bugün

hay olmaz olaydın diye bitmesi gereken söz.*
rakı sofralarının vazgecılmez şarkısı. Unutamamanın acı şarkısı..
olmuyor , eski tadı alamıyorum hemen aklıma rte geliyor.
(bkz: siyasete alet edilen şarkılar)
(bkz: baktığım her yerde izin duruyor)

(bkz: ben seni düşünmek istemesemde)

(bkz: şimdi dinlediğim tüm şarkılarda)

(bkz: bana her şey seni hatırlatıyor)
envai çeşit neden yüzünden tam olarak yaşanamamış büyük bir aşkın ardından, ota boka bakıp söylenen söz. bir komedi filmi, bir bilgisayar oyunu, bir yemek, bir dizi, düşünebileceğiniz her şey, size onu hatırlatabilir. saygı duyulası bir durum mudur, tartışılır.
sevilen kişiyi hayatınıza ne kadar yerleştirmenizle alakalı bir durumdur. seneler boyunca hayatınıza daha da girmesine izin verip, bir sürü anı yaşamanıza izin verdiyseniz, dinlenilecek şarkı. yok yok dinlenmeyecek şarkı.
aldığın nefes bile yaşama sebebin olan kişiyi hatırlatır.yürünen yollar,onunlayken giyilen kıyafetler,söylenen sözler...her şey ama herşey...bana herşey seni hatırlatır.
uzun yola çıktığım zaman otobüste kafamı koyabileceğim bir omuz bulamadığım zaman, yada alkolün dibine vurup aramak istediğim bir insan kalmadığı zaman ve buna benzer durumlardan sonra söylenebilecek cümle.
başbakan erdoğanın ağzına pelesenk olmuş meşhur türk sanat musikisi şarkımız.
gerçekleşmesi durumunda hatırlayan insanın iki ay içinde doktora gitmesini gerektiren durum. köpeği var, atı var, çiçeği var, böceği var, kasap hayri abisi, manav nurisi var sakat iş.
malesef artık tayyip erdoğan'ı hatırlatan şarkı.
sevgiliyle yürünen yollardan geçerken akla gelen ve sokak ortasında ağlatan şarkı.
illa ki hatırlatacaktır hatırlatmazsa sen zaten her şeyi ama her şeyi boşa yaşamışsındır, boşa nefes almışssındır.
hatıralar sarmış dört bir yanımı olarak da bilinen, muazzez abacı dan bir başka dinlenen, ebru gündeş in de seslendirdiği güzel şarkı.
aşık birinin sevdiğini etkilemek için söylediği güzel sözlerden biri.
sevgilisinden ayrılmış insanın dinlememesi gereken bir şarkı. nağmeler eşliğinde dibe vurulabilir. yaşam yok sayılabilir..
hatırlamak için unutmanın gerekli olduğunu idrak edememiş bir sanatçı sözü.
siyasete alet edilmiş, rte tarafından mırıldanılmıştır. şöyle kısa bir düeti mevcut: https://www.59saniye.com/...ayyip-erdogan-feat-gulen/
sözlerin sahibi olan sanatçı telif hakları dolayısıyla tayyipten tazminat istemiştir.
az önce aklıma düşen şarkı sözleri..
Bunu diyen insan seven değil unutkandır. Seven insana hiçbir şey onu unutturamaz ki hatırlasın.
https://www.youtube.com/watch?v=Uv9RDc2J5GM
görsel
akıldan hiç çıkmayan kişileri anlatan şarkı.
Böyle bir şey olsa kafayı yerdim.