bugün

Açıkçası nefretim yoktur. Hatta onlar sınırımızda olsa müskül durumda olsalar onlara toprak vermeyi seve seve kabul ederim. Kürtlerle bir yer değişimi olsa ne güzel olur.
Bana tövbe estağfurullah çektiren cümledir çünkü "azrail'den nefret etme sebepleri" olarak okudum ilk başta.
* yavuz sultan selimi sevmemeleri.

* kuzey kıbrısı tanımamaları

* rusyaya karşı ses çıkaramamaları

* kendi nüfusunun 5de 1i boyutundaki ermenistan'dan bile küsküyü yemeleri

* kardaş ölkeden salamlar demekten başka bir işe yaramamaları

* bizim kendilerinden büyük oluşumuzu çekememeleri

* biz ermenistanla yakınlaşınca kızmaları ama bize karşı vize uygulamaya devam etmeleri

* onların da bizden nefret etmesi : http://soz6.com/nedir/782...e-nifret-etme-sebebleri/1
Öncelikle sözde kürdistan belasını başımıza saran, kürtleri güneydoğu'ya yerleştiren yavuz'u sevmek zorunda değillerdir! Siz azerbaycan'ı ilk kuran ve birleştiren; farslar, tacikler, araplar ve kürtlerin korkulu rüyası öz be öz türk oğlu şah ismail'e 7/24 küfretmeyi biliyorsunuz ama! Bir diğer husus: sözde ermenistan kadar başınıza taş düşsün! Türk toprağı revan hanlığı arazisi ermenistan değildir ve topraklarımızı ermenilerle işgal edenler ruslardır.

Azerilerden nefret etme konusuna gelince; nefret etmiyorum. Sonuçta ellerine diken batsa ciğerimiz yanar. Ama çoğu türkiye'den nefret eder ve hatta türkçü geçinenlerin çoğunluğu da içten içe türkiye'yi çekemeyen ve türkiye'de çalışmak ve okumak için yırtınıp gelip burda hainlik edenlerle doludur. 4-5 tane azeri arkadaşım mükemmeldir, tam anlamıyla türkçüdürler. Onları çok severim. Ayrıca azerbaycan subaylarını da çok severim.

Azerbaycan ise türk yurdudur ve canımdan çok seviyorum. Azerbaycan için canımı vermekten bir an bile tereddüt etmem.

Not: baba tarafından karapapak türküyüm ve annem aslen revanlı bir türk.
ibne olmak yeterlidir.
bir arkadaş demişki ermenistanla yakınlaşınca kızıyorlar falan ermenistan ile yakınlaşıyorsak bende bizi sevmiyorum.

iranda yaşayan azeriler bir videoda sanırsam bi patlama sonrası türkiye türkiye diye protesto yapıyorlardı ama bunu her yıl yardım yaptığımız gazzelilerden göremezsiniz.

ermenistandan küsküyü yemeleri demiş.ermenistanla mı savaşıyorlar sanıyorsun*ermenistanla değil rusyayla fransayla ve daha diasporanın etkin olduğu her yerden destek alan ermeni üniformalı piçlerle savaşıyorlar.

yavuzu sevmemeleri denmiş kardeşim azeriler şiidir kısmi kızılbaştır yani sende şah ismaili sevmiyorsun.bu mezhep meselesi.

bir türk olarak azerileri sevmemek çakma türk olunduğunun bir belirtisidir.
ermeni veya şerefsiz olmak.
ermenistan diye bir yer olduğunu ciddi ciddi zannedenler var. Vay amk! Tarih bilmeyince binlerce yıllık türk toprağı revan'da 1988'de kurulan uyduruk ingiliz-rus devletini ermenistan sanıyorlar. 1988'in başlarında orada türklerin yaşadığından haberleri yok. yerleşim birimlerinin adı da türkçeydi.

