bugün

Bu şarkıyı dinlerken bir gün intihar edecem dinlemesem özlüyorum dinlesem intihar edesim var.
görsel
iki kalbin ayrılış şarkısıdır. Birbirlerini sevipte ayrılmak zorunda olanlar da vardır tabi ki. En zor zamanlarda çalınan insanın icine bir nebze dahi su serpecek şarkılardır. Ornek mi aşağıya bakın o zaman;

--spoiler--
Pişmanlık duyup da bir gün anarsan
Nerdeyim,nasılım diye sorarsan
Pişmanlık duyup da bir gün ararsan
Nerdeyim, nasılım beni sorarsan
Bir ayrılık şarkısı seç seç...
Sessizce çal benim için
Yüreğin ellerinde
Öylece kal benim için
--spoiler--
Girişteki gitar seslerini dinlemek bile sizi en hüzünlü insan yapabilir.
kazım koyuncu'nun ayrılık şarkısı da ezginin günlüğü'nün ayrılık şarkısı da ayrı ayrı güzel.
Kesinlikle Gülben Ergen- Yalnızlık parçasıdır.
haziran ayının 25'ini gösterdiği 2005 senesinde, en büyük korkum dediği kansere yenilerek aramızdan ayrıldı şair ceketli çocuk; karadenizin asi topraklarından gelen gerçek sanatçılardan, güzel insan kazım koyuncu. sessizce gidiyorum dedi... vefatından bu yana seneler geçti, daha bir özlendi. şarkılarını her dinleyişimizde eksikliği hissedildi. tam da anlaşılmak üzereyken, sesini kitlelere duyurmaya başlamışken gencecik bir yaşta sonsuzluğa karışıvermişti. yokluğunun ardından söylediği şarkılar yüreklerimize bıçak gibi saplanır oldu; ne vakit sesi kulaklarımızda duyulsa dolan gözlerimizi durdurmak güçleşti. Vefatından sonra dinlenildiğinde insanın etkisini kolay kolay üzerinden atamadığı, yürekleri daha da çok burkan o parçalarından biri de ayrılık şarkısı idi.

Anlamlı sözleri ile sanki ağıt gibi.

ardımda bırakıp gül çağrısını
ayrılık anı bu sisli şarkıyı
ırmaklar gibi akıp uzun uzun
terk ediyorum bu kenti
ah, ölüler gibi

şarkılarla sığınıp çığlıklar ardına, kolayca çekip gitmeseydi, bırakmasaydı keşke sevdiklerini.
Bir Kazım koyuncu şaheseri.

Alıp götürüyor insanı.
https://www.youtube.com/watch?v=c6_5OFD1r54

Sevmesem öyle kolay çekip gitmek;
Yaralı bir kuş gibi.
yangına körükle gitmektir. daha fena olur insan.
Kargo nostaljisi yapmaya neden olan sarki. Bir ay kadar once nereden duyduysam artik yillardir dinlemedigim sarki dilime dolandi ve birkac gunde bir acip acip dinliyorum. Sarkinin sozlerine bakinca ayriligin huznunu hissederken, sarkinin melodisi saga sola sallaranarak dans etme hissi uyandirir. Hele sarkinin girisi beni her seferinde gulumsetmeyi basariyor. Garip kimyasi bulunan sarkilar arasindadir.
Ibrahim Tatlises'in seslendirdiği güzel dinlenesi şarkıdır.

Bir ayrılık şarkısı seç
sessizce çal benim için
yüreğim ellerinde
öylece kal benim için.
anlık ruh durumunuz tıkırındaysa ve fakat sen aciz insan, götün kaşınıyorsa dinle, dinlet.
kazım koyuncu' nun insanın içine işleyen şarkıdır. beni bu şarkı kadar hüzünlendiren başka bir şarkı daha duymadım ömrümde. çok kırılgan bir şarkı. sözler kulağımın içinde dönüp duruyor art arda.
kazım koyuncu nun çok içten söylediği şarkı.seni hatırladıkça ağladım be kazım abi.

Şarkılar bir çığlığa sığınmaksa
Şimdi, sonsuz bir yangın gibi
Sevmesem öyle kolay çekip gitmek;
Yaralı bir kuş gibi

Düşlüyorum bu kenti
Son bir aşk gibi

http://www.youtube.com/watch?v=c6_5OFD1r54
bu da benim sana
bu da benim sana

ayrılırken hediyem olsundur.
Cem özkan- dön bana olsa gerek.
Ya da
Modern folk üçlüsü -ayrılık.
bir kez daha mükemmeliyeti dinlediğim şarkı.
adamın boğazına oturan demir yumruk şarkıdır.

ayrıca hayret, nasıl bunca zaman bir şeyler yazmamışım bu şarkıya. oysa beynimin içinde sürekli çalıyor.
kazım koyuncu ile kısa bir geçmiş gezisi yapmak için ideal parça.
terkediyorum bu kenti.
hüzünlendiren, düşündüren, insanın kalbine bıçak gibi saplanan bir başka kazım koyuncu şarkısı.
kaçak grubunun dinlenesi sarkısı.
ben en son bıraktığımda sen hiç böyle değildin
ki keşke bari sen bu resme kalmasaydın seyirci
o saf ve berrak gözlerinden kaybolan pırıltıdan
tut da aldığın nefes de dahil herşey değişmiş

yapmasaydın, keşke yıkmasaydın herşeyi...
ben yazmıştım o sayfaya yırtmadıysan gerçeği
fakat çok geç anladım ki canımı versem nafile
küçük deniz yıldızım... çoktan vurmuş sahile.. (söz : need4sleep)
bugünümün şarkısı;
...
ardımda bırakıp gül çağrısını
ayrılık anı bu sisli şarkıyı
ırmaklar gibi akıp uzun uzun
terkediyorum bu kenti
ahh, ölüler gibi...
Kazım Koyuncunun istersen 100 kere de dinlesen tüyleriniz ürperik kalıcağı şarkısıdır. Kendisine yazmıştır. Çekip gitmiştir. Bizi de perişan etmiştir.