bugün

anadolu hayat emekliliğin yeni reklamının repliği. Şöyle de bir versiyonu bulunur:
(bkz: bana amca dediler)
reklamdaki kız kimse hiç güzel değil ama nedense acayip bir çekiciliği var.
aynı arabesksel duyguya sahip olmaya başladığım versiyon.

teyze dendiğinde yağmur başlıyor, çok iyi.
reklamda oynayan kızın kendi sesiyse harbiden güzelmiş.
Çok güZel reklam.
salak reklamlardan biri.
reklamdaki kız tatlı baya.
Banada amca dediler bıyığım sakalım olduğu için acaba öyle bi durum mu var.
Ki varsa teyzeciğim siki tuttun evde kaldın.
reklam falan değil gerçektir. bir zamanlar 16-17 yaşlarında bir insanken dar bir köprüden geçiyordum. zorlasan 3 insan yan yana durabilir. karşıdan da bir abla ya da ''teyze'' iki küçük çocukla geliyor. çocuklardan biri 3-4 diğeri 6-7 yaşlarında. 6-7 yaşlarındaki çocukla ben tam karşı karşıya geldiğimizde çocuğa ''çekil de teyze geçsin'' dedi. ben arkama falan baktım teyze görmek için ama köprüde sadece biz vardık ve teyze bendim. çocuk çekildi ben yoluma devam ettim, kafamda hep şu yankılanıyordu ''teyze geçsin... teyze geçs... teyze... teyze ne lan. teyze mi oldum.'' en azından küçük çocuğa dedirtseydi teyze diye. bence o çocuk da kavram karmaşası yaşayacak hep. ''teyze nasıl olur?'' diye düşünecek. çocuğa da yazık oldu bana da.

ne zaman bu reklamı görsem ben de dertleniyorum. ağlıyorum. fenalaşıyorum. ''gel canım gel dertlerimiz ortak'' diyorum. tabii o beni duymuyor. teyzeyim ya böyle televizyondaki insanlarla muhabbet kuruyorum kendi çapımda. teyzeyim çünkü. teyzeyim ya hani...
aman ibne demeseler bari.
Lanet olasica gunlerdir beynimde caliyor su sarki. Yeter.
sanırım şebnem bozoklu nun sesi.
Reklamcılığında artık boku çıktı be kardeşim.
düşünebiliyor musun? diye devam etme ihtimali yüksek.
insana gına getiren reklam müziğidir. Duyunca tüylerim tiken tiken oluyor yahu. evde kaldın abla...
Yayinlanmaya basladigi aksamin gunduzu yasadigim reklam. Goren de ciddi ciddi teyze sanacak! Hastanede onumden gecen bebege annesi ne guzel teyze degil mi dedi! Cocuk daha 2 yasinda var yok! Ne teyzesi laaggnn? Kendine bak sen kadin, dogurmussun, sensin teyze!
geçen gün başıma geldi.

direkt reklamdan alıntı yapıp şarkı söylemeye başladım.

velet korkarak kaçtı.

işe yarıyormuş, teşekkürler anadolu hayat.
Bana amca dediler reklamının teyze versiyonu.
Bana da bugun dediler.

Basligi görünce ani tekrar yasadim. Yaslandigim icin mi dediler ya, ben onu samimiyetten sandim. hatta ay bu kadin beni ne kadar seviyomus ki cocuguna "musade et de teyze isini yapsin" dedi diye sevindim.
Of yazdikca o an tekrar canlaniyo, yok canlanmiyo ya samiyetten dedi, ondan dedi, yani baska turlu olmasi mumkun degil off.
bana dayı dediler ya la.
On birinci nesil yeni yazar.
Bi kaç gündür ilişkisiyle ilgili sıkıntıları sözlükten takip ettiğim şirin. inşallah her şey gönlünce olur be ablam bunlar da geçer biliyorsun neler geçmedi ki sen güçlü dur.
Kibrini terbiye etmis ,kibirsiz yazar.
Sorunlari olan bir yazar. Kisa surede unutmasi/sorunlarini cozmesi dilegi ile. Itiraflara yazarak icindeki sıkıntıları atmakta.

Kotu oldugunda her zaman yazabilir yazari. Sozlukte hepimiz kardesiz.
daha kötüsünü yaşadığım durum. anneme abla diyen çocuk bana teyze dedi.