bugün

aşk.
pragmatist bir açı ile yaklaşmak gerekir.en basitinden seven insan sevilmek ister.
gülmek,ağlamak,kızmak,kızdırmak,ağlatmak,güldürmek ister.
hep bir karşılık bekler.
ikili ilişkilerde toplumsal normlardan''türkiye için'' kaçmanın birinci yoludur.

çıkarcıdır aşk.

her şeyi bir kenara atın.
aşk yoktur denmez,aşık olmamış insan vardır.
ne kadar vardır desemde olmadan bilemezsiniz. umarım başınıza gelir.üsteki yazdıklarım mı?
aşk başınıza gelince hepsini unutacaksınız.
varlığını anladığında kaybolmaya başlamıştır aşk.
aşk; bir sinema filminin bir karesidir, insana o filmi sevdirir, ama o kareyi beklemek gerekir, tüm filmi o kare için seveceksen, aşkı bulursun.
öncelikle soru eki var, sonra aşk ilgilenenlere her zaman musallat olur..*
(bkz: aşk yoktur libido vardır)
http://www.youtube.com/watch?v=732tuq-Bfps
fadime aşk var mıdır?
-vardır diyor.
-varmış istemez diyor kapıyı kapatıyor.
Kişiden kişiye değişen sorunsaldır, bence yok.
kedidir o kedi.
Aşk her zaman vardır. Sadece genclıkte yasanan bir hevesdır diyemeyız. Doğru kısı ile yasanmamıs saa zaten o aşk değildir. Bir hevestır. Aşk vardır, bıtebılır de, omur boyu surebılır de. Aşk ı bulmaya bir omur de yetmıyebılır.
varmıdır yokmudur? yoktur efendim. aşk belki gençlikte yaşanan bir hevestir geçicidir. ona duyulan aşk malayani bir hevesattan başka birşey değildir. saçma bir sarhoşluktur eğer karşılıklı değilse hemen terkedilmelidir.
Charles bukowski'den aşkın tanımı.
https://m.youtube.com/watch?v=cFIMMdFxLOk
aşk yok kandırmayalım kendimizi. anlık beğenidir geçer gider. çok gelir çok geçer valla nolcak bu hal tam bılemedim be.
dinin varlığı, yokluğuyla birdir. göreceli bir kavramdır.

sence derseniz ; "agnostiğim kanka, bilemiyorum.".
ihtiyaç hissedildiği sürece vardır.
Herkesin yaşadıklarına göre yorumlayacağı bir konudur aşk.

Ve şöyle diyeyim;

Aşk nadir rastlanılan bir şey, herkes yaşamaz bunu ama yaşadım sanır, bu yüzden de "yalan" "sadece hormonal" vs diye öter insanlar.

Onlara da hak veriyorum, yaşamak istedikleri için yaşadık sanıyorlar ve buna inanıyorlar.
Bir gün gerçekten yaşayınca ise eski hikayelerinin sanrıdan ibaret olduklarını anlıyorlar...