bugün

müslümanlardan nefret ediyorum, namaz kılanlara acıyorum yeaaa tarzı söylemlerle kendilerini belli eder bunlar. tek düşman islamdır. diğer dinleri s.ederler. müslümanın yobazı kadar tehlikelidir.
katmerli orospu çocuğudur.
Dini yobazların yanında Çok hafif kalan yobazdır.
Olmasa da olur kimseye bir faydasi yoktur.
yazık.

(bkz: cami ye gitmeyi yasaklayan baba)
yobazlık karakteristik bir özelliktir, hangi ideoloji hangi inanç ya da inançsızlık sahibi olursa olsun insanlığa da mensup olduğu görüşe de sürekli zarar verir.

sadece dindarlara mal edilmesi bence de yanlış.

laftan sözden anlamayan solcu, atayiz, kemalist yok mu? var elbette.
yobaz olmayan ateist varmı. hem allah'a inanmayacaksın hem inanmadığına hakaret edeceksin. hemde bınu farklı bir işmiş gibi göreceksin.
not: varmış diyorlar. onlara allah hidayet verir inşallah.
mesela güzel bir örnek size, bakıp ibret alabilirsiniz.

bu adamın inandığı dine ne gibi bir katkısı olabilir ki insanları o dinden uzaklaştırmak, soğutmak dışında?
"yobaz olmayan ateist var mı?"

senin küçük minik tatlı dünyanda olmayabilir ama tanrı'ya küfür etmeyen, küfür etme ihtiyacı duymayan zira "olmayan bi şeye neden küfür edeyim ya da neden dikkate alayım?" diyen ateistlerin sayısı hayli fazladır ama işte dünya meselesi dünya, kimi dünyalar var "her şey mümkündür" kimi dünyalar var "kesin çizgilerle net çizgilerle çizilmiştir"

faşizm eleştirisi yaparken faşistlik yapmamaya dikkat edin, öpüyorum.

not: bu arada ateistin yobazı da elbette vardır (her -izm'in yobazı olduğu gibi) çok karşılaştım ama "hepsi" dersen orada insanları kendine güldürmekten öteye geçemezsin.
ateist olmayı dindARlara karşı düşmanlığa dönüştürmemek lazım, o zaman yobazlık başlar.

adamların doğru söylediği şeye bile koşulsuz şartsız yanlış demeye başlarsın, işte bu yobazlıktır.
aralarında "ateizme hakaret ettin" diye başkasını veya "ben pozitif ateistken sen negatif ateistsin" diye birbirlerini öldüren varsa var olan yobaz türüdür.

ek olarak:

(bkz: yobaz tabirinin tartışmaya açık olmaması)
şaka makara kukarayı bırakırsak vardır. bazen yürekten inanmış dini bütün, kimseye zararı olmayan insanlarla yaptıkları tartışmalarda insanın inandığı değerleri aşağılamaya kadar giderler, bunlar yobazdır. gerçek okumuş ateist ise bir insanla tartışmaya bile girmez. fikrini anlatır isteyen katılır isteyen katılmaz.
Kafayi Islamla bozan varliktir. Git Hristiyan ogretilerine bir bak, arastir dersin. Ama turkiyenin yuzde 99u müslüman ben napayim Hristiyanları, Yahudileri dee. Bunlarin derdi tanrinin olmamasi değil, ibadetlerden, hesaba cekilmekten korkmaktir.
ateizm bir kere yobaz olunmadan olunamayacak olandır.

göz göre göre bu pek hassas ahenkte içiçe çalışan bunca alemleri görüp " bu kendi kendine oldu" diyebilmek yobaz, cahil ve cesaretli olmayı gerektirir.
başkasının görüşüne saygı duymayan, kendisininkini dayatmaya çalışan herkes yobazdır.
dincinin aydınına 100 basar.
iki kere aptaldır.
Sözlükte çokca olandır.
(bkz: ateist) bilmem ne yaparsa yok şunu açıklasanıza... ile başlayan başlıklar.
Leş olan sizsiniz lan evet.
"Uçan makarna canavarı da yoktur yea" diyen tiplerdir.

Neyse ki agnostikler var, böyle ciddi ihtimalleri dikkate alıyorlar..