bugün

kafasında sürekli koşan, baskı yapan dinamik bir takım olan şanssız teknik direktör. büyük maçlara hatalı kadroyla çıkıyor ve 1-0'a yatan garantici daum'u bile arattığı maçlar oluyor. gözü kara olmak bir teknik direktör için şart elbette, ama takımında alex de souza varsa oynatmak ve her hareketini yarara çevirmek zorundasın.

kendisini parreira ve zico ile kıyaslamak biraz insafsızlık olur. belki şu an şampiyonlar ligi'nde yardıran 1. torba takımı porto'nun çeyrek finalde karşımıza çıkması için dua ettiğimiz zico dönemini hepimiz çok özledik, ancak dünyadaki hemen hemen tüm brezilyalı futbolcuların babası olan zico fenerbahçe'ye kadroda 6-7 tane brezilyalı varken, yani şanslı bir dönemde geldi. deivid gol krallığına oynuyor, alex asist kralı oluyor ve 3. sınıf sol bek vederson bile sol kanatta çılgın atıyordu.

aykut ise dönemsel başarıdan ziyade geleceğe yönelik bir takım kurma çabasında. bugün bizi stoch ve alex'ten mahrum bırakıp selçuk'u izlettiği, krasic'i sol kanatta oynattığı spartak moskova maçının ilk yarısı yüzünden hepimiz kendisine öfkeliyiz. şuan hepimiz için en kolay şey takımdan siktirolup gitmesini istemek. sonuçta hepimiz futbol veteranıyız ve teknik direktörlük çoğumuz için çocuk oyuncağı. ancak aykut kocaman'ın hayata geçirmek istediği oyunun bu olmadığını da herkes bilmeli.
başka teknik direktörlere de şans vermelidir.
yerli hoca, türk hoca, sabırlı olmalıyız, kıymetini bilmeliyiz denile denile tahammül sınırlarını bir hayli zorlayan, fenerbahçe' nin eski başarılı futbolcusu, hali hazırda başarısız teknik adamı.

yabancı hocalara gösterilen tahammül, türk hocalara gösterilmiyor diye şikayet edebilisiniz. bunda sonuna kadar haklısınız da, ama aykut hoca' ya gösterilen tahammül, 5 yabancı hocaya gösterilen tahammülü aştı. sadece şampiyonlar ligi ön eleme maçlarına bakan bir insan, hatta 15 yaşındaki çocuk, hiç bir şeyi bilemese bile, alex' in selçuk' tan daha faydalı olacağını bilir.
fenerbahçeyi geriletmek, elindeki mis gibi kadroyu kullanamama, yıldızları küstürme, avrupada ve ligde kötü olma alanında başarılıdır.
aziz yıldırımin inadi inat bu adamı tutacak 3 sene daha gibi görünüyor ancak aykut kocaman adamsa bırakıp gider. bu takımın ölüsü bile lig de liderliğe oynar ama bizim derdimiz türkiye ligi mi. avrupa da başarı bekliyor bu takımın taraftarı. dara düştü mu bir günde 1 trilyonluk satış rakamına ulaştıran bu taraftarın sesine kulak vermeli bu yönetim. sıkışınca 12.adam olmaz duyarlilik görterilmezse.
teknik olarak yetersiz, hırsı olmayan varsa da yansıtamayan fenerbahçeye yakışmayan, kadroyu kullanamayan bir teknik direktör.
selçuk yerine christian ile başlasaydı dahi eleyeceği takıma elenmiş takımın ex hocasıdır. ikinci yarı oyuna alacağı alex ve stoch olayı kesinlikle bitirecekti. diğer taktik(!), teknik(!) hatalarını saymıyorum bile... ünlem işaretleri yetmediyse taktik dye bir şey de yoktu onu demek istedim.
bu arada 2 gün önce 18 kişilik kadroya almayacağını bildirdiğin adamı, kurtarıcı olarak oyuna dahil etmene ne demeli aykut efendi? buna argoda yiyemeyeceğin y.... altına yatmak denir.
yaptığı bu çapsızlık, kendisinin fenerbahçe kariyerinin bittiğinin en belirgin göstergesidir. bu saatten sonra aykut' un fenerbahçe' de kaldığı hergün uzatmaları oynamaktan ibarettir.
ulan makine gibi işleyen, taktiği olan, kondisyonu yüksek, koşan oyunculardan kurulu 4-4-2 oyanayabilen bir takım kurarsın, alex' kızağa çekmeye kalkarsın amenna! elbette öyle bir avrupalı takımda alex' in işi yok. fakat afedersin de alex' in bastonlu hali bu takımda kadroya yazılacak ilk isimdir.

