bugün

Haluk'u üzmeyin lan. O adam ağlayamaz, ağlamamalı.
bu diziyi niye sevmiyorsunuz lan? dizide aile olmanın güzel bir şey olduğunu öğreten tek dizi. üstelik aile üyeleri birbirini zigmiyor, birileri kaçmıyor, çalıp-çırpma yok falan. haluk karakteri başta olmak üzere gayet de komik yanları var.
Son haftalarda iyice Haluk Can'dıra bağladılar. Yine de iyidir. ilginç yaklaşım için şuraya bir yazı koyayım.
“Baba Candır” gerisi yalandır!
http://www.cafesanat.com/...kose_yazilari&i=10302
senaryosunun teklemesiyle yeni oyuncu arayışlarına giren trt1 dizisidir.
son bölümlerde uyarlamaya sadık kalmayan dizi. tayfun amca kafasına göre saçma sapan şeyler yazıyor, zaten adamın hiçbir dizisi adamakıllı değil. bu güzelim diziyi de bok etti, biraz daha saçmalarsa katlanılmayacak hale gelir. tatlılık abidesi haluk u maymun etti, o ece tipsizinin yüzünden delirdi. seyir zevki olan tek karakteri de kaybetmek üzereyiz, uraz kaygılaroğlunun oyunculuğu bu diziye fazla!!
en sonunda arkadas ece haluk kavustu lan. ben en son bir dizide bir ciftin kavusmasina sevinmem leyla ile mecnunun 9. bolumunde leyla ve mecnunun birbirine asklarini ilan etmesinde yasadim. ama o seytanin avukati yok mu tam serefsiz. bir de ecede ne varsa arkadas kizin sevdigi adamlar fransaya gidiyo lan.

edit: levent eksiledi beyler.
Gardırop fuat abimizin "şimdi ananı laciverte boyadım" repliğini haluk'un ağzından duymak ilaç oldu.
trt'nin uyduruk saçma sapan dizilerinden biri. gerçi genel olarak türk dizilerinin hepsi bir birinden beter fakat bunlar daha bir kötü, nasıl desem, vakit israfından başka bir şey değil. bu dizinin amacı nedir? ne yararı var? yararını geçtim, insanda macera ve aksiyon hissi mi uyandırıyor? hiç bir şey yok bu dizide. insan azıcık izlemeden bunları kendine bir sorsa saçma sapan şeyler olduğunu anlar. hayır yani 10 dakika kitap okumayan insanlar saatlerce böyle dizileri izleyebiliyor. aklım almıyor. dünyada kitap okuma oranı düşük ülkelerdeniz fakat güzel dizi izliyoruz, bizim gibi dizi manyağı bir ülke var mı hiç bilmiyorum.
tayfun güneyer'in yazdığı diziymiş. Yani (bkz: uzak durun)
32 bölümünün son sahnesi ile duygulandıran dizi. zaten damla denen kırmızı kafanın itici tipinden belliydi arıza çıkartacağı, haluku belaya bulaştıracağından endişe ediyordum ki, yanılmamışım. nasıl vurdular o bebek yüzüne! kıyamam o porselen gibi dişleri kan içinde kaldı * adamlardan biri kırmızı cadı damlaya tokat atınca çok sevindim, bana verseler küp küp doğrar yakarım şerefsizim. ilk defa yan karakterden bu kadar tiksiniyorum, oyuncuyu da sevmedim keşke atsalar diziden.
ismi haluk candır olarak değiştirilmesi gereken dizi. haluk karakterini çıkar gerisi çöp, resmen tek karakter götürüyor diziyi. gidişat iyi değil, sürekli ördek ağızlı ece trip atıyor. adam ölümüne dayak yedi, bu evde kalmış cadı hala "sana güvenmiyorum ühühü" diye zırlıyor. haluk da mal gibi katlanıyor buna, normalde sikerim böyle aşkın ızdırabını deyip tekmeyi basması lazım ama dizi işte. daha çok köpek edecekler çocuğu, izlerken seti basıp eceyi ve senaristi boğazlayasım geliyor *
Tam bir aile dizisi,içten samimi önleri açık ola.
gerçekten güzel, samimi, içten bi aile dizisi. keyifle izliyorum.
------spoiler------

Hotelin türkçesi neydi ya?

------spoiler------
her daim haluk karakterinin eziklendiği dizi, yanındaki cadı kadar kezbanını görmedim. trip konusunda tüm dizi karakterlerini sollar, yarım metre boyu ile adamı parmağında oynatıyor görsel
git sarıl,öp lan babanı,
bir tavla atın karşılıklı mesela *
seviyorsan tabii..
muhtemelen senden önce ölecek o adam ve sen hiç birşey paylaşamadığın günler için yanacaksın, alamadığın o siktiri boktan gömlek için değil..
bu geceki bölümünde nermin halanın kafasına top gelip bayıldığında inceden gülerken, aklıma yeğenimin biz bir piknikte voleybol oynarken annesi tarafında gönderilen topun kafasına isabeti sonucunda yere düşmesi aklıma gelince daha da güldüğüm hatta haluk gibi kahkaha attığım dizi. öyle bir güldümki oda arkadaşım uykusundan uyandı şaşkın şaşkın bana bakıyordu. bu arada egemenden daha itici bir karakter olamaz derken damla geldi çıktı. bir gece de ece ve halukun kaçırılmasına neden olup egemenin terkedilmesini sağladı.
değildir.
an itibarı ile mihriban er haluk un annesi bahar olarak kadroya katılmış bulunmakta.
Haluk karakterine koptuğum dizi. Bazı Hareketleri biraz Jim Carrey tadında olsa da bayıldım ben. Haluk-ece sahneleri çok komik ve sevimli. Emrecan ceylan ikilisi de hiç fena değil. *
hak ettiği değeri alamayan dizidir. tamam belli bir izleyicisi var bu dizinin ama daha fazla izlenmeyi hak ediyor bu güzelim dizi.
Geçen yaz izlemeyi severdim ama şimdi kim açıp izleyecek eski bölümleri bir bir üşeniyorum son bölümlere baksam kopukluk var.
trt'nin akasya durağı.
komedi dizisi olmasına rağmen niye araya hüzün sokuyorlar anlamak zor. yok adam hastalanıyor falan yapmayın siz komedi dizisi olduğunuz için sevildiniz. evet.
aklıma gelen sadece esas kızın dudakları.