bugün

hevesleniyorum ama çekiniyorum organizasyonu. o tarihlerde ankara'da olmam nedeniyle bi gideyim diyorum. bildiğin eğlence mi lan bu? tepki görür müyüm, dediğiniz kadar herkese anlayışlı mısınız?
gelse de gitsek. bünye rakı ister.
yeni bir ay yeni planlar

yazın bir kenara ya da işaretleyin takvimin o tarihini 10.10.09

fasıl!
bir saat daha erken olmasını umduğum zirve. evet ben de katılmayı düşünenlerden ve fakat korkanlardanım. Bir yanım ''ne işin var ya?'' diyor, öteki yanım ''Dellenme, git keyfine bak''...

içimden bir ses gittiğimde sıkılacağımı söylüyor yine. tamam geleceğim ama Maske takıp geleceğim uleayn! Bir şartım daha var: Bülent Ersoy da gelsin. O değil de fasıl anında sohbet edebilmek mümkün müdür? Benim ses tonum kaç oktavdır ki hem?

Not: Kim olduğunu bilirsin sen, sana bsg diyorum.
birincisine korka korka gittiğim, acaba selam veren çıkar mı tereddütler taşıdığım anların aksine koşarak katılmayı planladığım ama katılacağımın henüz netleşmediği zirvedir efendim.

şarkılı türkülü osman abi'de yazarlarla biraraya gelip eğlenmemek mümkün mü ?
değil.
Görüşmek dileğiyle..
hadi bekliyoruz kaçırmaya değmez bu zirve.

topla pılını pırtını katıl...
sanat müziği aşığı olan bende niçün istanbul'da da yapılmıyor kuzuşim şeklinde merak uyandıran zirvedir.
öhöm öhöm son 3 güne girilen zirvedir.
henüz bi garanti alamadığım zirvedir. kimi işkence diyor, kimisi acemiler ne halt edecek diyor. arkadaşım iki günlüğüne geleceğiz, heves ettik, başlığa laf da attık geleceğim de korkuyorum diye ama bi ilgilenen çıkmadı yahu. en azından ankaranın yabancıları için adam gi bi tarif çakınız ya da bi gönüllü ilgilenici tayin ediniz rica ediciiim. yoksa ilgilenilmek için bağyan olmak mı şart cicim?
katılım listesine nickimsist adlı üyenin 2 kere yazıldığı zirvedir..
sevgili zirvedaşlarım,
anladığım kadarıyla bir çok konuda endişeleriniz var.
bunlara elimden geldiğince yardımcı olup, 3 gün kalan zirve hakkında son bilgileri vermek istiyorum.
sıkça sorulan sorular:
1-) yaa ben yeniyim ne yapacağım orda?
eğleneceksin, hemde çok fazla.
yeniliğin kalmayacak orda, kaynaşacaksın herkesle; mutlu ayrılacaksın.
2-) ben kimseyi tanımıyorum, ya sıkılırsam?
merak etmeyin bende ve benim gibi bir çok yazarda ilk zirvesinde kimseyi tanımıyordu.
şimdi ise zirvelerden zirvelere değil gerçekten arkadaşlara sahip olundu.
3-) nasıl bir ortam olacak?
(bkz: beklenen faslı ankara zirvesi) yapılanlar yapılacak olanların teminatıdır.
4-) kavgalı olduğum yazarlar var sorun olur mu?
ilk zirvede sözlükte birbirini boğazlayanlarn karşılıklı göbek attığını gören ben, sorun çıkmayacağının garantisini veriyorum.
5-) sıkılır mıyım?
rakı, tsm sevmiyorsan; yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanmıyorsan evet sıkılırsın
bende buna bir şey yapamam....

cumartesi günü gerçekleşecek olan bu zirve ciddi anlamda heyecanla beklenmektedir.
ankara' ya yeni gelen yazarların, zirveye gelip ankara tayfasına dahil olması önerilir.
saygılar ve sevgiler.
ilk zirveye " lan 3-5 tanıdık var ama onlarla da bir kez karşılaştık nasıl olacak bu iş elemanı da tanımıyorum yahu neyse gideyim fasıl hatrına kalırım 1-2 saat" düşünceleri ile gidip gece 4'te evin kapısından şarkı söyleyerek girdim.

şampiyonluğu kutlayanlar mı istersin, kol kola girmiş şarkı söyleyenler mi...

