bugün

espritüel bir kişiliğe sahiptirler,
gülmeyi, güldürmeyi, çılgınlık yapmayı severler,
zeki ve ilerigörüşlüdürler,
çok kısa sürede yalan üretebilirler,
acelecidirler,
becerikli ve titizdirler.

tüm kalpleriyle sevebilirler,
fedakardırlar,
sadıktırlar,
sahiplenici ve aşırı derecede kıskançtırlar.
tanrı tarafından kadınların sabırlarını ölçmek için gönderilmiş olduğuna inanıyorum. ha bir de çok zor seviyorlar cidden çıkılan ilk aylarda mücadele etmek gerek güvenmesi ve kendisini açması çok uzun sürüyor.
kıl erkektir. yaşanması zordur, kurtulunması imkansızdır.
şu sıralar doğumgünü olan topluluktur efendim bunlar,hatırlamazsanız bütün yaşamınız boyunca burnunuzdan getirirler (testlerle kanıtlanmıştır),illa hediyeye gerek yok sadece önemsediğinizi hissettirin.
hiç bir boka yaramayan erkek grubu alayını yakacaksın gerçi bunlardan sabun bile olmaz birde afyonluysa gavattır kendileri.
doğum günleri unutulursa üzülürler ama asla ve asla kin tutup yüzünüze vurmazlar. hassas insanlardır genelde.
başak gibi burca sahip olduklarından dolayı pek fazla tercih edilmeyen erkeklerdir.
hayata 10-0 yenik başlamışlardır. burçlarını söylemekten bile utanıyorlardır büyük ihtimlle.

bu benim uydurmam değil, kadınlara özel bir sitede yapılan anket sitedeki hiçbir üyenin başak burcu sevgilisinin olmadığını göstermiştir.

görsel
Çekilmez efendim çekilmez. Bir kadın kadar ince düşüncelidir. Kandırmak zordur. Bin düşünür bir konuşur. Açık vermemek için elinden geleni yapar bu sinsi. Uzak durmak lazım başak burcu erkeğinden.
hem başak kadını hemde başak erkeği dünyanın en titiz insanlarıdır.
başak'la burcu'yu aynı anda idare eden, birgün başak'ı, diğer gün burcu'yu öpen şanslı erkektir.
detaycı olması, eleştirinin topuzunu kaçırması, ota boka kulp takması en belirgin özellikleridir.
burçlara inanmayan birisi olmama rağmen başak burcu insanları için söylenen bu tespitlerin doğruluk göstermesi insanı düşünmeye itiyor. belki de sadece başak burcu ve özellikle erkeğinin tanımı keskin bir şekilde kalıplara oturtulmuştur.
ama sonuçta başak burcu erkeği olarak mutluyuz, huzurluyuz. yalnız olduğumuz da söylenemez. kadını en iyi anlayan burçlardan biriyiz.
(bkz: damacanavar)
tam anlamıyla yavşak insandır.
çoğunlukla yakışıklı ve karizmatik olan erkeklerdir.
(bkz: ben)
''doktor kendi haline bırakın dedi'' cümlesinin kahramanı.
bildiğin dengesiz, egoist erkektir. etrafta gördüğü her şeyi eleştirir. her şeyi o bilir, kimseye ağzını açtırmaz. halbuki başlarda iyiydi.
ukala , kendini beğenmiş , düzen aşığı erkektir. aslan kadınına göre değildir.
insansal gıcıklıktan bir türlü soyutlanmamış insanlardır. bundan daha cimrisini de bulabilene aşk olsundur. adamın scirocco'su vardır ancak sizin yere düşürdüğünüz 50 kuruşu alıp kendi cebine atandır. scirocco'su var ama benzin parası yok da olabilirdir.
(bkz: volkswagen scirocco)
Sevdiği insan hakkında herşeyi bilmek isterler. Ama yüzüne soramazlar araştırır öğrenirler. Bu yüzden araştırmacı bir halleri vardır.
(bkz: sevgilisi olan sadık erkeği elde etmenin yolları)
işte buradaki şahıs bu burcun erkeğidir efendim. fazlasıyla sadık olab tiplemeleri var. yenir!
yakışıklı karizmatik anlayışlı über seksi ve on numara erkektir lan bu. valla bak.

edit: takıntılıdırlar. doğrudur.

(bkz: obsesif)
erkeğinden de kadınından da uzak durmak huzurlu bir hayatın anahtarıdır.
intihar sebebidir. koyu renk oje sürdü diye sevgilisiyle kavga edebilir bu, bildiğin psikopat. sikerim detaycılığını.
olduğu gibi melankoli baştan aşağı plan programdır. iyi sever zarar gelmez, yararı da olmaz pek.