIYCAM O DERECE AMA BAK HELE Bi CAYARSAN ÇOK FENA DÜŞERSiN GÖZÜMDEN HABERiN OLA. HADi ŞiMDi GiT GÜZEL GÜZEL AĞLAMADAN DÜŞÜNMEDEN UYU DERSLERiNE KONSANTRE OL AFERiM SANA.
Gece gece yine bi duygusala bağladın hayırdır lan.
hayatında farklı dönemler var, evet büyüyorsun.
atlaman gereken çukurlar, nasıl geçiçeğini bilmediğin yollar var.
ama yetmedi mi artık ?
seni seven insanları köprü yapmaktan vazgeç. büyürken birilerinin üstüne basıp gitme. yeter.
köprüyü geçtikten sonra kimse gelmesin diye yakma onları.
sen olmak istemediğim adam yolunda ilerliyorsun, her gün kendinden nefret etmeyi kes artık.
insanların hayatlarına dokunup kaçıyorsun. herkeste iz bırakmak zorunda değilsin.
her gittiğinde bir parçanı bırakıyorsun, tükeneceksin yakında çok az kaldı biliyorsun.
yeter, kendine acı çektirmeyi bırak artık.
birilerini mutlu edip sonra bu mutluluklarını, kendini yani alma ellerinden.
yorma artık. o şarkı senin işte. onu dinle bi köşede.
nefret etme artık kendinden, nolur, aynaya bakmak istemiyorum, utanıyorum kendimdem.
Bir şeyler olsun diye birilerinin tekerine çomak sokmak huyun değil bilirim aman boşver be anam olmuyorsa olmuyordur ruhunu sıktın da zavallıcığım 0 beden oldu. Aramıyorsa aramıyordur. Yazmıyorsa paşa gönlü bilir sana başka yeşerek ağaç mı yok. Üzme kendini sen böylede iyisin ayrıca bunu unutma!
seninki de hayat mı lan
malın tekisin .
bir daha asla aldığın kararlardan dolayı pişman olma.

iyi ki gibi bir kelime varken keşke'yi hayatından çıkar, at.

sevgini ve emeğini hak etmeyen insanlara harcama.

eskiden ne yaşamış olursan ol "insanlara güvenmek" ne demek öğren bu 2 kelimeyi. kimseye güvenmeden yaşayamazsın.

herhangi bir şeyi yaptığında ya da yaşadığında mutlu ve huzurluysan daha sonra bunun yanlış olduğunu düşünüp, saçma sapan pişmanlıklar yaşayıp o mutluluğu da bozma.

bırak artık etrafındaki herkesi düşünmeyi sadece sen öyle istediğin için yap bir şeyleri. herkesi aynı anda mutlu edemezsin.

çabuk vazgeçme, karşına çıkan her zorlukta ben yapamam deyip ipin ucunu bırakma, kararlı ol!

ve mutlu olmak istiyorsan seni mutlu eden insanlardan uzaklaşma.
boşver gitsin. sevmek kim, sen kimsin?..
kendime inanamıyorum bazen gerçekten.. bazen cımbızla çekip buluyrum ben kesin birlikte olduğum insanları diye düşünüyorum."bu benim ağzıma s.çar kesin tamam budur" deyip hayatıma alıyorum. sonrasını ne siz sorun ne ben söyleyeyim.. birikmiş ne varsa içimde herşeyin acısını çıkarıyorum kendimden. başkasına zararım yk tek zararım kendime benim malesef...
iyisin iyi. sadece elindekilerin kıymetini bilmen lazım. geçen gün kanıtladığın gibi bir de kendine bakman lazım. mesela bir berbere git. saçını kısacık kestir yine. holywooddan teklifler yağsın falan. he bi de makine seçen aklına tüküreyim.
biraz uslu dur.
sakin olmalısın. beklemeyi öğreneli çok oldu ama hala sabırsızlık yaşıyorsun.
biraz sabret lütfen. yaşayacaksın korkma. *
ne kadar arkadaşın olursa olsun, arada hep mesafeler bıraktıkça kendini yalnız hissetmeye devam edeceksin.
bazen anlamıyorum seni tatlım niye boşyere kendinle uğraşıyorsun. elalem olayını daha insanoğlu çözememiş sen mi çözcen? akıl mantık ercek bir olay değil zaten boşyere takılıyorsun. şimdi sakinleş bundan sonraki adımlarını daha sağlam at bakim. onlar beyinsizse senin yapabileceğin bişey yok tatlım.
Niye buraya yazıyosun mal? Sen kendinle yazışmazsın konuşursun amk. Aklın nerde? Demek yalnız düşünmek zor geliyor artık sana. anlıyorum gerçi, ben senim, unuttun mu sığır? insanlar çok tuhaf diyenlere kızıyorsun içten içe değil mi? Bilmiyorlar ki aslında insanlar aynı diyorsun. Çünkü sen görebiliyorsun aslında, yani ben görüyorum. Biliyorum, insanlar aynılar "artık". Eğitim sistemimiz bile insanları robot olarak yetiştiriyor. şimdi sen diyeceksin ki ben robotlaşmıyorum. Robotlaşmadığın için yalnız değilsin ya evladım. Ben sana demiyor muyum hep, düşünürsen mutlu olamazsın diye? Basitlik getiriyor mutluluğu demiyor muyum ha? Ergenlikten yıllar önce çıkmış olman gerekirdi diyen insanlara niye aldırıyoruz? tamam biz tekiz aslında. ama niye aldırıyoruz ki? onlar senin durduk yere üzgün olduğunu ya da götünden problem uydurduğumu falan düşünüyorlar. Ben nedense uyurken çok yoruluyorum, sense uyunırken çok yoruluyorsun. Ben rüyalarımdan kopmak istemiyorum, sense yapmacık insanlar görmekten. şimdi sana kahvaltı hazırlayan annemi düşün, kadın kocasını seviyor ama kocası bok kafalı malın biri. ama boşamıyor işte, sebep olarak da bizi gösteriyor, çocuklarını. Yani aslında senin annem bile gerçekçi davranmıyorsa insanlardan gerçekçi olmalarını nasıl isteyebilirsim ki? biz evlat, biz. biz olabildiğimiz kadar gerçeğiz. Şimdi bana sınav sisteminden, eğitim kalitesinden, dış borçtan, refah seviyesinden bahsetmeyeceğim. Niye mi? çünkü tek yapmam gereken senin gibi birini bulmak dış dünyada. benim gibi, senin gibi, aslında içimden konuşurken bile onunla konuşuyormuşum gibi hissettiğim herhangi biri. Belki o zaman salak insanlarla dalga geçebiliriz. belki o zaman şakacıktan mutlu olabiliriz. Eskiden uçak yapıp satarmış bizim ülke diye...
anneni gereksiz insanlar için üzme bunu hiç haketmiyor çünkü. unutma herkes gider, annen hep kalır. gitse de kalır!
söylüyorum söylüyorum, sonra kendim dinliyorum da kulaklarıma inanmıyorum.