bugün

(bkz: #12640409)

ciddi ciddi bu entry'i okurken kendini buldun sen. her şeyin farkındasın aslında. birini tanıdın çok sevdin ulaşamadın asla da ulaşamayacaksın sonra noldu unutmak için birilerini buldun. bazıları seni sevdi bazıları umursamadı. bazılarına sever gibi yaptın sonra hiçbir şey olmamış gibi bitirdin. aldattın sıkıldın takmadın. yuh lan...
lan orospu çocuğu değer mi daha fazla üzülmene?
"hayır" diyebildiğin için kaşarsın.
aşık olamadığın için suçlusun.
denediğin için hatalısın.

denedin, onu kullanmış oldun.
istedin, kaşar oldun.
aşık olamadın ama sevdin, yetmedi.

senin pisliğin teki olduğunu düşünen birini hala merak ediyorsun, iyi mi diye. ne hali varsa görsün oysa ki.
için rahat olsun, sen onun düşündüğü gibi biri değilsin. belki onun istediği gibi biri olsaydın, asıl o zaman onun şu an düşündüğü gibi biri olurdun.
için rahat olsun, sen "o" değilsin.
nası bi insanım la ben. bi öyle bi böyle. neden karar veremiyorum ? neden kararsızım? karakterini sikeyim lan. ne biçim karakterlisin sen !
Daha kendinle uğraşamıyosun milletin aşk doktorluğuna soyunuyorsun. Sen kendi söküğünü dik önce acemi terzi!
Geçmişin ardından gözyaşı dökmek de manasızdı, adına dövüşmek de.
Ve geçmişi sıla belleyenler ömür boyu gurbette yaşamaya mahkum olduklarına göre,
ya hafızayı hatıralardan uzaklaştırmak lazımdı ya da hatıraları ait oldukları zamandan.
Aksi takdirde, acıtırdı geçmiş; boş yere yaralanırdı insan.
sevgili ben, n'olcak senin bu muhasebe cenabetliğin? bildiğin dersten nedir bu yapamamazlık? o değilde kombineyi kiralayabilirsen çok fantastik bir iş yapacaksın. o değilde bir iki güne geçer. şimdi böyle konuşunca biraz şey oldu. ağır oldu. o değilde istatistikten, muhasebenin ayıbını kapatacak not alman lazım. o değilde muhasebeci 2. vizeyi yaparsa ne de güzel olur. o değilde ne amına koyim.
içimin sıkıntısı dinermi bilmiyorum. omuzlarımı çökerten bu ağırlığa daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. insanın hayatıyla ilgili ciddi kararlar almaya çalışması ne kadar da zormuş.tek birşey bile insanın istediği gibi gitmezmi hayatında. neyin cezasını çekiyorum, neyin bedelini ödüyorum anlayamıyorum. aklım, kalbim, ruhum karmakarışık. nereye yürüyorum bilmiyorum. düzelirmi bu bulanıklığım, için huzura erermi bilmeden sadece bekliyorum. yoruldum. gücüm tükendi. can çekişiyorum..
yine yalnız bir gecedesin. hayal de kuramıyorsun artık tek başına. gülüşlerini özledin. yan sen yan.
neden inandın ki? cidden yapacağını mı sandın? komiksin hafız, komik.
saklamak için her türlü yolu biliyor o sen salaklığına yan bebeğim.
sabah ne düşüncelerin vardı dimi, herşeye rağman yapıcaktın onu,sevgin için. peki ne oldu?
ne olucak kazık yedin *
e yetmez mi? salaklığını farketmen için bu kadarı yetmez mi?
yalnız kalman, yediğin yemeğin boğazından inmemesi, vucüdunun her zerresinin donarak yanması yetmedi mi?
şaşırarak gördüğün 'kelime' yetmedi mi?
yetti.
kendine gel!
bazen diyorum ki nikinyirmikarakterli olsa da karakterin harbi yok, lan ağzının payını versene yeri ve zamanı geldiğinde, sonra da ahlanıp vahlanıyodun, yok şunu diyeydim, yok bunu diyeydim, eşşaan amına suyu kaçırdıktan sonra iş işten geçiyo olm, ya koyun gibi ol sus ve razı ol, yada lafı sokacaksan sok rahatla, sonra akşam bir o yana bir bu yana uykunun içine etme sikerim belanı.
hala mor seviyor olmaktan başka ne geçti elime?
ama bildim ya düşmeden morun tazeliğini
elim kalmasa da, kokusu kaldı.
değil bakmak arkaya, görünmeden yitirmek
gördüğüm sen gizlenen benle karışık büyür gider..
hem yakında ölmeyecek miyim?
çok uyuyorsun anına koyim. yeter da.
aklını başına , şeyini döşüne al.
asimetrik dıapozonlarla zaman geçirme.
Beni burada bırak, kaç kurtar kendini.
ne asi şeysin sen, tanrı sana üzüm ol dedi, şarap değil ...
yeni bir güne başlıyorsun herşeyin güzel olacağına inan, bgün ki hayatın bir sonrakinden farklı olmalı, hiç yapmadığın şeyleri yapmalı , hayatını anlamlaştırmalısın. Müziğin sana verdiği tutku, ve sevgiyi diğer insanlarla paylaşmalısın evet artık kalk uyan! NOT: ben bu yazıyı kendime yazdım.
şarabımla kaldım başbaşa. Yalnızlığı seviyorum. Şarabımın markası bile bir şeyler anlatıyor. "kabare" yalan bu dünya kabare her şey diyor. Güya bırakacaktın içkiyi, kilo verecektin, süper bir adam olacaktın. ne diye içiyorsun madem? Her zaman bir neden bulursun değil mi? bulursun elbet. memleket ve iş değiştirmeden önce o orospu çocuğu patronun yaptıklarından sonra dayanamaz içerdin. şimdi daha az paraya geldin gurbete. dedin azıcık aşım kaygısız başım. karakterinden ötürü bastılar sorumluluğu. lan ben kurumsal firmaya gelmiştim arkadaş ne oldu?
birbiri ile çatışan üç departmanı da bana verdiniz. işte iktidarın doruklarındayım. diğer yandan kendimi siksok işler müdürü gibi hissediyorum.

