bugün

seni aslında kaybetmek istemem, fena adam değilsin, ama bi çevreye bakmam lazım artık sen de beni anla. Kimseyi bulamazsam sana yine dönerim beklemede kal.
hikaye anlatan sevgili türüdür. 2 gün sonra ne arayıp ne sorar nede arandığında telefonu açar. ama istisnalar olabilir.*
olay yeri editi: milatelcisi arkadaşımın gözünden kaçmamış yakaladı beni. teşekkürü bir borç bilirim**
Zordur o lafı duymak. Onca şey paylaştığın birinin bunları söylemesi herşeyi yok saymak gibidir. O an senden nefret etsin ama bunları söylemesin dersiniz.
(bkz: döngel karhanesi).
sömürgen sevgili türüdür...çoktan başkasını bulmuştur ,ya olmazsa diye açık kapı bırakma derdindedir...
arada eski bir arkadaşlık varsa gayet normal olan durumdur. sevgili olmadan önce arkadaşsınızdır, bir yakınlaşma hissiyle ve iyi anlaştığınızı düşünerek sevgili olursunuz fakat yürütemezsiniz. iyi anlaşmak yetmez sevgili olmak için. ayrılırsınız, ayrılırken küfrediyorsunuzdur kendinize içine ettik arkadaşlığın diye, arkadaş kalalım dersiniz. bir süre görüşmezsiniz. iki taraftan birinin hayatına biri girince konuşma dertleşme isteğiyle yeniden iletişim kurmaya başlarsınız, arada yaşanılan ilişkiyi görmezden gelirsiniz.
ağzı ile burnu yer değiştirilmelidir bu sevgilinin.
"gülün adını değiştirsen farklı kokar mı" diye yanıt alır.
Bir gün önce sevgili bir gün sonra arkadaş olunmaz o saçmalığı bende yaptım ama onu görebilmek ona yakın olabilmek içindi .
ağzına ağzına kürekle vurulması gereken sevgilidir.
mantıksızdır. arkadaş kalınca ne yapacağız ki di mi? naber falan diye arayacak mıyız?
ayrılan tarafın çekinceleri olduğu için karşı tarafı yumuşatmaya çalışmasından başka birşey değildir. adı üzerinde ayrılık, yani seninle artık belli sıfatlar altında bir ilişki yaşamak istemiyorum demektir. ayrılığa götüren sebepler genellikle sıkılma, sevginin azalması vb. ile başladığını düşünürsek, vakit geçirmekten sıkıldığınız yada eskisi kadar sevmediğiniz bir arkadaşınızla ne derece görüşürseniz, o derece arkadaş kalabileceğinizden dolayı, kendi kendini çüreten bir önermedir. ayrılan taraf yeni aşklar için çapa toplarken, ayrılılan taraf, '' bir gün yine bir rüzgar eserde dümenine dokunmadan koordinatı belli olan rotamda sana gelirim '' diye yelkenleri açık tutar. Yazıktır ve günahtır.
Bazen samimiyetsizliktir; bahnesidir ayrılığın. " ayrılalım arkadaş kalalım "..? aylarca gece gündüz nefesin nefesinde yaşa, kokusu olmadığı zaman düşüncelerinde yaşa, sonra gün gelsin arkadaş olmak istesin...Geçmiş güzel günlerin hatırına istiyordur belki ama .. Nasıl ya ? nasıl olacak bu iş...?
3 günlük dünya ve hayatına girmiş bir insanla niye düşman kesilesin ki onca anınız olmuş yaşanmışlıklar falan ? Bence gayet doğal ama zıttını düşünenlere de saygı duyarım.
yine işim düşebilir seni yine sömürmek isteyebilirim o yüzden elimin altında kal demek isteyen eski sevgili türüdür. bizzat yaşadım ordan biliyorum efenim.
yüzsüzlüktür.
riyakardır, canı tekrar isterse sizi kolayca elde edeceği için yakınında tutmak ister.
son darbeyi de indirmiştir.
facebook'tan ilişkisi yok yapıp sildikten sonra arkadaşlık isteği göndermelidir.
yeni tatlar bulmak üzere yola çıkan sevgilidir.
ayrıldıgı elemanı elinin altında tutmak isteyen sevgilidir. tehlike anında cebinden eski sevgili cıkarıp yoluna devam edecek kisidir. cakaldır kafasına gore.
zaten böyle bir durumda ortada arkadaş olarak kalınabiliniyorsa ortada gerçek bir ilişkinin olduhğundan söz edilemez.
ayrılmak kademeli olarak uzaya füze göndermek gibi birşeydir. yavaş yavaş ağırlıklardan kurtulunur, sonunda uzaya çıkan kazanır. diğer motor, yakıt tankları vb. parçalar dünyaya düşerken atmosferde yanar. "arkadaş kalalım" geyiğini ilk başlatan taraf büyük ihtimalle sizi atmosfere bırakacaktır. stratejik davranıp bencil, muşt ve nöt olmak gerekir.
istemem yan cebime diyen sevgili.
hayatı dizi film tadında yaşamak isteyen özenti sevgilidir.