bugün

eşli bilmeyip, ihale bilebilen bir öğrenci olabilir.
arkaya bakmadan koşarak kaçılması gereken şahısdır.
gereksiz masa oyunlarıyla zaman öldürmeyi sevmeyen üniversite öğrencisidir. başka bir oyun illa iki biliyordur.

evet ulan evet. bizim orada öyle. ne zaman amfi kantininin üst katındaki masalara çıksam, nerde gereksiz bir tip var batak oynuyor. gördüğümü yazıyorum ben.
umarım yoktur.
en asil duygunun evladıdır. üniversite hayatını kıraathane tadında geçiren kırolardan değildir.
bizim zamanımızda bu kriter king'di.

batak adi bir kahve oyunudur, king ise üniversite oyunu...
mühendislik öğrencisi değildir.
(bkz: olmaz olsun)
(bkz: batak bildiğini zanneden üniversite öğrencileri) *
zaman zaman yancıya da ihtiyaç olur, batak bilmeyen de oyun üzerine anlamsız yorumlar yapması için yedekte tutulabilir.
Üniversite 1.sınıfta bende bilmiyordum. Baktım arkadaşlar üzerime geliyor kahveye her gidişimizde "yancı" sıfatıyla takılıyorum olmaz dedim bir yere kadar. Nitekim şimdi batağın allahını biliyorum. Övündüğüm felan yok.
dışlanır, horgörülür, yobaz damgası yer...ama mutlaka öğrenecektir, bu süreç çekilmez bir süreçtir. acemiyle de batak oynanmıyor ki...
ev arkdaşları veya yurt arkadaşları tarafından dalga geçilmek için uydurulan başlıca sebep .
daha beteri için; (bkz: king oynamayı bilmeyen üniversite öğrencisi)
kayıptır, ziyandır.
gecenin yarısında alt komşudan uyarı almamış öğrenci modelidir. her daim aile daireleri tarafından sevilir. saygıyla öpülür.. beleş börek yer.
hazırlık öğrencisidir, iskambille alakası olmayan kız öğrencidir falan. olabilir yani.
yurtta da kalmamıştır büyük ihtimal de hazırlıkta falandır.
koc universitesinde hic bulunmamistir kanimca.
er geç öğrenecek olan öğrencidir.*
sürekli alemlerde olan, batakla değil yatakla işi olan kişidir.
bilemeyebilir, normaldir.
yarım kalmıştır tamamlamak lazım gelir.
mühendislik dışı fakülteden olabilir. bizim fakültenin kızları bile oynuyor efendim.
osym'den sifreleri almistir, hic olmadi, gomulu kartlari gizliden gizliye ogrenmistir. bilmemesi bu yuzdendir.