bugün

izmir'in en büyük çiğ köfte zinciridir. durmadan yeni yerler açıyorlar. içinde et yok kısır yap ye daha iyidir gibi düşünmeme rağmen yaptıkları ürün oldukça lezzetlidir.

izmir'de yaşıyorsanız hemen hemen her tarafta görebileceğiniz ve buraya da açmışlar diyeceğiniz çiğ köfte zinciridir.
Az paraya çok doyabileceğiniz yerlerdendir.
izmirde adım başı karşılaşılan çiğ köfteci.
sözlükte adıan denk geldiğim çifköfteci zinciri. istanbulda yokmuş ona yandım valla. canım çekti lan!
yemeden duramıyor insan.evimin sadece 300 metre çevresinde bile tam tamına 4 tane açılmıştır bunlardan.evet abartmıyorum tam 4.insanda bağımlılık yapan bir madde mi koyuyorlar?ne yapıyorlar anlamak mümkün değil.tadı da bildiğimiz çiğköfte değildir.öyle etlisinden,acılısından ama ben bunu yerken normal etli çiğköfteden aldığım tadın çok daha iyisini alıyorum.
abi sen yap bize 2 tek,bol nar ekşili,bol marullu yanında da ayran diyorsun ve o'nun gelmesini bekliyorsun.bak şimdi yazarken bile boğazımda bir hareketlilik,bir ağız sulanması oldu.daha fazla yazamıcam yoksa gidip battalbey alıcam.*
bu lezzet anlatılmaz tadılır ise sloganıdır.
az önce çiğ köftesini yediğim, türkiye'de 1000 civarı şubesi bulunan marka.
bol nar ekşili ve acılı, pek leziz yiyecek.
adımbaşı çiğköfte felsefesiyle kurulmuş ona buna bayilik veren çiğköfteci.. bölünerek çoğalıyorlar hissi uyandırır.. *
izmirin en büyük ve en iğrenç çiğ köftecisdir.çiğ köfteden anlayan kimse gidip bu adamlardan yemez.zaten gırtlak işinde de her yerde şube açan yerden hayır gelmez.belli mekanlarda belli şeyler yenir.çiğköftenin kralı izmir hatayda yapılmaktadır.battalbeyi beğenen arkadaşları götürmek isterim.
hayatımda çiğ köfte yemedim. ama 60 metre arayla 3 tane şubesini gördüm garipsedim. karşılıklı şube açmışlar. bu ne biçim mantalite anlamadım.
izmir'de neredeyse heryeri işgal etmiş olan çiğköftecidir. çiğ köfte haricinde içli köfte, ön tezgahta bardakta mısır, içeride şambali, baklava gibi ürünleride bulundurabilirsiniz. buna bir yasak getirilmemiş önemli olan o şube nin para kazanmasıdır. istersen patates sat fark etmez. bunun yanında garipsenecek bir diğer olay ise şubelerin arasında mesafenin zorunlu tutulmaması. yan yana iki battalbey görürseniz şaşırmayın. kırmızı tabelası ile dikkat çeker. şuan da 2.50 tl ye dürüm alıp yiyebiliyorsunuz. nar ekşisi istemeyi unutmayınız.
okul kantininde satılırken gördüm ilk. bağımlıklık mı yapıyor nedir dürümler hergün almaya başladım. izmirde beleşe bayilik verdiği için her yerde. çiğköfte bayiye kilosu 5 tlye veriliyor. girişimci izmir halkımız da kar kardır diyip çiğköfte işine atılıyorlar.
izmir'de artık eczanelerden daha çok görebileceğimiz çig köfteci zinciri.
karşı karşıya şubelerini gördüm. ilginç.
Çiğköftenin içine uyuşturucu mu ne koyuyorlar bilmiyorum ama bağımlılık yapıyor , tadı mükemmel. Hayır gecenin bu saatinde olsa yerim.
izmir'de artık sayıları artık tekel bayileri ile kafa kafaya gelmiştir, ilerleyen zamanda onları da geçmeleri mümkündür.
izmir e geldiğimde ilk bulduğum çiğköfteci iki sene önce sadece küçükparrkta bir tane vardı şu an yanılmıyorsam sadece küçükte 5 tane olması lazım. öğrencinin vazgeçilmez lezzeti.
izmirde her 2 sokakda en az bi tane şubesi olan çiğköfte zinciri.
izmir'i işgal etmiş çiğ köfte zinciridir. ekmek fırınından çok battalbey var denilebilir.
izmir'de çiğköftenin hakkını vererek, enfes bir şekilde yapan çiğköfteci.
karşıyakada, mahallemde 2 adet bulunan çiğköfte markası.

franchising olayını bedavaya verdiklerini duymuştum. bu sebeptendir ki yabani ot gibi her yerde bitiyorlar.
nam-ı diğer battal gazidir. sayıları her geçen gün artmaktadır. hijyene aşırı önem verirler. asla tezgah çiğ köftecileri değildir.
son zamanlarda çiğköfte krizindeydim. acayip canım çekiyordu. hamilelerin aşermesi böyle birşey sanırım.

neyse yolda yürürken bir de ne göreyim. derdimin ilacı. bir çiğköfte dükkanı: battalbey. *
hemen gidip bir dürüm yaptırdım tabi. çiğköfteci amca 'çift mi, tek mi lavaş olsun' dedi. ben çiğköftenin tadını daha çok alabilmek için tek dedim. ama sonra pişman oldum ya neyse.

içine marulunu koydu ve limonunu sıktı. paket yaptırdım. ama yolda zor dayandım. eve girer girmez yemeye başladım. yok böyle bir lezzet ya. hayatımda yediğim en güzel çiğköfteydi. acısı filan tam yerindeydi. ama çift lavaş olsaydı daha iyi olurdu. bunu yerken anladım.

neyse, sonuç olarak çiğköfte ihtiyacımı karşılayan mükemmel bir çiğköfteydi. artık battalbey'den çıkmam ben. *
caddemizde 4 adet şubesi bulunan çiköfteci. ne bu bolluk kardeşim. *
izmir'de her köşe başında bulunan çiğköfte zinciri.
(bkz: çoğalıyorlar efendim durduramıyoruz)