bugün

iç karışıklığı laik - dindar(bu yanlış anlaşılmasın dinini yaşayan insanlarımızı ayrı tutuyoruz) gibi kesimler arasında çıkarmak isteyen iktidar işi. hep kürtler türkler karşı karşıya kalacak deniliyor ama yalan. esas sorun bu. laik yani devlet işlerinde dinin olmaması gerektiğini savunan, politikada dinin kullanılmasını istemeyenlerle, dindar(bu yanlış anlaşılmasın dinini yaşayan insanlarımızı ayrı tutuyoruz) olarak geçinen ve dinimizi her fırsatta rant aracı olarak kullananların karşı karşıya getirilmesi durumudur oyuna geliyoruz çok fena hemde.
yakında bu ülkeyi kim kurtardı diyecek bir nesille karşılaşacağımızın göstergesi olan olaydır. böylece birilerini kandırmak kolaylaşır herhalde. atatürk'ü unutmayacağız ve unutturmayacağız!
yavaş yavaş hepsine sıra gelecek.

(bkz: milli değerlerin yokedilmesi süreci)
coğrafya dersinin atatürk ilkelerine göre anlatılmayacak olduğu durumdur.

çok fena. endoktrinasyon etme devrinin bittiğine işarettir.
bir dönem daha başta kalırlarsa ortada tek bir iz dahi kalmayacaktır.
Onlardan beklenen bir haraket.
Gençler şu şekilciliği bırakın biraz. Atatürk ilkelerine milli değer diyerek fen kitabına bile sokmak affedersiniz ama mallıktır. Abi bırakın her yere bunu sokmayı artık. Ne yani atatürk ilkeleri o kitabın her satırında olmasa o çocuk ülke ve millet düşmanı mı olacak?

Tutturmuşsunuz bir atatürk ilkeleri, ne bilimselliği var ne de artık geçerliliği. Bunu yapan azıcık muhafazakar olsa irticacı dersiniz. Yüz yıl önce ortaya atılmış, tanımını bile kimsenin tam olarak bilmediği ilkelerle devlet yönetmeye hatta onları küçük yaştan çocuklara zorla empoze etmeye çalışıyorsunuz. Bırakın artık ve kendinize gelin. Tamam Atatürk önderimiz ve ülkemizin kurucusu ama artık tamamen farklı koşullarda yaşıyoruz. Biraz inkılapçı olun, yenilikçi olun. Nerede sizin atatürkçülüğünüz.
-GÖTLERiNE girsindir efendim.
anne babalar çocuklarına atatürk'ü ve milli duyguları aşılayabildikten sonra gerisi fostur. kralı gelse yıkamaz. diyeceğim o ki; her şey ailede başlayıp ailede bitiyor.
bir sonraki oluşum kitaplardaki atatürk resimlerinin kaldırılması ve onun yerine r.t.e. resimleri konulması. bekliyorum ben hadi bakalım. yakındır.
güneş balçıkla sıvanmaz.
yaklaşık bir yıl önce kasım 2011 gibi bahsi geçilen konu vuku bulmuş idi. öğretmenlere gönderilen kılavuz örneklerinde bahsi geçen fotoğraf ve andımız kaldırılmış idi. tabi basım zamanında bu durum uygulanmadı ve eğitim öğretim yılı fotoğraflı ve andımız ile birlikte devam etti.

şimdi ne oldu da sanki bu yeni bir olaymış gibi ortalık galeyana verildi ben onu anlamadım. yahu azıcık araştırın ve bu konu ile ilgili ilk videonun ya da haberin yaklaşık 1 yıl önce halka sunulduğunu görün. zannediyorum kılavuzu gazetecilere sunan bir öğretmen tarafından. net hatırlayamadım. şimdi aynı video ve haber ile sanki yeni bir habermiş gibi şaha kalktı zihinler. hayır yani ortalıkta dolaşan video da bir yıl önceki video. yenisi değil bilesiniz.

bir kişi de demiyor ki baba niye yeni bir şey gibi gaza geldik biz. vay anasını koyun halkım vay.

edit: bu arada geçen yıl milleti galeyana getirip "ülkeyiii kurtercezz facebuknan tivıtırnaan" deyu böğürmelerine sebep olan bu video, daha sonra "sadece öğretmenlere gönderilen kılavuz örneğinde bu durumun olduğunu" belirtilmesiyle birlikte fos diye sönmüştür. bu yıl ne tesadüf ki aynı zamanda aynı haber yine hortladı. hayır sevin ülkenizi, ilkelerinizi güzel hoş da gaza gelmeden önce biraz araştırma plz. hatta rt plz! tanıdın değil mi bu cümleyi? ülkemizi kurtarın rt plz. te allam sen büyüksün.

edit 2: eksile koyun seni. tivitıra "ülkemizi yedirtmeyiz" deyip on kere paylaşılınca algın açılıyormuş diye duydum. dene bak, yapmazsan annen ölür. öptüm kib bye.

edit 3: biraz araştırma yapmam sonucunda sadece 3 adet ders kitabından "haritaların" çıkarılma kararı alındığını, bu kararın da henüz uygulanmadığını görmüş bulunmaktayım. sakin ol muhafız!
(bkz: entry gireyim de ülkemi kurtarayım)
(bkz: haydi şimdi hepimiz yılmaz özdil paylaşalım)
-yazıktır efendim!! akp nin bu intikamcı tavrı da fazla olmuştur!! kemalistlere söylenen yılmaz özdil paylaşalım sözü çoktan tcdd ye verdiği ayarla bitmiştir hala daha yılmaz özdil mi diyorsunuzdur!!
burada amaç 'fen kitaplarından atatürk ün ilkeleri kaldırılıyor ne olacak ki artisliğe gerek yoktur yeahh' değildir. buradaki amaç sadece atatürk'ü hafızalardan silmek, yeni nesillere atatürk yerine şeyhleri, said i nursileri, şeyh bedrettinleri kahraman yapma çabalarıdır.

zaten bu ülkenin bugün ki yaşayan insanları bu kadar şerefli, onurlu bir mirası hak etmiyor. *
iyi hoş atılması gereken adımlardan birisidir.