bugün

(bkz: sözlükteki 1970 tarihli entry)
bir golü kendi kalesine atmasına rağmen kendi hanelerine yazılmayan bir grup fenerli.
bir insanın başına hep büyük konuştuğu, ya da iddialı konuştuğu şeyler gelir (istisnasız). bunların hepsi tesadüfen mi geliyor insanların başına, yoksa bir yaradan mı başımıza getiriyor?

ateistler bunu da açıklasın.
http://alkislarlayasiyoru...de-bastan-sona-okuyan-kus
Bangladeş'te yıkılan binadan 17 gün sonra canlı çıkarılan kadın.
Tabi açıklanması gereken bu değil, kadının binanın en altında bulunan mescitte olması. Namaz kılarken bina çökmüş ama kadının burnu bile kanamamış. Söz sizde.
"neyi neyi, söyleyin bakiim neyi?" diyerek hemen atladığımız cümledir. (ama bakıp açıklama gereği duymadık şu an.)
mis gibi hatunların yanında tipsiz ve ağzı laf yapamayanların olmasını.
"tanrı cc" diye bir deyyus twiter'da geziniyor ve ateist.
100 bin takipçisi var en az 50 bini ateist.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
saat çin malı, saatin satıldığı yer istanbul. Satıcı niye Afrikalı. ateistler?
saçma istektir. evrenin bile nasıl bu düzende işleyebildigini aaçıklayamazken eyaletine tesadüfe dayandırıyorken onlara hangi soruları soracağız ki? ben onlar 2x2=4 dediklerinde bile düşünürüm.
http://i.hizliresim.com/l0q1Nb.jpg
Ruh 21 gr geliyor. Ruh varsa Allah neden olmasın görmediğin bir sey nasıl 21 gr gelir.
Ateistler ölümden sonra nereye gideceksiniz? Yok mu olacaksınız o halde tesadüfen olmuş bir varlık (yaratılmamış(!) ) nasıl ruha sahip olabilirler. Bir çöp kutusunun içinde kendi kendiliğine kağıt oluşmuyosa siz nasıl oluştunuz?
Ateistler cevap versin robot yapıyor, her haltı yapıyor ama bir insan kadar akıl sahibi, ruh sahibi, özgür bir varlık neden yapamıyor bilim adamları? HADi AÇIKLAYIN ŞiMDi.
(bkz: atesitler buraya gelir misiniz)

çağırıyorum çağırıyorum gelmiyor ibneler.
Kimsenin ateistlerin, ateistlikle ilgili başlıkları uplamasina birşey diyemeyeceği gibi, ateistlerde başkalarının upladigi başlıklara laf yapamaz.

Her iki tarafta bu durumlarda yobazdir benim için.

(bkz: kimsenin hayatına kimse karışamaz)
görsel
cidden cevap verilemeyecek bir soru diye düşünür iken sonda olaymıdır şeklinde yazım hatası görünce bir an kendimden geçtim.

şu an hastaneye kaldırılıyorum.

düzeldiğimde cevap vereceğim.
fazla yumurta ve patates, makarna ve bulgur yemekten, gül ve yanık çorap koklamaktan beyin iflas etmiş, kafası çalışmayan beşerin diğer tüm mahlukatı kendisi gibi beyinsiz sanması sonucu ortaya çıkan önerme.

koca evrenin minicik tabiatında bir sizin kafalar duruk, bir de yıllardır bizim meydandaki saat kulesi.
ilginçtir ki bizim belediye de sizin zihniyetten.
kapı kapı dolanıp yapacağı camiye yardım da topluyorsa tadından yenmez.

ne güzel örümceğin zekasından bile nemalanmaya çalışıyoruz.

(bkz: harikulade)
ömrünü evrim teorisi eksenindeki çalışmalara adamış bilim insanlarının aklına hiç gelmeyen, bir tek kafakola almaya çalıştıkları eblehler için böyle capslar hazırlayan evangelist uşaklarının aklına gelen bir soru için talep edilen açıklamadır.

ha gülüm!.. bilimi de din gibi sanıyorsun öyle mi? yani zerre bilgi birikimi olmayan her eblehin kolayca anlayacağı sloganlara (misal: "allah (bkz: boşlukların tanrısı) yarattı". sadece iki kelime!) indirgenebilen iddialar manzumesi?

--spoiler--
Kral Batlamyus, kadim Matematikçi ve Elementler’in yazarı Öklit’e bir gün Geometri öğrenmek için kısa bir yol sormuş. Öklit’in cevabı:
“GEOMETRi ÖĞRENMEK iÇiN BiR KRALiYET YOLU YOKTUR!”
--spoiler--

anektotta geçen "kral" yerine "cahil" koysan da olur...

bilimin yanıtının ne olduğunu gerçekten öğrenmek istiyorsan binlerce sayfa okumalısın. tabi derdinin o olmadığı açık..

http://www.evrimagaci.org/
Kamyoncular uzun yoldan geliyorsa, niye şimdiki uzun yollar kamyoncu olmuyor?!?

inanmak isteyen de istemeyen de kendine kolayca bir sebep bulabilir.
görsel
hayvan o kadar akıllı ki düşünmüş taşınmış kendine böyle bir sistem yapmış(!).
her sanat bir sanatçıyı gerektirir...

mantıklı düşünen cümlenin ardını doldurabilir o yüzden açık bırakıyorum.
"sen önce "birikimli seçilim" nedir ve neden yanlıştır onu açıkla" diye yanıt verilebilecek getirilebilecek taleptir.

ulan hıyarlar, sizin her bir şeye açıklamanızın ne olduğunu zaten biliyoruz: "allah yarattı. öyle olmasını istedi"!.. bu açıklamayı neden geçerli kabul etmediğimizi, neden hatalı olduğunu, neden gerçeklerle uyuşmadığını da binlerce kere açıkladık.

ya siz zahmet edip, bizim açıklamalarımızı doğru düzgün öğrendiniz, neresinin, neden hatalı olduğunu açıkladınız mı ki itirazlarınıza ek açıklama getirme zahmetine katlanalım?
Klasik yaratılışçı düşünceyle açıklanmaya çalışılmış bir başka saçmalık, kendi bedeninde bile işlevsiz organlar bulunan bir organizma mükemmel tasarım diye böyle saçmaları ortaya atıyor ya.
Evrimsel süreçte canlı yaşamını devam ettirebilmek için çeşitli beceriler kazanır ve artık kullanmadığı bazı organlar işlevini yitirir.