bugün

kısa olarak söylenen adresin aksine, bütün bilgilerin verildiği adres biçimidir. mahalleden başlanarak, sokak, apartman veya site adı, aprtman no, kat ve daire numaraları, ilçe adı, şehir adını içeren adres.
daha ilk dinleyişte beğenilen ancak bir kaç dinleyişten sonra fena bağımlılık yaptığı hissedilen ve loop a alınan ard arda dinlenen sertab erener in 2009 un son günlerinde sevenleriyle buluşturduğu muhteşem soner sarıkabadayı bestesi. sertab yine yapmış yapacağını dedirten ve soner sarıkabadayı ya tekrar tekrar helal sana dedirten müthiş parça. ayrıca klibinde sertab erener i seyretmeye doyum olmuyor. şarap misali yıllandıkça güzelleşen hatunlar sıralamasında ilk yirmide yer alır kendisi kanımca.
başlığı görmeden 2 sn önce dinlemeye başladığım bir şarkı ama rapozof feat xir ürünü... ne ara ünlü oldu diye triplere girdim lan.
bağımlılık yapacak derecede güzel şarkıdır. o ne güzel sözlerdir öyle...

sorma bu ara şu halimi
bu acıların hepsi mi daimi?
yazık oldu her iki tarafa da
şimdi sence daha iyi mi?

bir gün oldu, iki gün oldu
ay oldu, yıl oldu ümitlere
unutmuyor gönlüm seni
seviyor her gün her gece

yoruldu, duruldu, kırıldı, vuruldu birkaç kere
yazılıdır hepsi hikayede

yok mu bir haber alan, yok mu gören
bu mudur adetin, bu mudur tören
yaz ya da söyle, bulamadım böyle
neresi açık adresin, neresi yören ?
ikinci bu böyle vakası olacakmış gibi duran, sertab'ın 90lı yıllardaki çizgisini yakaladığının ispatı olan şarkı.
bu böyle gibi başarılı güzel bir şarkı. ama o kadar işte.
aslında vasatın biraz üzerinde şarkı özellikle bu. ama sertab erener o kadar kötü albüm ve şarkılar yaptı ki son yıllarda, artık bu vasatın üzerindeki şarkılara tapmayı başladı dinleyicileri. kendimi de katıyorum bu gruba. ama sertab eski sertab'a döndü denmesin lütfen. çünkü özellikle bu şarkının sözleri basit. düzenleme oldukça başarılı olduğu için şarkı tutuyor. daha tam keşfedilmedi. bi ay içinde her yerde bu şarkı olcak. son olarak aynı şeyi söylüyorum. evet güzel şarkı ama o kadar abartılacak denli değil.
darty mağazalarından ücretsiz ve yasal olarak indirebileceğiniz şarkıdır.
ilk dinleyisde degil ama daha sonralari insani vuran, devamli devamli dinleme istegi uyandiran sertab erener sarkisi. ayrica melodisi ayri bir güzel olmus.
sertab erener'den dinlemenin ayrı bi haz verdiği mükemmel şarkıdır.. sözlükten öğrendiğime göre soner sarıkabadayı bestesiymiş madem bu kadar güzel şarkılar yazabiliyo neden buz gibi saçmasapan bi şarkıyı kendisi için seçmiş diyesi geliyor insanın...
sertab erener'in yeni güzelliği. hele de ayrılık tazeyse içinizi yakar.
(bkz: mektup adresi)
insanın dinledikçe her seferinde daha da dinleyesi gelen son sertab erener vakası. *
bugüne dek sertab'ı en güzel gördüğüm klip. şarkı zaten eski klasik stilinde ama resmen ebru şallı olmuş yahu...
melodisiyle etkileyen,eğer sevdiğinizden ayrıysanız sözleriyle sarsan şarkıdır.klibin siyah beyaz olması da film gibiydi eski günler hey gidi heyy dedirtir aşık kişiye. *sertab erener baya hoş görünmektedir ayrıca.
ilk dinlediğinizde sertab'ın 90'lı yıllardaki unutulmaz şarkılarından birini duymuşsunuz izlenimini veren, ama sonra sözleri ve müziği daha dikkatli dinlediğinizde şarkının yeni bir şarkı olduğunu farkettiğiniz, muhteşem parça.

sonbahar şarkısı,
şarkının da dediği gibi ''yazılıdır hepsi hikayede...''
müziği kings of convenience'ın şarkılarını hatırlatan güzel şarkı..*
sertab erener in 90lardan sonraki işlerinde sesini beğenmesine rağmen yeteneğini düzgün kullanmadığını düşünen pek çok insanın "bu sefer olmuş" dedirtebilecek şarkı.
bu böyle'nin tahtını sallayan hatta sadece sallamakla kalmayıp oturan sertab erener 45liği. sözleri son zamanlarda birçok hit 45liğe imza atmış soner sarıkabadayı'ya ait.
(bkz: adres açılımı)
an ihtibari ile kavak yelleri dizisinde çalmakta olan hoş şarkı.
bangır bangır ağlatan şarkı. ya da ben depresifim, bilemiyorum.
bu böyle kadar rezil bir şarkı. sertab erener hanfendi iki notalı şarkıları bu müzikten anlamayan insanlara çok iyi yedirmiş belli. ayrıca melodisi sevdam ağlıyor'un aynısıdır.
popüler dizi müziğidir. Malum dizi çağında yaşadığımızdan dizi insanlarının beğenmesi hiç de şaşırtıcı değildir.
serin havalara yakısan bir şarkı. içini ısıtan cinsten. ağzına sağlık sertab.
yıl, 90 lar. nar gibi kızarmış ekmeğin üstünde, tereyağının erimesine karışan anne elinden çıkmış mis kokulu çilek reçeli.

oysa anneyle tereyağı değil sana yağı sürmesi hakkında daha yeni kavga etmişim.

çünkü, büyü de gel şarkısı o reklamda çalıyor ve o şarkıya o hafif balık etli kızıl saçlı kıza, o reklam'a da bayılıyoruz millet olarak.

işte o leziz tadı da o yılları da bana yıllar sonra hatırlatan şarkı. hani sertap sanki 90 larda kalmış da söylemiş. böyle ağızda eriyen bi tereyağı tadı, ya da iyi demlenmiş bi çay havası.

iyi etmiş de söylemiş.
not: artık tereyağını sana'dan daha çok seviyorum o ayrı.