bugün

entry'ler (19)

kokain özgüven verir mi sorunsalı

kokainin verdiği özgüven sadece kafası geçene kadar burası doğrudur fakat sonrasındaki aşamalarda insanlarda özgüven sorunu yaşattığı yabana atılmaması gereken bir gerçektir.

neden hayır diyoruz

Ülkenin bir kesimi sırf Chp-Hdp-Almanya-Hollanda-Gezici ocu bucu Hayır diyor diye evet diyecek gibi(Halk ağızlı söylüyorum) çünkü onlar hayır diyorsa hayır yoktur diyorlar peki benim merak ettiğim bir konu var her ne şekilde olursa olsun bunlar bu ülkede bir şey istemediklerinde harekete geçiyorlar sağda solda bomba o bu şu şimdi neden duruyorlar?

derdini kimseyle paylaşmayan insan

Bir şeyi anlatırken o an tekraar yaşıyormuş gibi anlatan insandır ki misal ben ki bu insanlar pek dertten tasadan konuşmazlar mazoşist olmadıkları sürece çünkü anlatırsan tekrar yaşarsın.

aşık olacak kız bulamamak

Fazla aramayın biz buldukta noldu ? Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi ölesiye sevdikte bunu kimse görmedi.

her kurumda fetöcu olup tbmm de olmaması

Yaveri hain çıkan bir cumhur başkanının tbmm içindeki hainlere göz yummasıdır milletvekilleri içindede vardır gerçi müdahale etse ayrı bir dert halkın oyunu hiçe saymakla suçlanır fakat ben olsam ederdim benim çıkarım yüzünden ülkemin geleceğini riske atmam bilmiyorum amk.

ben bu yazıyı sana yazamadım

"Bıraktığın yerde bekliyorum yine gel sev beni
Ya da tamamen git
Ne ara ayağa kalksam adın bozar dengemi
Gidiceksen adınla git
Senden sonra ne olur burası bilmiyorum
Ben burda öleceğim şu banka anlatacağım derdimi
Bilemem belki burası da değişecek sen gibi
Belki mahpus yapacaklar buraya isabet olur der gibi
isabet olmayacak göz yaşım tükendi akmayı geç dolmayacak
belki kabristan yaparlar fakat yine karavana
illaki vuracaklarsa gözünden turnayı
Ya sana versinler silahı
Ya da cehennem yapsınlar burayı"

Sana yazdım fakat engellediğin için görmedin belki burda görürsün.

ölüm aşktan üstündür

Aşkda bir ölüm olduğu için hangisi hangisini kapsıyorsa o alır bana kalırsa ölümde asıl aşka varıştır.

gecenin sözü

Geceye dair son kelam, Allah büyük vesselam...

berkin elvan ın ırkı

Sikeyim ırkını bu ülkeyi elimden almaya bölmeye çalışan benim polisime askerime değil kurşun taş laf atan kişi babam çocuğum vs olsa bizzat ben ellerimle öldürürüm bu benim görevimdir.

fethi sekin i şehit edenler hayır diyor

Eyvallah hayır diyorlarda babacım bunları tanıyoruz ne zaman bu ülkede bir şeyin olmamasını istediler o zaman bir eylem yaptılar peki şimdi neden duruyorlar?

kurt işareti yapmak putçuluktur

Bu ülkede yaşayıp yapmamak da puştluktur.Ayrıca putçuluk olduğunu sana düşündürten ne ? Bu tarih boyu böyle gelmiş taraf belli etmek için kullanılan bir semboldür.Ki senin bunu söyleyebilmen için müctehid sıfatında olman gerekir hakiki bir müctehidinden burda ne işi olur gardaşım ? Hadi git işine...

23 yaşındaki kızın hayat dersi vermeye kalkması

20 yaşındayım ve gördüklerimi görmeyi geç anlatsam damarınızdaki kan donar.Psikolojik yardım amaçlı gittiğim psikiyatrist anlattıktan sonra 2 cümle kurdu birisi soruydu "nasıl dayanıyorsun" ikincisi Allah sabır versindi