senin bu hadsizliğin ve çapsızlığınla kendi başını yemiş bulunmaktasın, hadi hayırlı olsun.
her şartta arkasında durduğumuz aziz yıldırım' a da bir çift lafım olacak.
seni soyunma odasına sokmayacak karakterde ve kalibrede hocalarla sırf egon uğruna çalışmaman yüzünden bu hallerdeyiz.
on bilmem kaç sene sonunda alenen ortaya çıkan durum şudur ki; sen sportif manada başarısız olmuş bir başkansın, artık bırakma vaktin geldi! hadi aykut' unu da alex' ini de al git artık!
kimse fenerbahçe taraftarından büyük değildir, olamaz.
sikertmen. egosu boyunu aşmış iyi topçu, kötü hoca.
bir de bu adamı fatih terim'le mukayese edenler vardı.

tabii bununla fatih terim'i mukayese eden güruh, aynı zamanda arda turan ile özer hurmacı'yı da mukayese ediyordu.

başkanı aziz yıldırım, kocaman'ın üç sene takımda kalacağını duyurmuştu. buna kim inanır? devamını biliyorsunuz zaten.
kusura bakmasında tadında bıraksın gitsin artık yaa... valla uzun uzun yazı yazacaktım ona bile üşendim. tadımı tuzumu kaçırdı yemin ediyorum...
(bkz: ali şen in futbolu çok iyi bildiği gerçeği)
kendini çok iyi taktisyen olarak gören ve selçuk şahini 60 dk izleyen hoca aday adayıdır.
evvela '3 temmuzdan beri yaşanan süreç.. destek köstek..' falan diyenlerin ağızlarının tam da üstüne depik atmak istediğimi belirterek sözlerime başlamak istiyorum.

söze başlamak derken de, söylenecek pek bir şey yok zaten. fenerbahçelisi, galatasaraylısı, beşiktaşlısı, yimpaş yozgatlısı.. 7'den 70'e herkes söylenmesi gerekeni söylemiş. matematik denen şey çok basittir, ve mantık yürütmek, aklı başında her insanın rahatlıkla yapabileceği bir şeydir.

alex de souza kadro dışı + selçuk şahin kaptan = ?

(bkz: fatal error)

amını yolunu siktiğimin yerinde bu nasıl bir iştir lan!

taşşak mı geçiyorsun arkadaş? defol git!
(bkz: yolcu yolunda gerek)
'Şanssızdı' deyip onu savunanların bulunduğu teknik adam. Yok galatasaray maçında volkan sakatlandı yok spartak moskova maçında krasic sakatlandı. Evet, bunlar gerçekten şanssız sakatlıklardı, fakat bir takımın, hele hele fenerbahçe gibi bir takımın, bütün kaderini bir iki futbolcuya bağlayacak bir kadroyla yürümesi zaten olanaksız. Bu takımdan sadece volkan ve alex'ten birini silince takımın ne hale geldiğini hepimiz defalarca görüyoruz. Böyle bir kadro kuran ve bütün sistemi bu bir iki futbolcuya göre hazırlayan bir teknik adam sizce şanssız mı yoksa başarısız mı?
fenerbahçe'ye gelmiş en vasat teknik sorumludur. alex, şimdi twitter'dan küfretse, bela okusa bu adama yeridir. selçuk şahin'in kaptan olduğu bir takımda alex'in yeri yoktur. alex bu saygısızlığı hak etmiyor!
fenerbahçeli efsane forvet oyuncusu aykut kocaman imajini gün be gün nasıl çizdiğini bu sözlükteki bu başlıktakı ilk sayfadan itibaren okuyarak görebilirsiniz.

ilk sayfalarda adam gibi adam
büyük adam
efendi adam denilen aykut bey şimdilerde tefe kondu.. daha doğrusu aziz başkan ve kendisi uzun uğraşlar sonunda bunu başardılar. 3 yıl oldu müdür 3 yıl

arkadaş git başkanın odasına de ki bak ben 4-4-2 oynatcam alex2i brezilyaya gönderek o da yok derse de ki ben o gidince geliyim

laynnnnn fenerbahçe deneme tahtası mı lannn!!! ş.ligi maçı deneme maçımı hazırlık maçımı lannnnnn????

lann biz neyiizzz??? azizzz fenere gol atan her topçuyu alın diyon nesiniz lan sizz neyin kafası bu saatte??
hakkında 4 gol daha attığında fenerbahçe tarihinde en çok gol atan futbolcu unvanını paylaşacağı alex'i rekora ortak olacağı için oynatmadığı ve alex'in de twitter'da kıskançlık kelimesini bu sebepten kullandığı iddiaları olan teknik direktör. bu yazdığım şeylerin sıradan bir iddia olması yanı sıra fenerbahçe taraftarının da güvenini sarsan antrenör.
'Şaibeli bir sistem var.El değmemiş temiz bir lig lazım.istifa ediyorum.'(2006-Konyaspor-Anelka'nın elle attığı golden sonra)
herkesin beklediğinin aksine fenerbahçe nin başından gönderilmesi ihtimali uzak olan hocadır.

