bugün

tireboludan göreleye doğru giderken sahilde karşınıza çıkan karadenizin en güzel sahile sahip köylerinden bir tanesi.

bada bu köyün rumcadan kalma eski ismi olup, yeni ismi özlü köyü olarak geçmektedir.

her ne kadar karadeniz otoyolu çalışmaları sırasında sahil alanı daralmış ve biraz zarar görmüş olsa da, yine de yaz aylarında çevre ilçelerden insanların yüzmek için en çok tercih ettiği yerdir.

genç nüfusun çoğunluğu istanbulda yaşar. yazları fındık toplamak amacıyla köye gelir ve eylül ayında geri dönerler. ondan sonra köy yine emekli nüfusa kalır. kalanların da temel geçim kaynağı fındık, çay ve bir miktar emekli maaşıdır.*
samsung'un cep telefonlarında kullandığı işletim sistemi.
(bkz: http://www.bada.com/)
linux tabanlı, xrender destekli enlightenment desktop environment ve efl gui kullanan mobil platform işletim sistemi. yapı süper gibi duruyor ama user experience nedir onu bilemiyorum, samsungun telefonlarını düşününce pek de user friendly bir environment olmadığına inanıyorum bağnazca.
android çakması oyun uygulamaları bakımından oldukça zengin fakat türkçe bir haber widgeti olmayan işletim sistemi.
hiçbir b.ka yaramayan işletim sistemi. uygulamalar kısıtlı. işe yarayan birkaç uygulamayı parayla satan bir sistem.
samsung her ne kadar tutulması için dirense de çok yakında patlayacak olan işletim sistemidir.
samsungun kullandığı işletim sistemidir. lakin biraz yetersiz. geliştirilmesi gerek.
2.0 sürümüyle karşımızda olan samsung işletim sistemi: http://www.sosyotrend.com...yin-bada-2-0-ve-kies.html
bir soyad.
asla alınmaması gereken saçma telefon wave 525 in saçma işletim sistemi.
hayatımda gördüğüm en sikko mobil işletim sistemi.

abimle aramız pek iyi değildir. aramız düzelsin diye fortheunion a hediye aldım anne demiş anneme. meğersem sırf piçlik olsun diye bana wave 525 almış. ilk zamanlar waveim var diye bi triplere girdim falan. ama baktım uygulamalar falan çok sikko.ulan olur öyle dedim. sonra vodafone u arayıp internet ayarlarımı istedim. desteklenmiyor efendim dedi.

şaka gibi amk.
son derece basit ve kullanışlı, ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilen henüz varlığına ithafen bir virüs bile üretilemeyecek kadar sıkı güvenlikli işletim sistemi. android işletim sistemli telefonların yaygınlaşmasıyla biraz geri plana düşse de hala sağlamlığını korumaktadır.
bir whatsapp bile yüklenmeyen işletim sistemi.ben bunu yazan programcıların, piyasaya sürenin, "abi iyidir, saglamdır" diye tavsiye eden o telefoncunun zilyon kere mına koyim. ohhh az bişe rahatladım sanki.. almayın, aldırtmayın abi..
bin pişman eden işletim sistemi*
ait olduğu telefon asla alınmaması gereken işletim sistemi. ne oyunları düzgün ne adam akıllı işe yarayan bir programı var nede widget zaten whatsapp ı desteklemiyor nereden aldım bin pişmanım bu telefonu aldığıma * işin özü almayın aldırtmayın.
whatsapp'i falan gectim, kiytirik bir facebook uygulamasini bile calistiramayan bas belasi bir isletim sistemi. chaton'la avutuyorlardi bizi, artik o da calismiyor. gercekten cok rezil. uzak durun.