bugün

"Icardi olayı da Antalyaspor maçında yaşanan trajik hakem faciaları da Beşiktaş maçında yaşananlar da artık olayın abartılı bir seviyeye geçiş yaptığını gösteriyor."
(bkz: framede görünce öldü sandım)
tipi tipsiz biri.
bu adamın ismini her gördüğümde aklima peçete mevzusu geliyor.

hazret 40 yıl önce peçeteye boşalmış ve bu peçeteyi hala saklıyormuş.
görsel
görsel
kendisini bıçaklayan kişi 32 yıla mahkum edilmiştir.
gelde adalete güven.
Bir arkadaşa dünyaca ünlü ressam kimdir diye sorarım.(Picasso)
-bedri Baykam.

O sıralar bıçaklanmıştı. Gündemde olmasından mütevellit öyle dedi zaar.
iyi ressam.
resimleri çok kötü.
kendisine bıçaklı saldıran kişi 32 YIL hapis cezası almış.

http://www.cnnturk.com/tu...m&utm_campaign=buffer
bir dönem chp tüzük hareketi başlatarak parti içinde değişimin öncüsü olmayı amaçlamış kişilik.

bu çabalarını bilmeyen ibneler kalkıp ''35 kişiden selam alamaz yeaaa'' diye ötüyorlar işte. bedri baykam sadece türkiye'de değil dünyada da tanınan, başarılı bir ressamdır. %35 de alabilir, chp'nin imajını da düzeltebilir. o donanım var yani.
chpyi ben yönetsem yüzde otuz beş alırım diye yine magazinel gündem oluşturmuş peçete sahibi.

lan sen önce 35 kişiden selam almayı başar da ondan sonra saçmala.
en basit söylem ile sanat icra eden kişilik.

Sene, geçen sene evde bulmaca çözüyorum. Kendi halimde.
Dış sesim ile düşünüyorum. Dünyaca ünlü ressam ?
Bayağı dışımdan yüksek sesle okumuşum ki. Aklı biraz kıt, meczup arkadaşımın verdeğı cevap;"bedri baykam".
Gül allah gül öldük. Bi baktık rıdvandayız.(burası işin latifesi:).
operasyon adamı.

görsel
kimi zaman olaylara yaklaşımı ile aşırı tepki gören ve bu gördüğü tepkiyi sonuna kadar hakeden kişi.
unutmadan:
http://video.haberturk.co...i-baykam-bicaklandi/49963
otuzbir çektiği peçeteleri sanat eseri diye teşhir eden zavallı. o sanat eserinden bende yüzlerce var.
(bkz: ben böyle sanatın)
Heykeltraşlık yönü de varsa kendisine bir omurga yapması gereken kişi.
kemik adlı romanın da yazarıdır.
Sanatçı olmayan.
bir ülkede, yaptığı siyasetle ön planda olup yaptığı işle oradaymış numarası yapanların saygın olması o ülkenin isminin türkiye olduğu anlamına gelir.
ülkemizde sanatın ne durumda olduğunun yürüyen kanıtı olan insandır. sanat denilen şeyin evrensel ve hümanist bir dili olması beklenirken, söz konusu kişinin ağzından lağım akar. ürettiği 'sanat' ile de kimse ilgilenmez zaten, sadece siyasi jakobenizmiyle bilinir.
Çok yakın bir arkadaşımın annesi gazeteciydi, birçok ünlüyle söyleşileri olmuştu. bedri baykam ile de arkadaşlığı vardı. kendisine 2 tane tablosunu gözünün önünde yaparak hediye etmiş geçmiş zamanda.

yine benim arkadaşta bir gece sabahlarken muhabbeti dönmüştü;

bana göz ucuyla tabloları işaret ederek;

"abi allahaşkına şu tabloya bak gözlerimizin önünde yaptı, gazete kupürlerini çıkardı cebinden üç tane yapıştırdı, abartmıyorum badana fırçasıylada üç-dört renkle bok sıçramış gibi şapada şupada yapıştırdı onları etrafınada çiziktirdi rastgele boyaları al işte 15.000 lira.

gerçektende bakıp bakıp bir anlam verememiştim. cidden üç-dört gazete kupürü üzerine rastgele bulaştırılmış boyalardan ibaretti.

epey zor günler geçirmişlerdi maddi olarak. ikisini 15.000 ya da ikisini 30.000 liraya bir galeriye satmışlardı. geçmiş zaman rakamlar ikisinden biriydi.

gerçektende para kazanmak hem çok kolay, hem de çok zor şu dünyada.

sanatçı olarak kendisini severim, muazzam bir sabrı ve olgunluğu vardır o ayrı tabii ki. sapla samanı karıştırmıyorum.

insan olarak çok büyük erdemlere sahiptir. hatta türkiyeye çok çok fazladır.

ha belki sanattan anlamamak ile suçlanabilirim tabii ki, fakat sanat ile saçmalık arasındaki o ince çizginin farkındayım sanırım.