bugün

Seçim hükümeti aile ve sosyal politikalar bakanı.
"kadın aile içinde ele alınmalıdır."

"batı istiyor diye, ne olduğu belli olmayan servis edilmiş ışid görüntülerinin hırsına kimse kapılmamalıdır."

"insan soruyor eğitim ne işe yarar, eğer benim dini yaşamamı kolaylaştırmayacak ise?"

"istismarla mücadelede çocuklara düşen, mahremiyet eğitimi ve istismarcı bir kişilik olmamaları yönünde ahlak eğitimi almalarıdır."

sözlerinin sahibi yeni aile ve sosyal politikalar bakanı. şaşırdık mı? hayır.
14. nesil yazardir. isminin gercekte harun oldugunu dusunuyorum.
Kendini -yönetim becerisi bakımından- muhtarlarla aynı seviyede gören bir cumhurbaşkanının olduğu bir ülkede dünyadan bihaber birinin bakan atanmasının hiç de şaşırtıcı olmadığı zat.
'eğer müslüman bir kadın börek yapmayı bilmiyorsa o aile dağılmaya mahkumdur.'

demiş yeni aile ve sosyal politikalar bakanımız. börek yapmayı bilmeyenler olarak bi utanıp gelelim lütfen.
bir ailenin dağılmamasının tek şartının kadının börek yapmayı bilmesi olduğunu söyleyen bakan.

sanırım börek yemek dışında dişe dokunur hiçbir şeye imza atmayacak bu kadın.
Böreğin önemini vurgulamıştır.
Küt böreğinin üzerine pudra şekeri yerine kokain serpip yedikten sonra o açıklamayı yapmıştır.*
olayı börek sevmeyen erkek değildire getirmiş. muhtemelen çok iyi börek yaptığını düşünüyor, eski eşi börek sevmeyen bir tip ve bu özelliğini parlatmaya çalışıyor.
Anlaşılan hiçbir "aile ve sosyal politikası" olmayan aile ve sosyal politikalar bakanı. Sırf türbanlı diye kabineye alınmış, o da buna olabildiğince yağcılık yaparak teşekkür ediyor.
yobaz , feodal ve ataerkil düzene biat etmiş bir kadını " aile Bakanı " yapmak zaten anca akp'den beklenirdi.

hele bir sor bu kadın kocasına ve topluma karşı kendi hakkını ,hukukunu koruyabiliyor mu ki kalkıp tüm ülkeye hitap etsin ?

akp'nin kadına bakış açısının işte tam olarak karşılığı bu kadın.
hulogggg yapanlara mustehak.

sonrada deyin ülkede neden kadın hakları yok.
neden pozitif ayrım yok.
neden tecavüz kültürü var.
öz mü öz teyzemdir annemin kardeşidir akpliyim ama bu kadın hiçbir işe yaramaz.
şu aile bakanlarını çok arıyorlar mı acaba? memlekete aklı başında bir aile bakanı gelmedi daha anasını satayım.

2-3 ay takılsın o koltukta, sonra bol bol börek açar kocişine.

tartışmaya gerek yoktur diyeceğim de bakan lan bu, geçici de olsa bakan.

hey yareppim yav, daha neler göreceğiz bakalım. *
devlet erkanı tarafından diğer bakanların erkek, ancak aile ve sosyal politikalar bakanının dişi olması zorunlu hissedildiği için seçim hükümetinde bakanlığa zoraki olarak atanan profesör.
ailenin dağılmasını kadının yemek yapamamasına bağlayan açıklamasından kadının kocasının keyfi için ve kocasına bağlı olarak yaşamak zorunda olmadığını, ailedeki cinsiyete vb. dayalı iş bölümlerinin gereksizliğini, ailedeki herkesin ailenin her işini yapabileceğini düşünecek düzeye gelememiş fikirlerinin olduğunu anlıyoruz. bu hocanın yerinde ben olsam erkek halimle bundan daha iyi bakanlık yapardım yeminle... ailenin yemeğini, temizliğini, ütüsünü yapabilen, çamaşırını, bulaşığını yıkayabilen, çocuk bakabilen adamların yaygınlaştığı, kadınların ev işlerindeki tekel konumlarını kaybettikleri gün artık bunun gibilerinin zihniyetleri prim yapamayacak.
Göreve geldiğinden beri ilginç açıklamaları ortalarda dolanan bakanımız. Tepkiler üzerine twitter hesabını kapattığı söyleniyor. Bilgi kirliliği fazla. Aylin nazlıaka ile olan görüşmesinde bunları söyleyip söylemediğini hatırlamadığını. Yardımcıları tarafından eski sözlerini araştırdığını belirtmiştir. Hatırlamıyorum demek söylemiş de olabilirim anlamına da geliyor sanki.
(bkz: kim ki bu)
velkam dı turkey.
hahaha dakika bir gol bir. yahu nerden buluyorlar bunları bilmiyorum. memlekette bakanlık kabiliyetini falan geçtim, pot kırmadan üst üste iki cümle kurabilen adam kalmadı be. daha ilk günden ne böreği ne yufkası? nerden aklınıza geliyor böyle şeyler?
ülke nasıl bir günah işledi amk diye düşüncelere yönelmemi sağlayan bir insandır.
akpli seçmeni layıkıyla temsil ettiğini bir kez daha göstermiştir.