aykut un gitmesi demek avrupa çapında bir hocanın gelmesi demek, bu da bu süreçte aziz yıldırım ın işine gelmez. olası bir başarısızlıkta bu kez fatura yönetime kesilir ve aziz yıldırım fb taraftarını istediği gibi manipule etme gücünü kaybeder.

aykut kocaman aziz yıldırım için en önemli araçtır. her tepkinin ardından aykut kocaman a "camiamızın çocuğu" diyerek sahip çıkması "ben camiacıyım. siz de şike meselesinde beni satmayın." demektir aynı zamanda.
takımla alex yerine ilişkisi kesilmesi gereken adam. sevgi ve saygımızı asla kaybetmeyiz aykut kocaman'a karşı. adamdır ama takımın başında olunca herkes üzülüyor arkadaş. böyle de olmaz. 2 senedir takım sikip bırakıldı amk.
lan bi de gecenin bu saatinde aklıma ne geldi?
şimdi efendim bize gelmeden önce milli takıma yükselen ya da o yıl şov yapmış türkiyenin en yetenekli yada gelecek vaat eden her topçuyu aldık ve sonrasında fener tribünleri bu adamlara ana avrat sövdü. şekilden de anlaşılacağı üzere.
özer: ankaraspor videosunu izleyin derim
sezer : aynı şekilde
hasan ali: kayserisporda milli takım futbolcusu idi. geldikten sonra ne ana bacı kaldı ne bişey
egemen: her yıl 50 maç oynamıştı, bize geldi sülalesi gitti.
serdar: kayseri de milli takıma seçildi
bekir: antep'in en yeteneklisi en süperi idi
orhan şam: gençlerbirliği nde iken türkiyenin yeni ramos'u deniyodu, gs nin elinden kaptık
caner:20 li yaşlarda cska da oynadı düşün. şimdi? ecdadından girip çıktılar topal: valencia da 30 maçtan fazla oynadı, chelsea ile adı geçmişti vakti zamanında,şimdi?
topuz: aalmak için bjk ve gs ile ne mücadele verdik, kayseri de attığı goller çalımlar şutlar..
genç semih: aykut gelmeden önce sırf yedekten girip attığı gollerle gol kralı olmuşluğu mu vardı?
bienvenu: isviçre'de gol kralı mıydı?
özgür çek: devre arasında başka takıma gitmesin diye alelacele aldık getirdik,şmdi 18 de yok.
kuyt ve krasiç'in başına gelecekleri söylemiyorum bile.
en kötüsü de salih uçan denen süper kıvırcık evladımıza oldu. futbol hayatı başlamadan bitti.
şimdi sorarım size futbolculara küfür etmek mi yoksa bu yetenek düşmanı futbolcu katili hoca ya mı küfretmek?
diğer yanda en kazma futbolcuyu bile adam eden hocalar var. ismi lazım değil.
ver messi'yi ronaldo'yu bu adamın eline 2 haftada vedat inceefe kıvamına getirmezse bende nolim.

uzun zaman sonra gece yatarken aklıma bak ne geldi:)) bu bizim andre santos gelmeden once milli takım a seçiliyodu. sezon ortasinda kesik yedi demi editi..

olum ileri görüşlülüğün dibine vurmuşum lan zamanında! krasiçsatılcak stoch satılcak orhan serdar semih vs.vs kuy daki düşüş felan ulan amk lan ben bu futbolun *
iki üç lig maçı ve bir iki avrupa kupası galibiyeti ile fenerlilerin gözünde tekrar kocaman olacak teknik adam..
alex siz takim kurmasin demiyorum, hobi olarak gene kursun, ama bu fantazisini cl eleme macinda deneyecek kadar suursuz biri kendisi.
Kendisi henüz bir 10 yıl Ptt 1. lig takımlarında çalışmalı. Usta bir teknik adam Fenerbahçe kadrosuyla Spartak gibi dandik bir takıma 5 atardı. Dün Aykut'un tek yapması gereken gol yemeden evinde 1 tane atmaktı. Spartak Moskova herşeyin bilincinde. 1 gol atıp saatlerce yerlerde yattılar. Krasic sakatlanmasa Stoch'u alacağı yok. Stoch şu an türkiye'de izleyebileceğiniz en iyi kanat oyuncusu. Topuzla selçuk şahini oynat dur şimdi. Lan Bursasporluyum ama şu Rus piçlerini sevindirdin ya allah kahretsin seni Aykut bi siktir git ya. Ertuğrul Hocamız Twenteye 3 attırıyor Senin yarı fiyatın kadar kadroyla. Senden hiçbirşey oLmaz kusura bakma.