bugün

o zaman bombaları patlatan rte midir ?
hayır diyen hain oluyorsa evet diyen ne oluyor sorusunu akla düşüren mevzudur. hani hayır demek mantıklı ve vicdanlı olanı iken hainlik ise diğerini düşünemiyorum bile. ki üstelik a.k p ye oy verip hayır diyecek milyon tane insan varken enteresan. seçimde a.k p ye oy veriyorken adamdırlar vatanseverdirler ama başkanlığa hayır dedikleri için bir anda hain oluveriyorlar. çok ilginç değil mi *
hayır diyorum, nedenini de söyleyeyim. başkanlık sisteminde başkana verilen yetkiler oldukça büyüktür, ben bu yetkileri hakkıyla kullanacak bir lider göremiyorum ortalıkta(sırf sayın cumhurbaşkanını kastetmiyorum). mutlaka bir adaletsizlikle karşılaşacağız. gördüğünüz gibi dış güçler yok, vatan hainliği de yok bunda.
beynini s.kim diyecem de olmayan bir şeye nasıl sokacam. derin düşüncelere daldım.
Anladığımız üzere başkanlık gelmediği için binlerce vatan evladı ölmüştür, katilin itirafı...
Uludağ sözlükte ne kadar fazla çomar var öyle.
(bkz: ironiden anlamayan millet)
Başkanlığa hayır diyenler vatanseverdir.

Başkanlık gelince ne olacak: herşey bir kişinin kontrolünde olacak.

Peki örneğin başkan olarak rte den sonra gelecek olan kişi "dış güçlerin" etkisi altında fazlaca kalan birisi olursa ne olacak. Hadi onu da geçtim satılmış biri olursa ne olacak.

Diyeceksiniz ki öyle adam seçmeyiz. Ama adam karşınıza geçip "merhaba ben satılmış, bu da faturam" diyerek Çıkmayacak. Bin bir türlü oyun oynayacak halkın güvenini sağlamak için.

Ama şimdiki sistemde ne oluyor. Kontrol sistemi olduğu için birisinin yaptığı hatayı, verdiği hatalı kararı diğer kurum kontrol ediyor. Ha bu biraz bürokratik yavaşlığa neden oluyor ama acele etmenin ne gereği var, özellikle vatan ile ilgili konularda. tamam süreçleri hızlandırmak için bazı düzenlemeler yapılır ama bu güçler ayrılığını ortadan kaldırarak olmaz.

O yüzden vatanının ve evlatlarının geleceğini düşünen herkesin başkanlığa hayır demesi gerekir.
Daha demedik, diyecez hayirlisiyla.
Başkanlığa evet diyecek vatan hainlerinin yaptıklarını size sayayım;
- izmir adliyesi patlamasında kendi canını tehlikeye atıp şehit olan polise saygısızlık etmek.
- reina saldırısında ölenlere kucak dansı yapıyorlardı demek.
- 10 kasım'da Atamız için bulunulan saygı duruşuna boş yere trafik duruyor demek.
- telefondan canlı yayına bağlayıp halkı sokağa davet ediyorum diyen adama sanki savaşa girmiş gibi gazi ünvanı vermek.
- benim Allah'ım tayyiptir yada benim Peygamberim tayyiptir demek.
- Allah'a dua etmeyip tayyip'e dua etmek.
Bunlar da kendini vatansever zanneden at kafaları.
Kula kulluk eden beyinsiz aklı olmayıp fikri olan vatanı parsel parsel bölme amacı olan göt kılı beyanı. Burada bir itiraf da görüyoruz on yıllarca parlamento ile yönetilen ülkede bomba patlamiyor şu son zamanlarda patlıyor ve başkanlığın bunu bıçak gibi keseceği söyleniyorsa burada bir suç itirafı görülüyor. Bize hain diyor itin birisi. Ülkenin geleceğini bitirecek bir yapıya evet demektir asıl hainlik. Güce tapan bu güç aşıkları ülke işgale uğrasa işgal güçlerinin altına zevkle girer dedeleri gibi.
nickinin hakkini verdigini dusundugum yazar soylemi. ya da gercekten ironi yapmasini temenni ettigim. degilse hic komik degil cunku.
Evet diyenlerden daha az haindirler. (bkz: herkes de hain)
görsel
malsınız siz mal. 15 yıldır her istediğini alan , istediğini aldıkça da ortalığı daha çok karıştıran birinin peşinde gidiyorsunuz.
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan, ben vatan hainiyim!
Tanım: Nazım Hikmet'in harika şiirini Akıllara getiren başlık.
ilgili yazarımsının gariban anama daha çok nasıl sövdürürüm isimli çalışmasıdır.
AKP'li değilsin diye kızamadıkları için hain diyorlar. 1933'te Almanya parlementosu yetkilerini Hitler'e devretti sonrasını hepimiz biliyoruz.
insan kusurludur, hata yapar, eğer siz tek bir kişiye kanun hükmünde kararname çıkarma, meclisteki partisinin milletvekili listelerini yazma, yasaları iptal eden ve suç işlerse cumhurbaşkanını yargılayan anayasa mahkemesinin15 üyesinden 12sini seçme yetikisi verirsen ille o sistem günün birinde sorun yaratır.
bugünlerde akp nin en üst makamlarından yanına bişeyler (terör) eklenerek söylenen söz.

biride aynı sözleri camide söylemiş, imammış... ne tip bir utanmazlık içindeler anlamak mümkün değil...

ben önceden sadece başkanlığı düşünerek yazıp çizerdim.
anladım ki, sizin sorununuz derdiniz başkanlık değil kendinizsiniz.
siz kendinizi düşünürken ben neden başkanlık iyi mi kötü mü diye düşünerek vakit kaybediyim..
ben size karşı olduğum için başkanlığa da karşıyım, artık derin düşünmekten vazgeçtim. basit düşünüyorum..

bir şiir ve bir klip ile vatan hainliğine devam ediyorum. daa yeni başladım dün bir bugün iki.

evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz,
siz yurtseverseniz, ben yurt hainiyim, ben vatan hainiyim.
vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, amerikan üsleri, amerikan bombası, amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan, ben vatan hainiyim.

nâzım hikmet

bu da klip
ek: klibin başlığı argodan çıkıp alenen küfür olarak değiştirildiği için klib linkini sildim. barış manço nun hayır uyarlamasıydı.
görsel
Berat Albayraka göre başkanlık referandumuna hayır diyen vatan hainleridirler:

Bütün 'hayır' diyenler vatan haini değil, böyle bir şey demiyoruz ama bir şeyin altını çizmemiz lazım. Bütün vatan hainleri 'hayır' diyor. Bunu görmemiz lazım.

Kaynak:http://haber.sol.org.tr/t...inleri-hayir-diyor-190425