klavyenin en gerekli tuşudur zannımca, hayatın "bekspeys" tuşu olmadığını da düşünürsek, klavyedekinin kıymetini bilmek lazım.
sözlüğe forum tadında entry giren kişi.
entryleriyle deli gibi kalbimi kazanmış falandır.!?

"yaş kaç kardeş? çık dışarı evcilik oyna." diyesi geliyor insanın.
beni beğenmiyormusun?
geri alma, geri adım.

1) Elektronik yazı aygıtlarında imleci, mekanik yazı aygıtlarında da kağıt konumunu sola kaydırmak.

2) Bir veri kayıt ortamında bir adım geriye gitmek, örneğin, manyetik teyp üzerinde bir blok geriye kaymak.

(Fra. pas en arrière)
geri alma yaptığından vazgeçme içten içe pişmanlık taşıyor gibi.diğer tadaftan bakıldığın da ise yanlışının farkında olup düzelte erdeminde bulunma eğilimini gösteren farkındalıklı tuş.
lanet tuş. silmekten başka 'internet sayfasında bi önceki sayfaya gitme' fonksiyonu olduğunu acı bir şekilde hatırlattı bana. şöyle ki;

paylaşım sitelerinden birinde, bi yazı yazıyorum arkadaşımın birine. cümle devrik olduğu için, daha güzel yazma umuduyla kullandım 'backspace' olacak tuşu. o anda mausenin yazı yazdığım satırın üstünde olmadığını nerden bilebilirdim ki? yazdıklarımı silmek için basılı tuttum, bu arada yazının üstünde olmadığım için, yaklaşık 15-20 sayfa geri gittim internet üzerinde. karşıma xhamster sitesinin bilmem kaçıncı sayfası çıktı. bi güzel rezil oldum odadakilere. pis pis sırıtmalara maruz kaldım. işkence gibi yahu. *
internet sayfalarında bir şey yazıp silerken kullanılan, yanlış zamanda basıldığınd sayfanın geriye gitmesine; bazen ironik bir şekilde yazdığınız şeylerin toptan kaybolmasına yol açan yazı silme tuşu.
Geriye doğru siler ve soldaki yazıları siler.
Boşlukta geriye doğru savrulan tekmedir.