bugün

De­ğer­li ar­ka­daş­la­rım, bu Mec­li­se ge­len her ka­nun tek­li­fi, her ka­nun ta­sa­rı­sı ya da her öner­ge bu mil­le­tin ya­ra­rı­na ola­cak di­ye bir ku­ral yok. Ör­nek mi isti­yor­su­nuz? Bu Mec­li­si ku­ran Ga­zi Mus­ta­fa Ke­mal Ata­türk ü mil­let­ve­ki­li seçtir­me­mek için mil­let­ve­kil­li­ğiy­le il­gi­li ka­nu­na şu mad­de­ler ek­len­mek istenmiş­tir. Den­miş­tir ki: Han­gi il­den mil­let­ve­ki­li ola­cak­sa o il­de beş yıl ika­met şar­tı ol­sun. Öm­rü cep­he­ler­de geç­miş bir in­san, ha­ya­tı bo­yun­ca hiç­bir il­de beş yıl üst üs­te ya­şa­ma­mış ki.

ikin­ci bir öner­ge de: Mil­let­ve­ki­li ola­bil­mek için, Mi­sa­kı ­millî sı­nır­la­rı için­de doğ­muş ol­mak ge­re­kir. öner­ge­si ve­ril­miş­tir. Ya­ni bu Mec­lis, Ata­türk Se­la­nik do­ğum­lu ol­du­ğu için, mil­let­ve­ki­li ol­ma­sı­nı bi­le en­gel­le­mek is­te­miş­tir . Bun­la­rı, siz­le­rin tak­dir­le­ri­ni­ze su­nu­yo­rum.

(bkz: http://www.tbmm.gov.tr/tu...onem22/yil5/bas/b014m.htm)

türkün atasınada bu millet, yunanistanlı diyebilirmiş demekki...
sözün özü
(bkz: balık baştan kokarmış)
selanik toprakları o dönem osmanlının sınırları içinde olduğu için böyle bir başlık açılmış olabilir, oralarda hala bir sürü türk vadandaşı bulunmaktadır, memleketimizinde özellikle ege bölgesinde yine çok sayıda muhacir vardır yani selanik göçmeni.
isa'nın yahudi asıllı ajan olması tezini öne sürmek kadar saçma bir ifadedir. böyle bir ifade gelse gelse melih gökçek'ten gelir diye düşünüyorum.
(bkz: melih burda yazar mı lan)
yanlış tanımdır, yunanistan'da doğmuştur fakat selanik o zamanlar osmanlı devleti'ne bağlıydı, hatta ve hatta selanik bir türk toprağıydı.
yanılmıyorsam ya balkan savaşındaki mağlubiyetimiz yüzünden ya da birinci dünya savaşındaki mağlubiyetimiz yüzünden atatürk'ün doğduğu şehir selanik elimizden çıkmıştır.

kısacası önderimiz mustafa kemal atatürk, sonradan yunanistan'a verilen bir türk toprağında doğmuştur ve türkdür *.
(bkz: ali rıza bey)
(bkz: zübeyde hanım)

edit: o değil de yunanistanlıdır ne demek ?
yalandır. zira o marslıdır. zira sarı saçlımın mavi gözlümün yaptıklarını bir insan yapamaz ne de olsa.
anadoluyu işgal etmiş yunan ordularını, izmirden denize döken atatürke, yunanistanlı diyen art düşünceli insanların amacı, atatürke karşı yapılan karalama kampanyasıdır. bu kampanya yeni değildir. türkiye cumhuriyeti devletini içine sindiremeyen osmanlıcıların, devletin kuruluşundan bu yana uyguladıkları süreçtir. almanyadaki kara ses cemalettin kaplan, ardından gelen oğlu ve son dönemlerde amerikada yaşayan fethullah gülen ve bunların ardındaki güçlerdir.beyni yıkanmış, böyle bir başlık açan kişi de bunların maşasıdır.
yunanistanlııııııııııı yunanistanlıııııııı
kaçma benden.. korkma bendenn..
sana muhtaacııımmm..

