bugün

aristokrat asil bir kan hattı olan aktris.
yavrumun duruşu giyimi vücut dili mimiklerine bakarsanız anlarsınız. zaten roma tatili filminde rol yapmamış içindeki asaleti sergilemiştir.
modaya uymamış, moda ona uymuştur. en güzel ve asil giyinen yıldız olmuştur. saçlarını atıp trip yapmasına gerek görmemiş ve kısacık saçı ile değil de insanın içini delip geçen bakışı öne çıkarmış olup kısa saçın en çok yakıştığı ender kadınlardandır.
üstat haldun dormen' in 1988 yılında röportaj yaptığı hollywood yıldızı.
herhalde gençliğindeki zarif güzelliği dünyanın en büyük güzelliklerinden biridir. zaten babasının çalıştığı çiftlikten ötürü izmir ile bağı olduğu bilinmektedir.
Gençlik halinin ayaklarını saatlerce öpüp koklamak ve masaj yapmak fantezim olan güzel Hanım.
türkiye şubesi belgin doruktur.
gençliğinde denk gelip ayaklarına oje sürme fantezim olan çoook güzel aktris.
1953 yapımı "ROMAN HOLIDAY" filmindeki zerafeti ve güzelliğiyle beni kendine aşık eden kadın.
Marilyn monroeyle kıyaslanır sürekli ama ikisi de bir halta yaramaz. Marilynin filmleri daha iyidir. Bu kıza da şöyle asıl böyle asıl diyorlar. Hoş kız diyom ben de kadın diğer aleme göçeli yıllar olmuş her neyse asıl falan değildir.
Audrey Hepburn ve geyiği Pippin.

görsel
görsel
işbu üstteki entryden, kadınların da direkt tipe önem verdiğini anlıyor ve kendi kendimizi kandırmayı bırakıyoruz sevgili erkek hemcinslerim.
bizdeki belgin doruk şubesi diye düşündüğüm zarif kişilik...
UNFORGiVEN FiLMiNDE HAYRAN KALDIĞIM OYUNCU.
ağzındaki uzun sigara ağızlığı ve kocaman gözleri ile ikonik bir fotoğrafa imza atmış dünyalar güzeli kadın.
bazi kadin/kizlarin ozendigi kadindir ama her kadina o sac kesimi veya o tarz yakismaz. mesela sisko kadin lutfen kendini Audrey Hepburn zannetmesin sirf kakul kestirdim diye. Ince kugu gibi zarif, asalet dolu ve gozleri isil isil omayan kizlar lutfen yuce Audrey Hepburna "ben tipki ona benziyorum" diyerekten hakaret etmeyin.
görsel
Ama sen hem de çok güzelsin ki
(bkz: duru güzellik)
görsel

Yeryüzündeki hiçbir Sakız bu kadar zarif bir şekilde şişirilmemişti.
"Pembeye inanıyorum. Gülmenin en iyi kalori yakan şey olduğuna inanıyorum. Öpüşmeye, çok öpüşmeye inanıyorum. Her şey ters gider gibi görünürken güçlü olmaya inanıyorum. Mutlu kadınların en güzel kadınlar olduklarına inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum."
Çok güzel olmaması mı? Hakkında Çarpılamaya neden olunacak ifadeler kullanılan kadındır.
görsel

Çok güzel olmamasına rağmen, tarzıyla Dönemine ve döneminin çok sonrasına, modacıları dahi kıskandıracak ölçüde damgasını vurmuş stil sahibi, başarılı bir aktristir. Retro ve vintage denilince ilk akla gelen kadındır.
görsel
tipsizdir. buna güzel diyenin kafasını anlamak zor cidden.

görsel

görsel

lan bunun neresi güzel mr. spak'a benziyor. şaka gibisiniz.
Girmeyin ulan şu başlığı.
Yaram kanıyor.
bazı oyuncular günümüz insanın vintage hayranlığı ile hak ettiğinden fazla övülüyorlar. bunların başında marilyn monroe ve türkan şoray geliyor misal. ancak bunların aksine audrey hepburn kendisine yöneltilen tüm övgüleri hak eden bir aktris. zira sinemanın modern sinema olmadığı bir dönemde modern oyunculuğun gereklerini yerine getirebilecek yetide bir afettir kendisi.

bence 2017 senesinde bir blockbuster aksiyon filmine de, romantik komediye de, ağdalı dramaya da koysanız sırıtmayacak olması da bundandır ve bu özelliği en iyi şekilde funny face filmindeki bohem dansı performansında gözlenebilir:

https://youtu.be/isSnDgEPXXE
güzellik, çekicilik, şirinlik, seksapalite, iyi huyluluk, anaçlık ve sair bir kadında olması gereken her şey mevcut idi. bunların yanında doğal bir yeteneği vardı.

müthiş bir kadınmış, müthiş.