bugün

günümüzde rastladığım, acıdığım olaydır.

genel de erkekler söyler bunu. hayır askerlikten yırtmak için aöfçü oldum desen eyvallah. ama böbürlene böbürlene anlatmak acizliktir.

zaten üniversite kesminin %70 lik oranının moron olduğu ülkemizde nedir bu etiket yapıştırması yapmak, anlamadım doğrusu.

üniversite nedir...vasifsız insanların meslek öğrendikleri yer. daha fazla anlam yüklememek lazım. yok sosyal hayat, yok kaliteli çevre safsafları yalandır. kendine güvenen biri isen, düz hayatta da bunların daha fazlasına sahip olursun.

ondan sen sen ol, okumak bana göre değildi de. çünkü doğrusunun bu olduğunu sen de iyi biliyorsun.
Üniversitedir, doğrudur mezun olunmuştur, denilebilir. Boğaziçi üniversitemizin bile sıralamara giremediği, ama oraya girmek için sıralamanın ilk sayfasına girilmesi gereken bir memleket gerçeğinde, hiç doğu olmayacak bir söz.
açık öğretimde bir üniversite olduğu için doğru bir söylemdir.
" Okul dört duvarı kapalı üstünde damı olan yer değildir" der mahmut hoca. Mahmut hocanın ögrencileriyiz.
Mevcudu oldugum tayfadir. Hem calisip hem okumak zorunda olanlar ne yapsin tas mi yesin?
babadan gelen parayla rahat rahat okuyup da taşak keyfi yapan zibidilere dert olmuş durumdur.
oldum olası nefret etmişimdir insanları küçümseyen insancıklardan... bu da şunun gibi oldu benim üniversitem senin üniversiteni döver, benim okuduğum bölüm senin bölümünü döver gibi bir şey oldu.
aöf okuyanı küçümseyen soğan cücüğü beyinliler onlar örgün okuyan çoğu kişiden daha zeki siz kampüste karı kız peşimde koşarken hangi hocanın altına yatayımda beni geçirsin diye götünüzü yırtarken onlar size gülüyordu.
ayrıca kpss yi kazanıp memur olan arkadaşlarım hep bunlardan çıkmıştır... ne oldu zortttt.
edit: umarım küçümsediğiniz insanlar size bir şekilde olumsuz olarak döner... zorttt.
edit 2: umarım ilkokul terk biri ile evlenirsiniz ne gülerim ama puhahhahah... gönül bu ota da konar boka da porttttt.
osurup rüzgarları ben yarattım demek gibidir.
Aof okuyanların çoğu bölümlerinde çalışıp okuduklarından mütevellit. Mezun olur olmaz genç yaşta iyi yerlere gelirken diğerleri aynı yaşta stajyer muamelesi görüyor. Bu konumda üniversite değil,üniversiteden ötesini bitirmektir.
bunlara bir de bi sik olmadıkları hatırlatılınca zorlarına gidiyor tribe giriyorlar. ha bide maaş da beğenmez bunlar öyle.
Herkes tatmin arıyor fazla irdelemeyin hayat herkese gereken cevabı veriyor zaten.
amatör bir futbolcunun bir real madrid futbolcusuna 'olum biz yerel ligde oynuyoruz işte çok fazla uzak deplasmana gitmiyoruz en uzak deplasman 50 km , hem öyle seyirci falan da ıslıklamıyor rahat rahat topumuzu oynuyoruz , şimdi siz bi gün barcelona'dasınız sonra salı günü şampiyonlar ligi maçı için zagreb'e uçuyorsunuz falan , malsınız la siz' demesine benziyor bu durum.

allah akıl fikir ihsan etsin , adamın hayalindeki maksimum hedef kpss girip memur olmak olduğu için onları başarılı sayıyor.

kimseyi küçümsemek gibi bir amacım yok , her insan bir diğerinden bir konuda mutlaka daha fazla bilgilidir , bir çoban bir hayvanın dilinden senden benden daha iyi anlar mesela o da bir bilgidir.ama bir çobana gidip ben okudum dersen 'okumak ne güzel şey ben okuyamadım' der o zaten kendini mahcup hisseder , o kadar erdemlidir.

ama işte yarrak kafalı olmak böyle bir şey , aöf okumuş siz kampüste karı kız kovalarken hocaların altına yatmayı düşünürken ben evde göt büyütüyordum diyerek kendini zeki sizi salak yerine koyuyor , bahanesine bak amına koyim hocaların altına yatacakmışız not için , lan ne güldüm amk ya.

hayır kendisiyle beraber girdiğimiz herhangi bir sınavda kalemi sikime bağlayarak elimi kullanmadan daha fazla puan yapabileceğim bir insanın bu sözlükte başlık açabiliyor olması cidden zoruma gidiyor , zall gör bunları zall.
burada hatalı olan devlet aslında. sen herkese böle bir imkan verirsen bu andavallar da kendilerini eşit hissederler tabi. hobi olarak 2. üniyi buradan okuyanlara lafım yok tabi ama bunu okuyup üniversite okudum tribinde gezeler. çalıştığım şirkette var böyle bir kı tam çomar zaten 30 yaşında 11 yaşında cocugu var bigün yemekte konu açıldı
''bende üniversite mezunuyum sizden bir eksiğim yok bize de zam yapılması lazım'' dedi. masada oturanları sayayım; şirketin avukatı, doktoru, kıdemli analisti ve bu. düşün yani havayı kendini denk gördüğü insanları. güldük geçtik tabi haliyle.

tek hayata bakışı kppsden devlete kapağı atmak olan birinden ne bekliyorsun ki. bunlara kalsa adliyedeki katip de savcıyla eşit neticede ikisi de memur.
Surekli zorrrt zorrt nidalariyla tepki gosteren yazar beyani.
Askerlik harici bi halta yaramaz belki bi ihtimal çevresi varsa ki okul yüzü görmeyen insanı da kolay kolay kimse işe almak istemez.
kolayca sarfettiğim, gayet normal bir cümledir. aöf ile işletme okudum, şimdi dokuz eylül üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum, tezim ise * ise bitmek üzere. * * * * doktora için ise amerika veya kanada'dan kabul almayı istiyorum. olaylar kişilerde biter her zaman için, birinin üniversite mezunu olması onu çok elit veya iş başarmış yapmaz. üniversiteyi ne kadar verimli geçirdiğiniz ciddi derecede önemlidir. diploma bir şekilde alınıyor öyle veya böyle. kendinize birşeyler katmanızı öneririm.

bakın mesela işletme lisansım var, ağır mühendislik konuları içeren bir alanda çalışıyorum bir bilgisayar bilimcisi olmadığım halde. olay kişide bitiyor.
Üniversite ayağına gidip para ezen ve akabinde bir bok olmayıp diplomalı issizler ordusuna giren pek nadide üniversiteli gençler.

Aöf okuyup ailesinin geçimini sağlamak veya durumu olmadığı için gercekten aofe yazılıp ideallerinin pesinde koşan çok insan tanıdım. Devlet nezdinde bir farkı olmadığı için çabaları hep karşılık buluyor.

Aöf şöyle böyle demeden önce ağzındaki lokmayı bitir delikanlı.