bugün

ben bulamıyorum abi resmen bulamıyorum hayret birşey.çok mükemmeliyetçi bir insan olduğumdan falan değil. lan aklı başında eli yüzü düzgün bir kız arıyoruz ama yok.ne kadar kaşar,beyinsiz ya da çirkin kız varsa hepsini benim çevreme serpiştirmişler sanki.insanın hayret edesi geliyor.
Aşık olacak kız bulunmaz zaten, aşk ısmarlama yaşanmaz.. Aşk kişi yada statü dinlemez. Kendiliğinden gelişir. Aşık olacağın kişiyi kendin belirlersen bu ısmarlama aşk olur ki onda da samimiyet yoktur. Şartlanma vardır.
Buldum. Onca aydan sonra duygularımı harekete geçiren o kızı gördüm. Senin ardından bir saat gülümseyen bir surat ifadesiyle dondum kaldım. Ama imkansıza oynuyoruz.. seni bir daha görmek umuduyla kıvırcık kız...
ilgi orospularını atınca kız sayısında yaşanan keskin düşüş.
gönlünün istediğine gözünün kör olması.
Aşkın aranacak bulunacak bir şey olmadığını anlayamayan yazar beyanatı.
"türkiye'de " ibaresinin başına eklenmesi gereken cümle.
evet mirim kalmadı.
Erkeğe aşık ol sen de. Daha atraksiyonlu olur hem.
Evde kalan onca kız dururken nasıl olur da aşık olacak kız bulamazsınız dedirten sorunsal.

Ben bu insanları anlamıyorum, pes.
Fazla aramayın biz buldukta noldu ? Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi ölesiye sevdikte bunu kimse görmedi.
sanki sorunu başka yerde arıyormuş gibimsi. ayna lazım.
sayın davutoğlu'nun verilmiş sözünü hatırlattı.
Düzgün iki kelam edebileceğimiz,beraber oturup içebileceğimiz birini bulsak öpüp başımıza koyacağız,bu hemcinslerim erkekler için de geçerli bir durum.insan olmayı insanca konuşmayı bilmiyoruz,karşılıklı değer alışverişlerinin altında illa bir bit yeniği var deyip kurcalıyoruz.
Biz insan olmayı becermeliyiz önce,bunu yaptıktan sonra sanırım bu gibi dertlerimize derman arayışına geçeriz.
Sen tam aşık olunacak adamsın bi kızlarda sıkıntı.
Aşık olacak kız aramamak daha iyidir bir gün gelir bulur bide tekme çakar acısıyla kalırsın.
Bu kibir ise tamam ama eğer cehaletse o zaman şunu söylüyorum :

(bkz: kervan yolda düzülür)
Pazara gidin Pazara.
(bkz: aşık olacak erkek bulamamak)
Aşk adam mıdır.
Aman kalbini dinle.
ilginç bir durum.
Bir şey sorucam. Ne gerek var?
Çünkü iki cins de sadece oturup bekliyor. Bekleyen pek de bulamaz arkadaşlar. En büyük cesaretimiz sözlükte selam verenin selamını almak .
Kız çok da aşk bulunmaz, aşık olunur ve apansızın kapını vurur.
Yiğit olan gülümm, yarsız olur mu ?
Olmaz. Olamaz. Olabilemez. Sevmesini bilen -adamın- gönlü boş olmaz. Sevecek birini bulur. Engelleri aşmak için işe kendinden başla. De ki, ne yapmalıyım ? Amacım ne ? Ne istiyorum, ne arıyorum ?

insanlara aşık olunmaz. insanlara muhabbet edilir. görürsün beğenirsin konuşursun anlaşırsın evlenirsin. Biri olmazsa öbürü olur. Kimse vaz geçilmez değil. Mutlaka biri vardır. Doğru kişiyi arıyacağına, doğru kişi sen olmaya uğraş. Tilki tilkiyle dolaşır, çakal çakalla, aslan da aslanla.

Bulamamak diye bir şey yok. Tembellik var. Korkaklık var. Uyuşukluk var. Kendine güvenmemek var. Aramamak var. Bulduğunu beğenmemek var. Bulduğuna ihanet etmek var. Tutarsızlık var. Ne istediğini bilmemek var. Ciddiyetsizlik var. Lakaydlık var. Sorumsuzluk var. Günü kurtarma var. Sevmek için cömertlik lazım. Gönül lazım. Dikenleri avuçlarken tebessüm etmek lazım. Sabır metanet lazım.

Sende bu yürek yoksa sevme sen aslanım. Yazık edersin.
olmayıveririz bulamazsak.o şekilde ölürüz. şekil için kız ayarlayacak tiplerden değiliz.