türkçülük

Size TÜRKÇÜLÜĞÜ güzel bir şekilde açıklamak için Zenci Musa'yı anlatmak isterim.Zenci Musa 1. Dünya harbi sırasında 300.000 altını indilizlerden gizli şekilde yemene kaçıran gündüzleri galata gümrüğümde hamallık yapan bir adamdır.Bir gün istanbul işgal ordusu geneali Harrington'a Zenci Musa budur diye yaveri işaret eder.Harrindton da Musa'nın yanına gider ve bir teklifte bulunur."Bizimle çalışırsan seni altına boğarım"der. Zenci Musa'nın cevabı Türk milletinin cevabıdır"Benim bir devletim var Osmanlı,Bir bayrağım var AyYıldızlı bayrak,Bir komutanım var Eşref bey sizin bu teklifiniz beni ancak rencide eder.Sizinle müzadelemiz daha bitmedi"der.Zenci Musa bunu dediğinde Osmanlı payitahtı işgal altındaydı.Birinci dünya harbinden yenik çıkmıştık.istanbul ve Ülkenin bir çok yeri işgal altındaydı.Zenci Musa gündüzleri galata gümrüğünde hamallık yapar geceleri milli mücadele için anadoluya silah kaçırırken verme yakalanır.Özbekler tekkesinde öldüğünde tahta bavulundan şunlar çıkar;Osmanlı'nın işgalden önceki haritası,Teşkilat-ı Mahsusa şefi Eşref beyin bir resmi ve kefeni Zenci Musa aslen sudanlıdır giritte doğmuştur ve kahirede bir türk mahallesinde büyümüştür.trablusgarp'ta Türk ordusuna katılır sonrasında istanbul'a gelerek milli mücadeleye destek veröiş olan bir TÜRK kahramanıdır.Bu hayat hikayesnden ve Zenci Musa'nın ceevabından ders çıkarması gereken bir çok insan mevcut ülkemizde fakat asıl acı veren bu değil asıl acı veren Devlet erkanı içinde ders alması gerekenlerin olması.Dünyanın hiç bir yerinde kendi milletini önde tutmayan bir oluşum yahut bir kişi yoktur.Mesele Türk olmakta değildir mesele vefadır insan olmaktır.Aklınızda bulunsun...

deniz gezmiş

Devrim dediğin kağıtan bir gemidir ne okyanus görmüş ne deniz gezmiş.

helal 2 bin tl vs haram 2 milyon tl

ironikyazar nick isimli arkadasin bahsettiği andavallardan birisi olarak soylemek isterim ister müslüman ister hristiyan ol vb hangi dinden olursan ol hatta dinsiz ol fakat önce insan ol alın terinin karşılığından fazlasında gözün olmasin hakkinla yetin hakkin yetmiyorsa çalış daha fazla hak et insan olana andaval diyen yazarım once insan ol insan senin gibiler oldukça ülkenin durumu normal asıl.

suriyeli ailelere 1 artı 1 bedava konut

19 ile 65 yas arasındaki erkek kirmalarini kasdediyorum benim ağabeyim kardeşim bu kirmalarin yerine kefensiz yatıyorsa toprakta
Bırakın sokakta yatsınlar.

suriyeli ailelere 1 artı 1 bedava konut

Bir ister görmüştüm suriyede bir duvar yaZisi gitmeden önce elimden gelen herseyi yaptığımı bilşeklinde tercüme etmiştim biz elimizden geLen her seyi çanakkale de yaptık nın hayır boz elimiZden gelen her seyi Şanlıurfa sa kahramanmaras da gaziantep de kurtuluş savaşın da yaptık beni yanlış anlamayin suriyeli çocuklar (19 yas ve alti) kadinlar ve yaşlılar (65 yas ve ustu ) ülkemize gelsinler bakalım (tabi ki kendi insanımıza önce bakmamız gerekir fakat misafirperver bir toplum olrak bunu kabul edebiliriz)fakat hey 15 li 15 li gibi bir turkusu olan memlekette savastan kaçan 20 ile 65t yas arasi erkek kirmalarini kasdederek söylüyorum onlar burda plajda eğlenirken benim kardesim agabeyim onların yerine sehit düşüyorsa kefensiz toprakta yatiyorsa sokakta yatsinlar.

seni anlayan birilerinin olması

Bu dünya da imkansizdir fakat belki uzayda bir yerlerde mümkündür ya da ben öyle umuyorum.

devlet bahçeli

15 temmuz darbe sürecinde saat 10.13 de tv de açıklama yapan dönemin Cumhurbaskani ve başbakanı olan şahısların gece 1de açıklama yapmasi ve korkmasi sebebiyle darbe günü devleti yöneten cumhur başkanımızı arayan 2. Ordu komutanina güvenemeyen cumhur başkanına beni syn Devlet bahceliye sorun dedikten sonra güvenen syn cumhurbaskanimiz ve dönemin basbakani tarafindan devlet beyin lafinin üzerine laf olmaz dediği uzun uzun incelenmesi gereken cok bilgili bir insan bana göre bir Derin devlet adamı (ajani) olan MHP genel baskanidir