bugün

çağımızın en büyük yarasıdır bu ibne.
seni aslında hiç sevmediğini söyler, yeri gelir hakaret eder, ona güvenip paylaştığınız özeli ayrılırken ve ayrıldıktan sonra size karşı kullanır. aşka tövbe ettirir. ibne.
orospunun tekidir. siz onu kucağa aldığınızı zannederken o sizi kucağa almış hoplatmıştır, bu kaşar sizi afedersin öyle bir sikmiştir ki ayrıldığında size söylediği laflardan anlarsınız... kaşar.
(bkz: terk ettiği halde laf sokan sevgili)
kedi ciğer meselesi..
gerçek karakterini gözler önüne sermiş bulunmaktadır. Yüreklere su serper. lakin bu tarz bir insanla yapılan evlilik veya sürdürülen ilişki fayda sağlamayacaktır.
ucuz insandır.ilişkinin bitimini olgunlukla sindirememiştir ve yaptığı ezikçe bir çocukluktur.ve hiç bi zaman neden bittiğini ,neye sebep olduğunu düşünmez de alakasız konulardan dem vurup ,sürekli bok atar,kendini eleştirecek zekası yoktur,varsa da meyilsizdir.
bir sao tome atasözünü akla getiren sevgilidir, eski sevgilidir, insandır falan. her neyse. söze geçeyim;
"insanların ne olduğunu anlamak için onlardan ayrılınız."
ayrılmak istemeyen kişidir.ayrıldıktan sonra elinden geleni yapar tekrar birlikte olabilmek için.bakar geri dönmüyor saydır...
ayrılık zor bir psikolojidir. vardır bir nedeni.ya ayrılmak istemediği halde ayrıldığı için gurur kurtarıyordur ya da ayrılmayı uzun süredir isteyip başardığı için zafer sarhoşudur. belki de karşıdakinin ısrarını engellemek için kendince böyle bi tavır geliştirmiştir. belki de hiçbiri değildir ayrıldıktan sonra bozulan sizin algılarınızdır. -yine haklı olarak-siz öyle anlıyorsunuzdur.üzerinde durmayın derim.
+:ben
-:kız arkadaş
çıkarken:
Olay yazın ağır yağmurunda bir apartmana sığınmış durumda hadise yaşanırken bir ara:
-sevgilim öpüşmene bayılıyorum kendimden geçiyorum.
+belli belli.
Ayrıldıktan sonra:
Olay mesajlaşırken olmaktadır. Bana laf sokmaya çalışmaktadır ben de başımdan savmaya çalışmaktayımdır.
+xxx git başımdan öptürtme kendini ayrıldık bitti işte uzatma.
-öpmekmi? Sen mi? Sen ne anlarsın öpüşmekten.
+titrerken böyle demiyordun ;)

Diye bir cümleden sonra, yüzüme bile bakmadı. Açıkçası üzerimden bir yük kalktı.
ayrılmak istemediğin halde sevgilin seni çok üzüyorum yada seni hak etmiyorum diyerek ayrılmaya yakın kelimeler edip daha sonra ayrıldıktan sonra o günlerin hiç unutulmamasına neden olan sevgili .daha sonra o söylediklerini unutup yaşadıkların hiçe sayılıp kendinden soğutmaya çalışmaya çalışarak unutmayı daha da kolaylaştıran tavırlarda bulunur .
itin götüne sokmak. şöyle bi manzara gördüm bi yerde :
- erkek der ki;
napıosun? sana ihtiyacım var. gelir misin tamam ayrıldık ama (amaç belli)
-kız der ki ;(mutlu salak bi tebessümle)
-hayır, bulaşma bana artık uzak dur benden
-erkek:
-ama nasıl ya? nasıl her çağırdığımda gelirdin! zaten senle amacım belli kızım der.
-kız der ki;
-tamam biliyorum artık söyleme vakti geldi tam bi orospu çocuğusun. söyledim rahatım
-erkek apışıp kalır
bu hikaye burda bitti mi? yok arkadaslar bitmez küfürleşmeler devam . bu da bi erkeğin içine oturmuşluğunun göte geldiğinin göstergesidir. Gerisi de küstahlaşıp senin var ya ananı , avradını gideeeeer oğlan tarafından. ama kız bitirmişse geri dönmez.
erkğin işi zor. belki de şimdi canım cicimlidir . ayrıldıktan sonra küstahlaşsan da boka sarar ayrılık modları. olay iyi ve sağlam bimtesi durumunda kalmalıdır.
onu halen arzuladığınızı sezdiğinde kaçışı yoktur bu durumun. küstah tavırlar sergileyerek sözde ceza verme adına can yakmayı sağlamaya çalışır.
normaldir. insan psikolojisi. çok da fazla abartmaya gerek yok, anılar olması gereken yere 'geçmişe' teslim edildiği zaman 'küstahlık' yerini 'iyi niyet'e bırakacaktır.
ONCA PAYLAŞIMI DEĞER SAYMAMIŞ, ÖNCE KENDiNE SONRA KARŞISINDAKiNE VE AŞKA SAYGI DUYMAMIŞ. VEFASIZ, HAiN KiŞiDiR. NE OLDUĞUNU TÜM SADELiĞiYLE ORTAYA KOYMUŞTUR. ÖYLE KiŞiDEN ZATEN HAYIR GELMEZ...
yaşananları unutmak ne kadar zor da olsa, olmaması gereken nahoş bir durumdur... ilişkinin ardından husule gelen bu tür durumlar o sevgili eskisinin gerçek kişiliğini ortaya koymuş, muhtemelen de "iyi ki erken uyanmışım" dedirtmiştir, zira böyle bir insanla tüm hayatı paylaşma kararı aldığınızı düşünsenize...
benim o. (bkz: orospu)dedim (bunu diyerek hangimiz orospu oldu bilmiyorum ama). şimdi sevgilim var mı yok ama olsun gene olsa gene yaparım. sanırım küçükken yapılması gereken 100 şey arasında gibi birşey bu.
saygısızdır. sonra neden ben sevilmiyorum diye zırlar durur. aynaya bak önce. ayrıca o küstahlaşıyorsa eğer vurun kafasına sokun yerin dibine. bir daha yapamaz emin olun. sadece size değil kimseye yapamaz. bu insanların özgüvenide yoktur. sevgiliyken canım ciğerim çocuk seni yerim ayrılınca ise...

peh peh.
küstah olduğu KADAR DA GÜZEL olup olmadığını merak ettiğim sevgilidir.*
ayrılıp yeni sevgili bulduktan sonra küstahlaşan sevgili şeklinde değiştirilmesi gereklidir.
suyu sıkılmış portakala benzer. ondan geriye küstahlığı kalmıştır.
canı yanıyordur belki, bunu bastırmak için küstah taklidi yapıyor olan eskimeye çalışan sevgilidir.
bi insana 'kaşar' dersin zoruna gider, s.kersin hoşuna gider...!
(bkz: güzel olduğunuz kadar küstahsınız da)
bugünlerde başımda olan olaydır. 2 gün önce, seviştiğiniz insanın 2 gün sonra bir canavara dönüşmesi ve kadından beklenmeyen haraketlerin sergilenmesi , sorunsaldır. ağızdan çıkan lafların, sadece ağızdan çıktığına yüreğimizin sesini dinlemekten uzak kalan bir kadın tipinin size yaşattığı üzücü bir durumdur.