bugün

a.k.c.k * albümünden bir sarkıdır.15 agustos 2006 harbiye deki konserinde muhtesem sekilde söylemiştir zira bu şarkıdan sonra ayakta alkıslanmıstır * *
çakma güneş.
an itibariyle oldukça kırmızı görülen dünyanın uydusu. gökyüzünü izleyenlerin bir süredir bunun tekrar ettiğini farketmişlerdir.
dünyamıza 384 bin km. kadar uzaklıktadır.
gidilip gidilmeği halen bilinmeyen fakat son dönemlerde japonların ayın yörüngesine fırlatacağı araçla apollo programından artakalanların resimlerini göndermesiyle kesinleşecek, uzay yarışındaki bitiş noktası.
Yürek kemiğiyle lades tutuşuyor iki çocuk!
misafir oyuncu bir terkediş biçimi
ile ellerim vücudunun prömiyeri!

Aynı ahır adına koşan acılarımız var bizim!
amatör balıkçının leğeninde iki istavritiz seninle
ölüme beş kala ölümle canlı telefon bağlantısı kuran!

dibi senin aşkında gizlenen kırılgan bir aysberg bu tufan !
*
şu anda psikopata bağlamış bir şekilde arka arkaya dinlediğim muhteşem şebnem ferah şarkısıdır. konserlerde pek çalmazlarmış bu şarkıyı,neyseki sebnem ferah, 10 mart 2007 istanbul konserinde çalınmış da böyle güzide bir eseri dinleyerek kulaklarımızın pasını silebiliyoruz. sözlerinin mükemmelliğinin yanı sıra şebonun şarkının ortasında ve sonunda attığı çığlıklar kendisinin sesine bir kez daha hayran kalmama sebebiyet vermektedir. kanımca kendisinin en güzel şarkılarından biridir bu eser.
(bkz: hilal)
dünya etrafındaki yörüngesini 27.5 günde tamamlayan, dünya uydusu.
öğretmenimin söylediğine göre dünyaya her geçen gün daha da yakınlaşmakta olan küçük parça. en sonunda tam birleşme gerçekleştiğinde büyük patlama sonrası yaşamın sona erme geyiğini beynime kazıya, kazıya anlatmıştır.
--spoiler--
gökte açık pencere,
kalaylı bir tencere.
--spoiler--

bilmecesinin cevabıdır. *
darwin teorisinde, dünyadan koptuğu öne sürülen uydumuzdur.
çok bilinmese de bir kardeşi vardır. henüz isim takılmamış, kodlanmıştır bu ufaklık.
(bkz: 6R10DB9)
pardon.
geceleri altında rakı balık yapılıp şarkı söylenen aydınlatma aleti.
yer çekimi dünya'nın 1/6'sı kadar olan dünya'nın tek doğal uydusu.

bundan sebep; ilkokul yıllarında "dünya'da 60 kilo olan bir insan ay'da kaç kilodur" sorusu sıklıkla karşımıza çıkardı.
geceleri izlenilmesi pek keyif verir. çok güzel, çok etkileyici, çok sarsıcı, çok huzur verici. gecenin büyüsü, *.*
ve divan edebiyatında dünyevi aşkın simgesi.
insanı bazen endişelendiren bazen de büyüleyen bir güzellik.
güneydoğumda,
bir bebeksin beşikte,
bir ışıksın yolumda.
aydınlık bir gölgesin
yıldızların üstünde.
gülen bir kadınla beraber bizleri gözetleyendir.
tarkan'ın "ay" şarkısıdır.şarkı içinde 10 dan fazla "ay" sözcüğü geçer.bizzat saymışımdır.şarkının nakaratı ise şöyledir:

Ay!...Ay kahroldum.
Düse kalka pesinde maskara oldum.
Ay!... Ay unutuldum.
Karda kista kurda kusa yem oldum.
akşamları başbaşa kaldığınız takdirde saçmalayıp ulan cidden agzı burnu var bu ayın allahın işi yau gibi içses tepkilerine neden olan dünya'nın biricik dedesi.
ihtiyaç molası'nın manidar parçası. o koronun kısık sesle söylediği nakarat kemanlar nameler bir yerlerden tanıdık geliyor ama güzele güzel efendim kurcalamayalım.
küçükken, hatta şuankinden bile küçükken beni her gün evime kadar takip ettiği için korktuğumdur.
araplar ay anlamına gelen kamer kelimesini müzekker olarak kullanırlarmış. (yani bazı dillerde bulunan, kelimelere erkek ya da dişi ekleri getirilmesi kuralına göre, arapça'da müzekker: erkek kelime, müennes: dişi kelime)
çünkü ay gece çıkıyor, korkusuz ve cesur.
güneş anlamına gelen şems kelimesini de müennes olarak kullanırlarmış. çünkü güneş gündüz çıkıyor, ve pırıl pırıl parlıyor, etrafı aydınlatıyor ve ısıtıyor, tıpkı bütün hanımefendiler gibi...