öhöm öhöm. şimdi şöyle oluyor, bizim almanyada doğan türk akrabalrımız yok mu. mesela hamit altıntopu örnek verelim. orada doğmasına rağmen türk değil mi. eveeet. anladık sanıyorum. ama bizim milli takımda oynuyor. (bkz: mesut oezil) onun gibi birşey. (bkz: seviyeye inerek anlatma çabası)

ayrıca ona bakarsan system of a down grubunun solisti serj tankian da kayserili. bateristleride konyalı. buyrun efendim buradan yakın.
saçmalıktır . Selanik ' in zamanında Türk toprağı olduğunu unutan şahıs bir an böyle düşünmüş olabilir . O zaman ben de yunanistanlıyım lan .
(bkz: selanik göçmeni)
doğrusu yunanistan da doğmuştur.
Atatürk Yunanistan'lı olsa ne olur? sorusunu akıllara getiren başlık. icraatlara göre değerlendirelim insanları, şeklinde çıkış yaptıran başlık.
bende ankara'lıyım. doğduğu yer değil, kimin doğduğu önemlidir dedirten başlıktır.
yalan!.. afşin-elbistanlıdır.
çok dogru bir tespittir,atatürk yunanistalıdır.
istanbul alındıktan sonra istanbulda doğup,yaşayan tüm türkler bizanslıdır.
keza edirne hatta malatya alındıktan sonra doğan tüm türkler bizanslı haliyle helendir.
yani bu önermeden şu sonuç çıkar türkler anadoluya girdikten sonra dünya ya gelen tüm türkler helendir.
bunu bir tespit olarak ortaya sunduktan sonra sunan ibne kendi doğduğu topraklara baksın türkler o toprakları almadan önce kime aitmiş.
laf olsun torba dolsun,gereksiz yere yazmak, boş yazmak ve benzeri eylemlerin alt kümelerine örnek olacak bir cümledir.
(bkz: bi zamanlar teee oraları bizimdi biliyon mu) *
yemin ediyorum yazana kadar iki başlık açtım. ve ikisinide sildim. büyük harfle yazmayın lan şu başlıkları. i si bi derst u su başka dert.buda başka başlık açarsa...neyse.
atatürk "kendini türk hisseden herkes türktür." demiştir. atatürk, türklerin en büyüğü olduğuna göre sanırım "atatürk yunandı yok bilmemneydi" diye boş laf etmeye gerek yok.
ataları selanik göçmeni olan ben'i dehşete sürüklemiş laftır. oysa ki doğduğumdan beri türküm diyordum demek yunanistanlıymışım, hımmm...
(bkz: insana kim olduğunu öğreten başlıklar)
ulan tut ki sen erzincanlısın. ermeniler geldi işgal etti erzincanı.bi daha da geri alamadık. o zaman sen ermeni mi oluyosun? bi sktir git çay koy da kendine gel derim ben.
(bkz: atatürk osmanlılıdır)
allah razı olsun o yunanistan lıdan.
yanlış bilgidir.

kiliseyi geçince solda imiş hemen evi. *
mustafa kemal atatürk selanik doğumlu bir osmanlı cumhuriyeti vatandaşı, osmanlı cumhuriyeti yıkılması ardından türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmuştur.

türktür.
yunan değil.

hiç sirtaki yaptığını da sanmıyorum.
atatürk türk'tür. ayrıca önemli olan türkiye için yaptıklarıdır.
'ne mutlu türküm diyene' lafını söyleyen bir başka yunanistanlı daha varsa onada helal olsun.
güldüren bir iddiadır. sonuçta yunanistanlı* dediğiniz yüce insanın türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanı vardır. ve o nüfus cüzdanını taşıyanlar türk tür. hem kendisinin de dediği gibi "kendini türk hisseden herkes türk tür." ayrıca;
(bkz: bsg dedirten başlıklar)
ufak bir rica: sevgili yazarlar! lütfen tespti sıçmaya çalışırken ortalığı bu kadar batırmayın. ayıp oluyor.
bikere bu önermenin temelinde bir hata var atarük yunanistanlı değil türkiyelidir türk kimliği vardır ama yunan olabilir ama orası benim için önemli değildir ister yunan olsun ister ibrani ister türk yinede ona olan sevgim aynıdır.