bugün

iffet kemeri olarak da adlandırılan, savaşa giden ortaçağ erkeklerinin geride bıraktıkları eşlerinin bellerine bağlamak suretiyle kendilerini aldatmayacaklarını garanti altına almak için kullanıldıkları kemer.
gunumuzde dugun gunu gelinlerin gelinligin ustune bagladigi ahandaaa herkes gorsun ben bakireyimm el degmemis saf ve temizim anlamini tasiyan kirmizi kurdele seklindeki tasarim harikasi kemer.
cogunlukla aile buyukleri tarafindan buyuk bi gururla gelinin beline baglanir.
kızlık zarının emniyet kemeri.
ıron maiden.

savasa giden sovalyenin karısını sadece çilingire emanet etme yöntemi.
Ortaçağda savaş sonrası;
- lan olm benim anahtar bizim karının kemeri açmıyor birde senin karında deniyebilir miyim anahtarı?
+ sizi bana paraylamı veriyorlar laaaaannnn
bir kızın giyerken ne hissettiğinin merak konusu olduğu aparat.
ortaçağda savaşa giden erkeklerin karılarına taktırdığı kemer onu anladıkta,bu adamlar karılarıyla daha önce mevzuya girmemişler mi neden "bekaret kemeri" o konuda araştırma yapılmasını şiddetle tavsiye ettiğim gereksiz polemik konusu (bkz: bana kelime oyunu yapma ulan)
ibnelerin yanındaki erkeklerinde kullanması gereken alet.
şebnem schaffer'in kullandığını duyan doktorun derin bir oh çekmesine neden olacak veya üzüntüyle +kahretsin dedirten alet.
http://www.komikaze.net/enteresan.asp?gun=20061013
türkiyenin abazan devirlerinde* çekilen bir erotik film.
tecavüze karşı önlem olarak takılan kemerdir. nerden biliyorsun belki adamı daha çok çekeceksin adam belki de fantezilerin adamıdır. * *
(bkz: cilingir cagirmak)
(bkz: gelinin beline kirmizi kusak baglamak)
(#745669)
kalptedir
(bkz: kale kilit)
(bkz: bekareti eşe saklamak)
düğünlerde babası tarafından gelinin beline takılan, evladımızı kızoğlan kız veriyoruz, alın siz bcrn diye basbas bağıran ve dolayısıyla seremoni boyunca herkesin aklının bir yere takılmasını sağlayan, düğünlerinde bunu bir gelenek olarak benimsemiş toplumların utancı olması gereken bir simge olan kırmızı kuşak için de kullanılan bir terim (diye biliyorum).
dar geldiğinde delik açılmaması gereken kemer.

(bkz: deri bekaret kemeri pişik yapar)
efendim haçlı seferleri sırasında düşünülmüş kemerdir. avrupadaki savaşçılar kendi milletinin azgınlıklarını bildiklerinden mütevellit hanımlarını garantiye almak amacıyla bu kemer çözümünü bulmuşlardır.
nasıl bir güvensizlik bu dedirten kemer.
aynı zamanda çelik külot olarak ta adlandırılan, kızların evlenene kadar kimseye vermediğini ve vermeyeceğini belirten laf...
eğer paslanmaz çelikten değilse paslanıp giyeni tetanosdan öldürmesi muhtemeldir.
evlenmeden olmaz zihniyetine sahip bulus.