bugün

görsel

Çok güzel olmamasına rağmen, tarzıyla Dönemine ve döneminin çok sonrasına, modacıları dahi kıskandıracak ölçüde damgasını vurmuş stil sahibi, başarılı bir aktristir. Retro ve vintage denilince ilk akla gelen kadındır.
güzel gözleriniz olsun istiyorsanız, güzel insanlarla göz göze gelin. gerçek dostlar edinip onlarla sık sık görüşün.
ideal vücüt ölçülerine sahip olmak ve hep ince kalmak istiyorsanız,yemeğinizi yoksullarla ve açlarla paylaşın.
alımlı saçlara sahip olmak istiyorsanız,çocuğunuzun günde en az bir kere onu okşamasına izin verin.
dikkat çekici pozlar vermek istiyorsanız, yanınıza bilgelik ve tevazuyu alarak yürüyün. asla cahilce ve gururla yürümeyin.

sözlerine sahip olan asil, unutulmaz aktris.
Audrey Hepburn Vogue dergisi çekimlerinde, 1955.

görsel
1929 brüksel doğumlu belçikalı aktrist..Büyük çıkışını gregory peck ile başrollerini paylaştığı roma tatiliadlı filmle yapan yıldız aynı filmle en iyi kadın oyuncu oscarını da kazanmıştır..güzelliği ve yeteneğinin yanında ,unutulmaz zerafeti ve kendine has tarzı ile birçok modacıya esin kaynağı olan hepburn 1993 yılında kanser nedeni ile aramızdan ayrıldı..
Audrey Hepburn, 1950'lerden..

görsel
audrey hepburn asaleti, kadınsı güzelliği ve zerafeti temsil etmek için dünyaya gönderilmiş bir melektir. yağmur yağdığı zaman çıkan toprak kokusu gibidir, içinizi mest eder bu bayan.
bir kadın nasıl böyle zarif olabilir, aklım almıyor. idolüm.
geçen gün ya cnbc-e de ya da e2'de hayat hikayesini dinlediğim, gençliğinde nazilerden çok çekmiş, talih enteresan bir şekilde yüzüne gülmüş, tatlı mı tatlı bir aktris. adeta yıldız olmak için doğmuş. çocuk sahibi olmak için verdiği mücadele takdire şayan.

hayatta olsaydı, ilk kocasında ne bulduğunu sormak isterdim kendisine. dünyanın en hoş kadınlarından biriyken, öyle buzdolabı ve kompleksli bir adamla yıllarını neden harcamış, enteresan.
Zarafet kelimesinin vücut bulmuş hali olan güzel kadın.
görsel
görsel

Yeryüzündeki hiçbir Sakız bu kadar zarif bir şekilde şişirilmemişti.
"Pembeye inanıyorum. Gülmenin en iyi kalori yakan şey olduğuna inanıyorum. Öpüşmeye, çok öpüşmeye inanıyorum. Her şey ters gider gibi görünürken güçlü olmaya inanıyorum. Mutlu kadınların en güzel kadınlar olduklarına inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum."
edda kathleen van heemstra hepburn ruston gibi upuzun bir isme sahip olan audrey hepburn kocaman gözlüklerin, kapri pantolonların, kısacık saçların kimseye yakışmadığı kadar yakıştığı efsanedir.
beş kere oscara aday olmuş ilk adaylığında roman holidayin prenses ann'i olarak ödülü kapmıştır. breakfast at tiffany s'in unutulmaz holly golightlysidir o, little black dressiyle akıllara kazınandır, unicef iyi niyet elçisidir, givency tasarımlarının vazgeçilmez modelidir.
atanamayan tanrıça yazmışlardı bi yerde audrey hepburn için, hayatımda hiç bi söze bu kadar katılmamıştım. güzellik, zerafet ve iyi olan her şeyden yaratılmış gibi bir kadındır. bir erkeğin istebileceğinden çok daha ötesidir.

yalnız yukarıda en seksi kadın denilmiş bir kaç kere kesinlikle katılmıyorum. ilahi bir güzelliği var bu kadının.
görsel
(bkz: duru güzellik)