bugün

piç olur o ilişki. kavram kargarşası içersinde birbirini tüketir bu ikili.
gözü yaşlı, duygusal, balık burcu kadını; ciddi, düzenli, saplantılı başak burcu erkeğini çok yıpratacaktır. öte yandan erkeğin kendisini anlamadığını ve onu önemsemediğini düşünen balık kadını git gide daha da mutsuz olmaya başlayacaktır.
astrologların bile artık açık açık dile getirdikleri üzere; başak burcu insanının aşk hayatı olmaz ve dolayısıyla başak burcu ile olan bütün ilişki kombinasyonları başarısızlıkla sonuçlanacaktır, balığın bir suçu yoktur.
birbirlerine 180 derecelik açıyla zıttır. birinin eksisini diğeri tamamlar. yalnız balık burcu hayalcidir, realist başağın bu hayalleri beslemesi gerekir. o zaman gayet iyi anlaşırlar hatta mükemmel bir evlilik olur.
11 ayı aşkın süredir kavga etmeme durumudur..

11 ay içinde tanışıp çıkma isteme nişanlanma ve nikah kıyma işlemini gerçekleştirmenize sebep olur.
bu iki burç aynı akstadır. garip bir şekilde karşılıklı aynı ipi tutuyormuşçasına biri çekerken öbürü peşinden gelir. tamam zıt uçlardadırlar ama ayrı da yapamazlar. balık'ın aradığı değil midir sanki düzgün, analitik, o darmadağan kafasını toplayabilecek hafif ketum ve gizemli havasıyla; gözündeki gözlüğüyle ciddileşen, temizliğini, ütüsünü giyimindeki o tertipi bırakmayan hizmet insanları başaklar? ya başaklar'ın aradığı değil midir; duygularına tecüman olan, üzerlerindeki o sıkıcılığı atan arada bir boşverebilmelerini sağlayan, hayallerini genişleten ve bambaşka pencerelerden bakmalarını sağlayan balıklar... ve balıklar değil midir her daim sevgilerinin ardında duran; sevgilerini hesaba kitaba bağlamayan... öyleyse -hem yara bandım hem yaram- durumuna sokmayalım bu durumu.
4 yıllık evlilik, uyumsuzlukta nirvana. sonuç; boşanma davası devam ediyor. kötü örnek olmak istemem belki de ben beceremedim.
(bkz: başak burcunun kendini zeki sanması)
halihazırda yaşadığım ve geleceğinden pek umudu olmadığım ilişkidir.
edit: kesinlikle ama kesinlikle olamayacak ilişkidir. balık kadının mızmızlığı asla çekilecek gibi değil. umutsuz ilişki.
Başıma gelen olaydır. Efendim balık kadınıyla başak erkeği olmuyor hemde nasıl olmamak buna ait bir kelime yok bu ilişkiyi tanımlayacak.
Tam zıtlardır. Ama dersen ki ben duygusalım o mantıklı olsun ben hayalperestim o gerçekçi olsun o zaman iki taraf da biraz anlayışla yürütürseniz. Başakların eleştirilerine alışırsanız çok seversiniz.
http://www.dailymotion.co...rclar-iliskiler_lifestyle
burç yorumu...
Yok öyle bir ilişki.
Balık burcu olan erkek, başak olan kadın olsaydı uzak dur derdim. Aman balıklar aşırı duygusallar ya çekilmiyorlar.