bugün

asıl başlık şöyle olacaktı. " başkasının mutluluğu için kendi mutluluğundan vazgeçen insan." ama 50 karakter sınırlamasına takıldı. neyse...

kendi mutluluğunu feda eder bu insan. çok sevdiği kişi için üstelik. peki başkasının mutluluğu için değer mi diye kendi kendime sorduğum soru. eğer çok seviyorsa değer ama o kişi onun için sadece bir arkadaşsa tartışılabilir.
genellikle başkalarını mutlu etmek için, kendisini mutsuz olmaya katlanmış olan insanlardır efendim.
(bkz: anneler)
yaptığı eylemi boşuna yapan insan.
başkasının mutluluğuyla mutlu olmaktadır cümlenin sırrı.
anneler için entrydeki geçerlidir.
babalar içinse çoğunlukla başlıktaki durum.
aşktada nüans alınması gereken bir gerçek aşk belirtisidir.
etrafında uğruna fedakarlık yapabileceği insanlar olduğu için şükretmesi gereken insandır.
hayata bir kere geldiğinin farkında olmayan insandır.
hisleri ve kişiliği arasında kalmış insandır. bin defa aynı durumla karşılaşsa da hislerini feda etmekten çekinmez.

ne yazık ki halk arasında bu tarz insanlara kısaca ve sadece salak denir.
ya bir yerde patlak verecek bu ruh hali ve ne yazık ki düzene uyacak, ya da depresyon kuyusunun dibine doğru yol alırken bir gün gelecek ki o karanlıklardan kurtulması neredeyse imkansızlaşacak..böyle olsun istemem tabi ki..ne yazık ki çok nadirdir bu zorluğa samimiyetle göğüs geren...
hatalarının farkına varacak insandır.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
aşık insandır.
Fedakar insandır. Biraz kendini düşünse iyi eder.
ulu insandır,sevilesidir,ceket önü iliklenesidir.Nesli tükenmek üzere olan bir insan modelidir.
(bkz: amelie)
'bütün insanların eylemleri kendisine yöneliktir', bu sözü hatırlatırım size.
salaktır, kerizdir, yazıktır şu yaşında hala böyle şeyler yapıyorsa uyanamamış demektir önemli onlan kişinin kendisidir kendisinin mutlu olmasıdır ben mutlu değilim sikerim onun mutluluğunu diye düşünmelidir.zira karşısındaki kişi onun yerinde olsa bunu yapacaktır. yaşanmış onaylanmıştır bu durum .
herkesin normal karşıladığı ama uygulamaya çalışınca herkesin garipsediği davranışlardan bi tanesidir. bir insan bu sözlüğe girdiğinde ve ardından bu başlığı okuduğunda altına bu kişiyi öven açıklamalarda bulunur. ayy çok şekerr, ben de aynı duruma düşsem ben de yaparım gibi. ama uygulamaya çalıştığı zaman da kendisini suçlu hisseder. neden. çünküm toplumdaki genel kanı ''ya hilmi sen kendi sikini kurtar başkasını siki önemli değildir.'' dir. herkesin kendisiyle alay edeceğini düşünür. aslında haklıdır da herkes onunla alay eder. çünkü toplumun davrandığı şekilde davranmamıştır. işte bu noktada insanın kendi iradesi devreye girer ve toplumun baskısına rağmen bu davranışı daha ne kadar sürdürebileceğini kişinin kendi iradesi belirler. eğer iyi bir insan olmak istiyorsanız -ki bence olun çünkü şirinleri görebilirsiniz- toplumun amına koyayım deyin. çünkü toplum çok sikik bi kavramdır. ne kadar siklerseniz o kadar sikilirsiniz.
karaktersiz insandır.
(bkz: Polyanacılığın bokunu çıkartmak)
(bkz: başkası mutlu olmadan kendi mutlu olamayan insan)
ya aşıktır ya da annedir.
bu olayın ete kemiğe burunmuş haliyim.
kesinlikle kendiliksizdir. kendisine değer vermeyen insan başkasına ne kadar değer verebilir ki ?
(bkz: platonik)
mutlu insandir...

Sayet baskasini mutlu etmekten daha buyuk bir mutluluk var midir? **
hayır diyemeyen insandır.
mutluluk bir parfüm gibidir. önce kendine sürersin sonra etrafına yayarsın.*