çekiniyor insan bu tarz ortamlardan doğal olarak ama ilkinin garantisi var bir yerde de. 25 kişi, sözlükte kıran kırana kavga edenlerin de içinde bulunduğu 25 kişi gerçekten eğlenmiş bir şekilde ayrıldı o mekandan. ve sanırım en güzeli de buydu. ilkinde de davet gelmemişti şimdi de gelmedi. ha ne demeye katılıyorsun o zaman diyenler olabilir e davet edilmeyi beklemek hakikaten garip geliyor bana. adma buraya yazmış zirvebox'a koymuş geliyorum deyiverin bi zahmet.

dört gözle beklediğim zirve. ayrıca zeki müren de gelecek... * *
gelecek olan arkadşlardan ricam lütfen birkaç kez dinleyin gelin bu sefer hep beraber söyleyeceğiz...
(bkz: musalla taşı) (bkz: orhan gencebay)
- arkadaşımla gelebilir miyim?

- yazar mı?

- hayır okur

- .......
katılım listesinin geçen seferden kalabalık olmasını ve osman abinin mekanını tümüyle işgal etmeyi umduğum zirve.
yabancı masalar geçen sefer hayretler içinde bizi izlemişti. biz söyledikçe onlar çoştu onlar çoştukça biz söyledik. hep beraber fasıl kültürüne nayil olalım efendim.
lolipop vermezse takışıcaz bu sefer osman abiyle.*
türkiye milli takımın oynanacağı saatte gerçekleşek olan zirvedir. milli takımın iddiasının kalmadığını düşünürsek katılım sayısını etkilemeyecektir.

ayrıca; gelme ihtimalim olan zirve. arkadaşı ikna turlarına çıktım*
ilk zirvede besiktas'in sampiyonlugu sebebiyle 7. cadde tikanmisti, bu 2.sinde de milli takim sampiyonlugu sebebiyle cadde gene tikanir ve mac-fasil-cadde tikanmasi geleneksellesir * . guzel olur be.

gelin de iki gobek atalim zirvesi.
(bkz: ah bu şarkıların gözü kör olsun)
uğruna bu seneki cebit fuarına gitmekten vaz geçtiğim zirvedir.*
(bkz: Seni ben ellerin olsun diye mi sevdim)
(bkz: sen gençliğimin katilisin)
(bkz: baharı bekleyen kumrular gibi)
(bkz: sen kimseyi sevemezsin)
(bkz: beddua)
baştan anlaşalım eğlenememek gibi bir durum yok zaten hiç bir ankara zirvesinde olmadı böyle bi konu koyu metalcilere bile bir daş attım pencereye dıh dedi dedirttik

aç kalma gibi bir şey söz konusu bile olamaz posee kontrol altına alıncak dedik*

ankara candır ankara canandır

ankara zirveleri ayrı br tattır.
ilk zirveden sonra merakla beklenen bir zirve olmuştur.

(bkz: o son dubleyi içmiyicektik)
gelmeyenlerin çok şey kaçıracağı, ancak şimdiden yarın ben doluyum şeklinde program yapanların kazanma vakti

çünkü yarın fasıl vakti.
"şşş sen, sen! kay bakalım biraz biz de oturalım." demek gibi olmasın da başka bir sebeple ankara'da bulunurkene katılabilme potansiyeline sahip olduğumu öngördüğüm zirvedir. konya'dan da gelecek olanlar varmış deyi duydum...

tusususuzu(lar)
mbaran(lar)
aynalisazan(belki ve hatta onlar da lar)

aksi takdirde dönüş yolumda kafalarını kırmak da boynumun borcu gibi duruyor. uyarmadığımı söyleyemezler sanırım. bu da yazılı kanıtımdır.
ikidir beklediğimiz zirve.

tabi ki ordayım. hem de etekli.

hüzünlü edit: zirveye istenmediğim konusunda mesajlar alıyorum. o zaman bacaklarım yerine avuçlarınızı yalarsınız.
sadece bir gün kalmış zirvedir. ankara tayfasının ününden ve çok eğlenceli fasıllarının şanından heves edip, biraz da kırık gönlüme teselli olsun babından niyet ettiğim, hatta üstadımı (bkz: poisonx)bile ikna ettiğim doğrudur. ancak ve lakin,sadece hafta sonları boş kalma imkanım olduğundan, o imkanı hasretini çektiğim ve yabanda kaybettiğimi düşünürken yüreğimde bulduğum perimi görmek için harcamak zorundayım.
(bkz: şehirler arası aşk yaşamak)* *
organizasyonu yapan iktidarsız jigolo ve katılacak olanlardan daha önce geleceğimi duyurduğum için özür dilerim. hayat bu sendeki hesap yardakine uymuyor bazen, iyi ki de öyle oluyor. tutalım istanbul yollarını. * ~