babamı dövesim geldi bugün ama ona sesimi hiç yükseltmedim bugüne kadar, biliyorum. hayatının sonun yaklaştı peder, ama rahmetli anneme göstermediği ihtimamı s.k kafalı bir yeni eşine göstermesi ve istediklerimi s.klememesi beni iyice kendinden soğuttu. bir daha telefonunun bile açmayacağım. s.ktirsin gitsin.

boşlukta olmak, sevgisizlik, sevgini aktaramamak büyük kaos insan içinde. hani diyor ya her şeyi yak parçasında; sevgisizlik ayrılıktan daha zor, sevgisizlik en zoru.

boşlukta olan adam aranır durur. arkadaş içtiğimiz bir gece haydi bir mekana gidelim dedi. mekan dediği de pavyonmuş. ben ne anlarım pavyondan mavyondan, gittik abicim, emekçi kadın arkadaşlar birbirinden güzel. içeri girmeden 5 bira içmiştim. içerde de 2 bira içince yanımda ilik gibi bir kız buldum. çirkin kız yoktur az votka vardır demişler ya, en ayık zamanımda bile dibim düşerdi eminim. kızı ben çağırmamıştım ama

-gecenin en güzel kızı hoşgeldin
dedim.
evli misin diye sordu. bu neydi amk. ne evlisi? içimden paso evli zibidilerin askıntı olduğu geçti bu kıza. yılmaz güney'e bağladım bir an. gözüm aşağıya kaydı, sanki etek giymemişti. giymediği şeyden sanki ben utandım bir daha aşağıya bakmadım. dans sever misin diye sordu. latin danslarını bildiğimi söyledim. inanmayacaksın ama salsa bachata chacha çok iyi bilirim dedim.

kızcağız işini çok iyi biliyordu. bana ettiği yalan iltifatlar beni etkilemişti. yalan bile olsa iyi gelmişti bana. içkisi bitip yanımdan ayrılırken, seninle böyle muhabbetten çok dans etmek daha iyi gelirdi dedim.
haklısın dedi ve benimle dans etmeyi çok istediğini söyledi ve gitti.

yalnızlık güzel panpa.
"güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim."
konfüçyüs
bu davranışları haketmedin sen. gururunu susturmaktan vazgeçmelisin...
uyu artık ya. saat kaç oldu kızım.
zınar yat artık dostum, saat kaç olmuş hala neyin peşindesin.

annen uyansa sözlük karnını mı doyuruyo diye serzenişte bile bulunur.
saat olmuş iki buçuk sen hala sözlükte geziniyon. sabah 9 da dersi olan benim demi. yat zıbar amk.