bugün

Sözlüğümüzde bol miktarda bulunan zihinsel engelli veletlerdir.

bugune kadar cevresindeki insanlari ataturk e olan saygisindan dolayi saygi duyulmasi gerektigini dusunen hakkknda bir sayfa okumamis cahil ergendir.

tıpkı ilk kez "bok" demiş bir ilkokul ogrencisi hissiyle sozlukte "ne var yani sevmek zorunda miyiz yeaaa" der.

Hayattaki en buyuk cesareti ve cılgınlıgı bu olacaktır.

Bir devrimci edasiyla gezecektir butun gun.

devam et bro. Adamin dibisin.
muhammed'e, islama laf edince kuduran gençtir.

cumhuriyete, atatürk'e gelince yıkılır o tabular zaten allahı kim yarattı desen birden en ala muhafazakar kesilir.
raporlu paranoid şizofrenler olan said-i kürdi, emine şenlikoğlu, kadiros mısıryanis, şule yüksel şenler, salih mirzabeyoğlu, hasan mezarcı, adnan oktar gibileri kendisine akıl hocası seçmiş olan eblehtir.
"osmanlı'da kürdistan vardı. atatürk kürtlere kürdistan sözü verdi sonra sözünü tutmadı vs." laflar eden bir adet heval olabilir. he amk. he. kürdistan.
Bu tiplerin bir diger heyecani ise arada bir sabah namazını kılmamaktır. Tatlı küçük kaçamaklar... çılgınlar sizi.
çok Ciddiye alınmaması gereken gençtir.
Hasta ruhludur biraz o. Zihninde çip olduğuna bir takım gizli güçlerin elinde kumandayla onu kontrol etmeye çalıştığına ama iman gücüyle buna engel olduğuna filan da inanır.
ingiliz kraliyet alayını hunharca siken bulut filan da görmüştür belki.
Atatürk e laf söyletmeyerek tanrılaştıran hergelenin dikkatini çeken gençtir.
Bu genç bu hergelenin atatürk e eleştiriyi hakaret olarak algılayacağını bildiği için pek de siklemez böyle tipleri.
Çünkü bilir bu hergeleler atatürk ü eleştiremez eleştirmeyi teklif dahi edemezler.
Onlar için atatürk ün her yaptığı doğru her söylediği kanundur.

Hergeledir en nihayetinde. Pek dikkate alınmaz.

Bişey dediğinde "yav he he" der geçilir.
işgal kuvvetleri askleri, yada iç savaş çıktığında dinciler, teröristler tarafından anası kucaktan kucağa hoplatılıcak, kendininde kafası kesilerek futbol maçına top yapılacak sevimli çılgın gençtir... atatürke sövmenin ne demek olduğunu öğrendiği anda kendisi ve ülke için çok geç olucaktır...
daha kötüsü ise türklüğü ve müslümanlığıyla övünüp atatürk'e dinsiz diye laf eden versiyonudur.

beyin amcıklaması geçirtir.
ergenlik yaşındadır. bunu kötü anlamda demiyorum. zira;

bu ülke totaliter rejimler gibi bir eğitim sistemine sahip. o nedenle 15 ine gelen herkes atatürkçüdür.
lisede fikirler oluşmaya başlar. şimdi siz 15 yaşındaki herkesin atatürkçü olduğunu biliyorsunuz, peki neden dev-lis gibi oluşumlar ya da üniversitelerdeki fikir grupları oluşuyor ? atatürk'ü eleştirme yaşı olgunlaşma ve totaliter eğitim sisteminden kurtuluşla başlar. 13 yaşında atatürk'ü eleştiren kaç çocuk görebilirsiniz ? yok denecek kadar az. eğer oy verme yaşı 12 ye düşerse chp de atatürk hamlesini kullanırsa tek başına iktidar olur. bu atatürkçülüğün eleştirisi değil sadece eğitim sisteminin acizliğidir.