bugün

oncelikle aramaya inandim, mamafih bulamadim. ibrahim uzulmez'in verdigi 'ben carlos'tan daha iyiyim' demecleri tadinda, talihsiz bir cassio lincoln aciklamasi.
http://www.internetspor.com/news_detail.php?id=84452

bu nasil bir kustahliktir, kendini begenmisliktir demek isterdim ama demiyorum, alex de daha once ricardinho'nun aciklamalarinda oldugu gibi bu tip aciklamara konusarak degil sahada cevap veriyor zaten. lincoln'un gecen ay antremanda kotu bir darbe aldigi ama onemsiz oldugu soylenmisti. sanilanin aksine ciddi bir hasar soz konusu sanirim. gs saglik ekibi kendisini mutlaka bastan asagiya tekrar muayene etmeli.
sezon itibari ile doğru olan cümledir. zira alex'in olmadığı maçları fenerbahçe kazanırken, lincoln'ün olmadığı maçlarda galatasaray felaket derecede zorlanıyor. 6 maçta 6 gol, 6 asist ile bu sezon ortaya koyduğu performans ile alex ile delgadoyu üst üste koyup araya bir de tabata sıkıştırır o derece yani.
türkiye'ye gelmeden önceki kariyerlerine ve şu an oynadıkları futbola bakılırsa doğru olan önermedir. kimsenin gücüne gitmesin...
futbolcuların hayatı winning eleven sanması sonucu ortaya çıkan demeçtir. ulan nerden biliyorsun? belki alex iyi bir eş, iyi bir baba... senin gibi değil maneviyata önem veriyor diyelim.*
sezon itibari ile alistigi yerinde oynamayan, hocasiyla sorunlar yasayan ve performansi ciddi anlamda dusen alex'in oynadigi 8 macta 5 gol atip 4 asist yapmasi ile hakliligi iyiden iyide ortaya cikan cumledir. lincoln'un butun kariyeri boyunca yaptiklarindan fazlasini alex'in sadece 4 senede yapabiliyor olmasi da cok onemli degildir. 6 asist yapmis oglum lincoln, heeeyt be. lincoln 2 delgado, 5 alex, 3 tabata, 8 yattara eder.
konu saçmalamaksa, doğru önermedir.
alex, milli takım formasını 68 kez giymiş ve 21 gol kaydetmiştir.
lincoln ise hiç giymemiştir ve giymiyecektir. hangisi daha iyi karar vermekte zorlanıyorum *

edit: 66 kere oynamış ve 22 gol atmış. ee fena değilmiş hani
türk basının uyduruk haberlerinden biridir. o değilde fenerli arkadaşlar işlerine geldiklerine inanıyorlar, aklınca laf atıyorlar. lincoln kendini alex'le karşılaştıracak bir futbolcu değildir. benim gözümde iyidir ama böyle bir kıyaslama yapacak kadar düşmez Lincoln.
ibrahim üzülmez dersa $a$ilmayacak cümle $eysi.
lincoln duran topları sevmez. ama alex iyi oynar.

http://fesmekan.mynet.com...amp;height=450&mode=0
ilk başta olası bir sabri sarıoğlu açıklaması sanıp yok canım aşağı yukarı aynısınız dediğim fakat hemen sonrasında lincoln'den olduğunu öğrenip şaşırdığım ifade. e herhalde iyisin bunu söylemene ne gerek var?
buna en basit yorum olarak şu soru örnek verilebilir;

-kıyas denince neden akla ilk gelen isim alex?
http://www.haber50.com/resimler/haberler/28507.jpg

yukaridaki adresten de gorulecegi uzere alex brezilya milli takimi'nda kaptanlik yapmis, pele'nin de giydigi 10 numarali formayi giymistir. lincoln ise bu formayi ancak herhangi bir nike magazasindan 75 ytl odeyip satin aldiktan sonra giyebilir.
"hangi konuda?" diye sorulması gereken cümle. kek pişirmek veya golf oynamak konusunda daha iyi olabilir tabi. ama konu futbol olunca orda durulacak.
(bkz: önünü ilikle)
gheorghe hagi dile getirirse doğru olan önerme.
teknik olarak doğru söylem. fakat skora katkı açısından aynı şeyi söylemek mümkün değil.