Azerilerden değil de sovyet devrindeki hain devlet adamlarından nefret ederim.
Nefret etmek çok ağır bir eylem.
Değil ki bir soydaşımdan nefret duymak hoşnutsuzluktan haya ederim.
Olmayan sebeplerdir efenim.
Türk özentilikleri falan diyenlerle aynı sözlükteyiz amk aynı platforma çiziktiriyoruz şu hale bak.

Ulan köpek suriyeli, kürt, kısacası külfet sevici ne özentiliği adamlar zaten türk amk. Kullandığı diline kadar senden daha öz türkçe adamlar.

Azeriden nefret eden adam kendine türkçü mürkçü demesin. Daha kim türk kim değil onu bilmiyorsunuz. ermenistanla diyalogundan rahatsız oluyorlarsa da haklılar amk. Senin ne işin var ermenistanla. Onlar gidip bizim kanlı bıçaklı olduğumuz ülkeyle ilişki kursa sen de bozulursun.

Gerçi size siken, tepenize sıçan, sırtınıza yük olan yakışır sizi sevgiyle kucaklayan değil. Ona alışmışsınız.
içlerinde arap hayranlığı beslemeleri.

Edit: yaptığım yorum nefret eden kişiler için.

Edit2: niye eksiklyorsunuz ya. Bele vaziyete soxum.
ulan bu devir de hala turk,musluman diye birini sevmek zorundamiyim aq.

dunya artik globallesti sınırlar kalktı artik turk muslumanla ile kanadali hristiyan benim gozum de aynidir.
Azeri sözlüğünde oha türklerden nefret etme sebepli konu tartışılıyor diyenlere burada ki trolleride göstermek gerekir.
90'lı yıllara kadar bağımsız olamamış, yüzlerce sene rus boyunduruğu altında yaşamışlardır. bağımsız olmak için sscb'nin dağılmasını beklemişlerdir. bu nasıl türk olmaktır, anlamak güçtür.
Çok afedersiniz bela vaziyyetin içine soxum.
biz sizi kendimiz kadar seviyoruz. nefret etseniz de etmeseniz de. veziyyet beledir. *
Niye nefret edelim ki amk.
Tek millet 2 devlet.
olmayan sebeplerdir.
belə başlığın içinə soxum.
Saçma bir başlık.

Türkler, ve nefret etmem için bir neden yok. Şahıs olayı ayrı devlet olayı ayrı.
Yoktur. Çok severim gardaşlarımızı.
Ay gız/bala sen ne deyirsen başa düşmeyibdi sanırsam.

Edit: bunlar sevilmez mi ya.
Nefret etmiyorum ama pek hazzetmiyorum. Eskiden kardeş millet falan diye sempati beslerdim ama yıllardır işyerinde birçoğu ile birlikte çalışınca gördüm ki madalyonun diğer yüzü bambaşkaymış be rıfat abi.

işyerindeki Türk ve başka milletlerden diğer herkes ne yazık ki bu konuda hemfikir.

Ayrıntıya girmeyeceğim. Öyle işte.
yoktur. neden bir türkten türk olduğu için nefret ediyim. asıl kürtlerden nefret ederim.
Neçesen? Diyişlerini severim onların.

iki dövlet bir milletik.
tanıdığım azeri bir asistan doktor var. adam tam bir soytarı ve sonradan görme. yani doktordan çok kapkaççıya yada torbacıya benziyor. tip tabi ki de önemli değil ama adam muhtemelen türkiye'de tıp okumaya başladıktan sonra kendini bi skim sanmaya başladığı için ne işini düzgün yapıyor, ne asistanlık yaptığı yerde hastalarıyla diyaloglarına dikkat ediyor. şu an asistan doktor ama geleceğin ciğeri beş para etmez ve aynı zamanda iş bilmez doktoru yolda. bir de türkiye de. onu bu hale getirenin bizim ameleliğimiz olduğunu söylemeye bilmem gerek var mı

Dipnot:azerilerden nefret etmek bir yana tanımasam da onları seviyorum ama tanıdığım tek Azeri de bu.