bugün

Ali şeriatinin kebir adlı kitabını okuyun, orda aşk ve sevginin karşılaştırmalı tahlilini yapıyor.
yıl olmuş 2024 aşk mı kaldı. siz hiç ünlü kadınların fakirlere aşık olduğunu gördünüz mü? halbuki aşk olsaydı olmaları gerekirdi.
Aşk benim için kolay yav.
aşk yalan dolan olduğu için aşk evliliği yoktur. olsa olsa o kadar söz verdik o kadar yıl birlikteydik evlenelim bari evliliği vardır.
Arthur schopenhauere göre mutsuzlukla sonuçlanır.
Ve şöyle devam eder:
"kadınlar içten içe, mümkünse kocalarının sağlığında ama her halükarda ölümlerinden sonra istedikleri gibi rahatça yaşayabilmeleri için, erkeklerin para kazanmak için yaratıldıklarını Düşünürler."

Aşkın metafiziği adlı kitabında böyle yazmıştır. YouTube'da sesli kitapta var. Aşık olup Evlenecek arkadaşlar dinleyebilir. swh.
bu kız beni görmeli bana kazak örmeli diyorum günlerdir.Ufuktaki ihtimal
Hatadir.
Aşk dediğin şey maksimum 7 yıl sürüyor zaten. Aşk bittikten sonra o kişiyle ömür boyu beraber gecirmek kabus gibi.
bazen karın doyurmaz ama ruhu kesinlikle doyurur.
Uzaktan izlenip iç geçirilendir.
Sacmaliktir.
Cocuklar olduktan sonra ask mi kalir ortada? Siz hic 3 cocugu olan ama hala çiftekumrular gibi takilan aile gordunuz mu?

Mantik evliligi silker atar evlendikten sonra her gun ayni yatakta yattiktan cocuklar olduktan sonra ask diye bisey kalmiyor.
Sanırım başıma gelmeyecek vakıa. Zira ne zaman sevsem, çok sevsem... Bi şekilde zararlı çıkıyorum.

Mantık evliliği eşittir para ise ben yokum o işte. Hiç evlenmem daha iyi.
Olmayan şeyin ismi geçen evlilik türü.
çevremden gözlemlediğim kadarıyla bitişi daha çok dokunuyor. çünkü görücü usulü evlilikler kötü de gitse suçlayacak, teselli bulacak şeyler var. aşk evliliğinde ise aşkınızı kaybediyor, açılan gözlerle gerçeği görüyor daha çok yıkılıyorsunuz.

evlilik sadece aşkla gidebilecek bir şey değil. akıl, mantık, sabır gibi şeyler istiyor. bu yüzden de aşk bitince yürümüyor. çünkü aşk her şeye kadir değil. hele evlilik için hiç değil.
Aşk değildir o aşk olsa duramazsın.
eğer bi gün evlenmeye karar vereceksem lütfen bu tür bir evlilik olsun.

ayrıca aşk evliliği yapmanız mantığınızı bi kenara koymanızı gerektirmez. şahsen ben mesela ailemin hoşuna gitmeyecek ya da onu kabullenmeyecek birine refleksif olarak aşık olamam. gidip de yoldan geçen adamı sevecek halimiz yok.

zaten öyle ilk görüşte aşk falan yalan bence. aşk zamanla olur. tanıdıkça keşfettikçe ben işte bu insanla ömrümü geçirebilirim diyerek, artarak devam eder. daha sonra sevgiye dönüşür. saygı da bunlara eşlik ederse biteceğini sanmıyorum.
aşk geçici bir abartma duygusudur her şeyi abartırsın, karşındaki insanı abartırsın huylarını dış görünüşünü vs vs. ama gün gelir o duygun azalır ve o abartılan, sıradan bir bireye dönüşür. ilk başta kabullenemezsin sonrasında uzaklaşırsın.
Sadece aşk olan evlilikler hızlı bitiyor. Çünkü çiftler aşk bittiğinde değişmeyi ve uyum sağlamayı reddediyorlar.
Evlilik çok ciddi bir sorumluluk. Her babayiğidin işi değil.
ortalama ömrü 5 senedir, 5 sene sonra aşk biter, aynı wc 'ye işenilen sıçılan bir evlilikte aşk mı kalır.
yapılması gerekendir.
diğer evlilik türünün hatırlanmadığı durum.
Çok mantıklıdır.
mantı evliliği yapmaktan iyidir.

- akşama mantı var yermisin hayatım?!?
+ yaptığım evliliği *
yapmayı düşünmediğim evlilik.
görücü usulü evliliklerle karşılaştırıldığında avantajları ve dezavantajları olan evlilik.

aşk evliliğinde eşinizi kendiniz seçer ve değerini siz bilirsiniz.çünkü birbirinize ait olmuşsunuzdur.aradaki bağ sevgidir. tabiki sevginin zamanla kaybolması mümkündür.kontrol eşlerdedir bu evlilikleri bitiren eşlerin kendi bencilliğidir.

görücü usülü evlilikte ise başkası size yakıştırır bulur ,sizi yönlendirir .başkasının sizin için sevdiğini belki seversiniz ,ancak o eş hiçbir zaman gözünüzde değerli olmaz ,ana-babanın gözündeki değeri vermezsiniz. aradaki bağ çocuklar ,ana-babaların hatırı ve baskısıdır.bencil ana-babaların ısrarı ile yapılan evliliklerdir.eşler uyuşmazsa bile ana-baba ve çocukların hatırına devam ettirilir.
üç yil sonrasi vasat olan evlilik.