bugün

zamanında açılmış, belki ilgi görmüş belki de görmemiş bir başlığı; kah rastgele butonunu dürtükleyip bulmuş; kah bir arama sonucu çıkartmış olan yazarın, altına "buraya entry gir" şeklindeki emirvari ifadeye uyarak yazı eklemesi, canlandırması.
(bkz: hortlamak)
(bkz: hortlak)
rönesans döneminde antik çağdan kalma el yazmalarını tekrar keşfetmek gibi birşeydir.bu tür faaliyete önem verildikçe sözlük rönesansını yaşayabilir.
sol frame deki tektip başlıkların; saldırı ve kör dövüşü niteliğindeki başlıklar yardımıyla laf sokuşmaların en etkili ilacıdır. (bkz: rastgele butonu)
zaman zaman yaptığım bir eylemdir. 5 dakika önce hortlattığım bir başlığa 5 dakika içerisinde 16 tane entry girilmesi ise enteresandır, keza bu başlığa en son entry 90 gün önce girilmiş.*
(bkz: gencler bir el atin be)
hakkı yenen başlıkların, belki bu sefer birileri fark eder niyetiyle eyleme döktüğü durum.
Bir başka durum da konuyla ya da başlıkla ilgili yeni bir şeyler öğrenmek ve daha önce başlığın tozlu raflarda olup olmadığına bakmadan hortlatmak.
zamanla unutulmuş bir başlığa entry girerek başlığı yeniden canlandırmak,başlığa hayat vermek.
forumlarda sinir bozucu durum. ama benim anladığım, sözlük mantığıyla bakarsak, başlıkların açıklamaları hep güncel olmalı,yitirmişlerse güncellenmeliler. yani sözlüklerde yapılması gereken bir eylemdir. * * * *: * *
(bkz: eski başlıkları hortlatmak)
(bkz: baslik hortlatmak)
bazen bütün sözlüğün eğlendiği başlıklar olup herkesin bir şeyler yazması ile ortalığı şenlendirebilen tesadüfi şeylerdir.
kaliteli bir başlığı canlandırmak yıllar önce sevilip beğenilen bir filmi tekrar izlemek gibidir. veya güzel bir şarkıyı tekrar dinlemek gibi.
forumlarda kural dışı sayılmaktadır. ne sakıncası vardır, kimin zararınadır çözemedim gitti.
5 sene önce açılan başlığı mezarında ters çevirmektir.
sol frame deki başlıkları beğenmeyince yapılandır. hobi olarak hortlatıyorum.
şuan yaptığımdır.
çok güzel insana gurur duyduran bir gelişmedir.
şuan bu yaptığım felsefe konusu olur.
zevkli bir eylemdir.
forumlarda sık kullanılan tabir.

(bkz: uludağ forum)
Hergün onlarca kez yapılandır.
Gereksizdir.
En gereksiz iştir.
Boş Zaman'larda yapılan eğlenceli iştir.
zevklidir.
başlık güzelse hortlatılır neden olmasın. sevdiğim bir şeydir.