bugün

domuz pastirmasidir. hayvanin yan, karin veya sirt tarafindan elde edilir. smoked ve unsmoked cesitleri mevcuttur. genellikle kahvaltida tuketilir.
(bkz: ingiliz kahvaltisi)
(bkz: kevin bacon)*
hamburgerlere de konan kızartılmış domuz eti.
teflon tavada orta ateşte pişirilmişi de güzel olur, işin püf noktası ateşi fazla açmamak ve tavaya yağ koymamaktır, bacon zaten gerekli yağı salacaktır, baconlar orta ateşte arada çevirerek çıtır bir hal* alana kadar kızartılır, tavadan alınan bacon bir kağıt havluya konur üzerine de bir kağıt havlu kapatılarak yağı emdirilir. ilave olarak tavada kalan yağına bir yumurta kırılır, altı piştikten sonra sarısı patlatılır ve spatula ile ters çevirilerek diğer tarafının da pişmesi sağlanır. tabağa alınan yumurtanın yanına baconlarımız konur, yanında kızarmış tereyağlı ve üzeri şekerli ekmek harika gider.
bu bokun akcigerlere zarariyla ilgili bir haber vardi gazetede.
ne kadar dogrudur, bilmiyorum, onemli degil fakat her gun yersen 60'indan once geberirsin. bu kesin.

uzatmayayim. her pis yiyecek gibi, tadina doyulmuyor.
bu mukemmel naneyi yedikten sonra insan soyle dusunmeden edemiyor: "domuzu muslumanlar icin yasaklayanlar, hiristiyanlardir"...

eh biraz domuz yesek ne sinir kalacak, ne de terorizme yatkinlik...
hamburgere yakışandır.
(bkz: domuz pastırması)
(bkz: mükemmel)
back bacon ve streaky bacon olmak üzere iki türü vardır.
enfes bir pastırmadır.
domuz pastırmasıdır afenim. 16 yaşında yemiştim ilk domuz pastırmamı, bir ingiliz komşumuz ben merak edince hazırlamıştı. ilk ısırıklarda kültürel ve dini nedenlerden dolayı psikolojik olarak midem bulanmış, ardından lezzetini alınca ne mide bulantısı nede başka birşey kalmıştır. lezizdir, önermek isterdim ama eksi yağmuru altında kalmak istemem.

bu arada bursa'da nerede bulacağımızı bilen var mı acaba? antalya'da rahat oluyordu bulması ama yok buralarda.
Beykın diye okuyun diyenler var.
Vıcık vıcık yağlıdır emin olun herkesin midesi kaldırmaz. Domuzdan yapilsada hıristiyanlarda bile sağliğa zararli olduğu gerekçesiyle tuketilmeyen pastırma şeridi.
hamburgerde ınce ınce 2 dılım olması gerkeken pastırma gıbı bıse.
sabah sabah canımın çektiği pastırma, hayırdır noluyo ya hiç de sevmem.
çok lezzetli lan. mahrum kaldığım tatlar arasında şuan.
Yeme fırsatım olduğu ortamlar oldu ama yemedim. Canım istese yerdim. Merakta etmiyorum. Amerikanın balonu işte. Yaşasın kayseri pastırması.
filmlerde ve restoranlardaki gibi pişirmeyi daha henüz beceremediğim ancak tadı güzel olan yiyecektir mahrum kalmayınız.*
hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezidir.

yumurta ( kızartılmış ), baharatlı kaşar ( sanırım türkçesi bu ), domates ile lezzeti daha da üst seviyelere çıkan efsane yiyecektir.

hafta sonu gelse de yesek.
Özet:
Yiyen aptaldır çünkü biz yemiyorsak her zaman en akıllıca olan seçimi yapmışızdır. Avrupalısı, amerikalısı, slavı bunlar hep aptaldır ve yakın zamanda ölecektir. Bu hayvanda bakteri falan vardır ayrıca da bimilsel olarak da yememek daha sağlıklıdır falan böyle. Sonracığıma hayvan kendi bokunu yiyor demişmiydim? Ben tatmadım ama bi kuzenim tattı ve dedi hala ağzına o hayvandaki bokun tadı geliyomuş o yüzden güzel değilmiş. Yemeyin arkadaşlar kimseye de yedirtmeyin. Gavurlar da sorunca öyle diyor zaten yani bok tadı seviyosan ye biz sevdiğimiz için yiyoruz dediler. Alayı pis bunların.
kahvaltılarda yumurtayla iyi bir ikili oluşturan, burgerlerin içine en az iki adet çıtır olarak konması gereken güzide bir et/pastırma çeşidi.
Francis Bacon diye bir filozof da var. Şu sözünü hatırlıyorum: Çocuklar fakirseniz hayatı daha da acılaştırır, zengin iseniz daha da güzelleştirir.