bugün

cilde ve saçlara inanılmaz yararlıdır. elleri sürekli çatlak, kuru olanlar da kullanır. ayrıca makyaj çıkarmaya da birebirdir.
aktarların rafından eksik olmayan bitkisel bakım ürünü.
cildi kuru olan bünyelerin kullanmasında kesinlikle fayda bulunan bakım yağı
bazı hastalıkların tedavisinde dahilen de kullanılmaktadır
kirpikleri besleyen doğal yağ.
kurumaya yüz tutmuş deri ayakabıya uygulandığında da olumlu sonuç alınır.
yanlışlıkla dudak üstüne sürülen durumda kıl fışkırması yaratan doğal yağ
(bkz: dogum sonrası olusan catlaklar)
kafaya suruldumu 10 kez yikadiktan sonra anca cikan hatta hala cikmayan yagdir. saci cikaricak diye kafayi camura cevirdi ya ben daha birsey soylemiyorum.
badem çok pahalıdır, kimbilir yağı ne kadardır sorularını doğuran başlık....
saçları fışkırtan yağ...
kirpikleri az olanların da müdavimi olduğu yağdır. sürüp kocaman kocaman, gür gür çıksın diye uğraşılmaktadır. * *
kuru saçlara iyi gelir.
kıllanma yapması sebebiyle yüz bölgesinde kullanılmaması tavsiye edilir. kaş, sac ve kirpiklere bölgesel olarak uygulanması gerekir.
ayakkabı boyacılarının kullandığı sanılan yağ.
hamilelikte çatlamayı önler.
bıyıktan öte, pişik olduğumda kullandığım yağdır. *

hemen geçirir.
saç bakımında da kullanılan bir yağdır. saçları güçlendirir.
Saçla ilgisi vardir gürleştirir.
sakalı olmayanlar kullandıkları takdirde bir süre sonra sakallarının çıkmasın sebep olacaktır.
Ney üfleyenler için en güzel bakım yağıdır. Delikleri kapatırsınız, içine damlatırsınız ve neyi çevirerek çağı yedirirsiniz. Sonra iyice emilim olsun diyerek içine üflersiniz. Hem ney ısınır bu sayede. Sonra ney'ii dik şekilde bırakırsınız bir süre.
saç diplerine sürülerek saçların mevsimsel geçişler yüzünden gördüğü zararı telafi amaçlı kullanılan ve eczanelerde bulunabilen bitkisel yağ.
sakal için son umudum olan yağdır. aktarlarda 5 liraya bulunabilir*. tatlı olanını alınız satıcı kadının söylediğine göre acı badem yağı yüze sürülmezmiş evelallah tutuşur yanarsınız.
sampuan ıle karıstırıldıgında saclara ıyı geldıgını duyup hemen uyguladıgım yag.
sonucu beklıyoruz.
bir diğer adı kıl, tüy çıkaran yağ.