bugün

entry'ler (216)

kendini hayatımsın cümlesinde gizli özne sanmak

Bu durumdan 10 sezonluk dizi çıkar.

1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d10

Sen sen perihan sen perihan değiştin sen perihan değiştin fazla sen perihan.

Kim bulduysa Perihan'dan iyi kazık yemiş olsa gerek. *

lys 1 i tubitak mi hazırladı

Öğrenciler için şehir efsanesi, veliler için inandırıcı bir gerçektir. Velinize söyleyin ve arkanıza yaslanın.

edit: Aldığım duyumlara göre bu yılki fizik sorularına CERN el atacakmış, aman dikkat gençler.

fotoğraf çektirirken dudaklarını öne çıkaran kız

Seksi göründüğünü zanneden yaşı küçük bir kızdır. Bunların annesi babası fotoğraflarını görmüyor mu diye merak ettiğimdir.

fakirlikten ağzı kokan aileler

Fakirlikten ağzı kokan aileler ikiye ayrılırlar. Birinci grubun ağız kokusu açlıktan, ikinci grubun ağız kokusu ise diş doktoruna gidememekten ötürüdür.

pınar dana sosis te tavuk eti çıkması

Uyduruk firmalar ne satsa kabulümüz de Pınar'a hiç yakışmadı. (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya) Belki de rakipleri tarafından oynanmış bir oyundur.

ben bu yazıyı sana yazdım

''Kim Milyoner Olmak ister?'' yarışmasını ilk çıktığı zamandan beri takip ediyordum. Hatta genel kültürüme güvendiğim bir vakit katılmak gibi bir hayalim vardı. Yarışmacıların birçoğunun üniversiteli gençlerden seçildiğini görünce bir heyecanla başvurdum. Pek şanslı biri olmadığım için beni aramayacaklarını düşündüm. Bir ya da iki ay sonra beni arayıp ön elemeye çağırdılar. Nasıl heyecanlandım sözlük yazarı dostum anlatamam. Yıllardır takip ettiğim yarışmada bilgimi herkese gösterebilme imkanı vermişlerdi bana, kazanacağım para da cabası. Sonra ön elemeye gideceğim hafta sesim kısıldı. Pek şanslı biri olmadığımı yukarıda da belirtmiştim. Birkaç gün sesimi dinlendirip Atv stüdyolarına doğru yol aldım. Anlatmak için çok şey planlamıştım ama ön elemedeki kadın her şeyi ağzıma tıktı. Sonra birden ''Saçlarınız boya mı? Biz arkadaşlarla albino olduğunuzu düşünmüştük öyle misiniz?'' diye sordu. Karşımda kamera vardı, ''Ulan cahil kadın albinoların vücudunda hiçbir renk pigmenti yoktur. Gözüm nasıl bu kadar koyu kahverengi olacaktı?'' diyemedim tabii. Beni sonraki elemeye çağırmadılar. Çünkü albino değildim. Kusurlu olduğum için çağırılmasaydım bunu anlayışla karşılardım fakat kusurum olmadığı için çağrılmamak koydu. Ve sonra yarışma programlarında albino olan veya tiki olan yarışmacılara denk geldim. insanların doğuştan gelen kusurlarını reyting malzemesi yapan bu cahil insanların bir bilgi yarışmasının elemesini yapmalarına da sadece üzüldüm. Televizyon dünyasının bizim Küçük Prens'in dünyası gibi olmadığının bilincindeydim fakat bilgi yarışması deyince insan daha farklı şeyler umuyor.

kim milyoner olmak ister

Yarışmaya katılmak isteyenlerin ön elemeyi geçmek için ya yarışmaya reyting kazandıracak bir kusura sahip olması ya da gerçekten havalı bir öz geçmişe sahip olması gerekir.

yazarların gidecekleri tatil yerleri

Araştırma laboratuvarı.

seni seviyorum a verilebilecek cevaplar

Hoşgeldin ey canımdan can alan.

sen kilo mu aldın

''Söz ola kese savaşı söz ola kestire başı''nın baş kestiren kısmıdır. Düşüncesiz insanların üzerlerine vazifeymiş, sanki söyledikleri kişi kilo aldığı farkında değilmiş gibi yaptıkları hatırlatma.

yazarların bir gün mutlaka tanışacağı ünlüler

Aynaya baktığımda görebileceğim biri.

nick altıma yazanın nick altına yazarım

(bkz: sen benim sırtımı kaşı ben senin sırtını kaşıyayım)

erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer

Hatun kişi ne yapacak edecek en sevdiğin yemeği öğrenecek, sonra zahmet edip en güzel şekilde onu hazırlayacak. Etkilenmemek için taş yürekli olmak gerekir.

michel telo

Nasıl ki Serdar Ortaç parmak arası terliğe benziyorsa bu adam da Sünger Bob'a benziyor. Sarışın olduğundan değil, Sünger Bobvari tavırları ve saçma sapan neşesiyle öyle bir izlenim uyandırıyor.

iphone ile ödemeli arama yapan insan

Yağmurlu günde adada 5 liraya taç satan çocukla ''Aaa çok pahalıymış indirim yapsana.'' diye pazarlık yapandır. Bacak boyun kadar çocuk orada üç kuruş kazanmak için çırpınıyor, sen de telefona 2 bin tl ver sonra 5 liranın çingeneliğini yap. insan elindeki telefondan utanır be.

entry entry için mi yoksa toplum için midir

Entry olsun, sözlük dolsun.

hoşlanılan kızın nabuyun diye mesaj atması

Arkadaşına atacağı mesajı yanlışlıkla size atmış olması muhtemeldir.

sözlük yazarlarının rekorları

17 dakikada kısır yapmak.

çakma louis vuitton çanta takan kızlar

Orijinal Louis Vuitton çanta takan kızlarda onların havası yok. Gerçeğini taksa, yarattığı alçak dağları yıkacak.