bugün

bos beles tiplerdir.
Öyle durmaktadırlar. Önlerindeki dedektör kapıdan geçme aleti fıldır fıldır öter ama kimsenin gıkı çıkmaz.
Güvenilir olmayan tiplerdir.
zaman zaman çok tuhaf işlere imza atmaktadırlar. bir uzman çavuş arkadaşım izine gelmişti avm ye belinde silah ile giriyor güvenlikçiler bir şey söylemeyince dışarı çıkıyor ve tekrar giriyor. gene bir tepki ile karşılaşmayınca usulca yaklaşıp belindeki silahı ve kimliğini gösteriyor.

şirkete ziyarete geldiğinde anlatmıştı aynı anda hem gülümseyip hem daha fazlası ile hüznü yaşamıştık. ben o silah ile insanları vursam ne olacaktı diye sormuştu bize cevap verememiştik..
kendilerine verilen emri uygulayan hiç bir yasal yetkisi bulunmayan görevlilerdir.

amiri ne emrettiyse onu yapar. kapıda duracaksın der, o durur. orda birinin görünmesi yeterlidir o amir ve şirket için. çünkü parasını nöbet tutan eleman yerindeyse alır o şirket. yoksa içeri kim girmiş kim çıkmış hiç mühim değildir onlar için çoğu zaman.

o yüzden avmde kapıda bekleyen güvenliğe değilde, onun amirine ve hatta o güvenlik şirketinin sahibine soracaksınız bu boş beleşliğin hesabını.
Hele bazıları vardır ki çok sinirlidir. Sanki canımızı kurtarmışta teşekkür etmeyi unutmuşuz.
Tüm meslektaşları gibi gereksizdirler.
Bazılarının kendini tümgeneral sandığı doğrudur.
tüm avm güvenliklerinin korkak birer ucube olduklarını düşünüyorum. adamlar bir vukuaatta bizden önce vınıyorlar. şaka gibi.
nedendir bilinmez; çoğunluğunu erkekler değil, erkeksi kadınlar oluşturmaktadır.
Dünyayı kurtarıyormuşcasına girdiği triplerle komik görünen şeker insanlardır.
sanarsın beyaz sarayı koruyor pezevenk, öyle bir havaları vardır.
iyi ve samimi görünmeye çalışan insanlardır.

Bazen saçma hareketlerine tanık olabiliyoruz. Avm den tam çıkıyordum sonra poşetimi unuttuğumun farkına vardım adam illa xrayden geçicen diyor la mal zaten tam olarak çıkmadım neyse çok zoruma gitmişti.
Lpg'li arabayı anlayamaz, dizel arabaya lpg'li muamelesi yaparlar
Kof güvenlikler.
Kadına diyorum baksana çantama niye taramıyorsun.
Neymiş sıra oluyormuş şikayet ediyorlarmis.
Illa bir avm de patlama olacak sonra adam gibi görevini yaparlar.
Antepde gotlu göbekli güvenlikler var ne işi var bilmiyorum.
Tam teşekküllü giyinip süslenirler lâkin şimdiye değin bir eylemde bulunduklarını göremedik. Diğerlerinin hakkını vermek lazım bu işi hakkıyla yapanlara emekleri için minnet ve belki can borçluyuz.