(bkz: cassio de souza soares lincoln/#3939047)
(bkz: bir ölçü birimi olarak alex)
kariyeri boyunca "sorunlu futbolcu" olmuş bir oyuncunun , 6 maç (ulan yine mi 6?) oynayıp, 6 da (yeterin artıkın uLan) gol atınca yaşadığı sarhoşluk neticesi.

yahu kıvırcık Lahana, dur bakaLım sen önce bir milli ol, olmadı gol kralı ol, asist kralı ol, hadi en oLamadIn bir gazinocular kralı ol ondan sonra kıyas işine gireLim.

- kaç Lan kaç voLkan geLiyooo!
* ?_!^+'%^
- korkma Lan korkma şaka yaptım. *
hala bazı fenerbahçeli yazarların yalan haberlere kek gibi inandığını, oğlum alex lincoln'ü döver moduna geçtikleri, seviyesizleşmeye başladıkları hededir. ne komik adamlarsınız ronaldo fenerde dese bu gazeteler ona da inanırsınız siz.
(bkz: işte ben buna götümle gülerim sebastian)
avrupa'da schalke gibi bir takımda oynayıp, en iyi yabancı oyuncu ödülünü kazanmış adamın beyanatı. talihsiz olan yanı alex'le kendini kıyaslamasıdır. netekim alex aynı sıralarda brezilya genç milli takımındaydı, daha sonra milli formayı evinde maç izlerken giymiştir.
yanlis anlasilmis lincoln beyanati. lincoln'un ne demek istedigi ortaya cikarilmistir!

http://img300.imageshack.us/img300/5986/benzh0.png
görülen rüyanın gazıyla söylenmiş bir sözdür.
teknik kapasitesi kıyaslanırsa sapına kadar doğru beyandır. diğer türlü bakarsak mesela alex bizim sikindirik turkcell süper liginden öteye geçememiş ama lincoln bundes liga'nın en iyi topçusu seçilmiş. olur öyle ama değil mi.
iddialı cümledir, bunu söylemek de lincoln'e kalmaz. geçen sezon ligin dibindeki takımların defans oyuncularına çarpıp geri sekiyordu hava toplarında. top saklama, omuz omuza mücadele konusundaki eksiklerine bakıldığında pek de oynadığı mevkinin hakkını verebilen bir adam değil lincoln. tekniğine laf yok, ama "bunun tekniği alex'te yok yahu" denecek bir adam da değil.

öncelikle alex bir takımı tek başına oynatıyor geldiği günden beri. takımı yavaşlatsa da, savunma özelliği olmasa da bu böyle. alex yokken fenerbahçe'nin beyni çalışmıyor. fenerbahçe'nin bütün hücum yükü kim ne derse desin alex'in üzerindedir.
lincoln ise asla sorumluluk alabilecek nitelikte bir adam olmadığı gibi, yanında arda ve kewell, önünde baros var.

şimdi barcelona'nın pek muhterem hocası guardiola abimiz iki maçlığına xavi'yi kesip uğur inceman'ı oynatsa, o da messi'yle bir verkaç yapsa, etoo'nun önüne bir top düşürse ya da iniesta'dan sağlam bir son pas alıp gol atsa alex'ten iyi mi olacak?
iki maçta iki asist bir gol yapar. yine de 155 maçta 76 gol 79 asist yapması zor biraz.

bundesliga'nın en iyi yabancı oyuncusu seçilmiş lincoln, alex'in böyle bir başarısı yokmuş.
beşiktaş'ta patates olan ailton da gol kralıydı o ödülüne itibar ettiğiniz ligde, hatırlatırım.