bugün

(bkz: ali riza efendi)
ali rıza bey, zübeyde hanım, 19 mayıs 1881, 10 kasım 1938. 4 lüsünün 1 parçasıdır. ulu önder atatürk'ün babasıdır.

bide yaprak dökümü dizisinin ali rıza beyi vardır. o içler acısıdır, izleyenler bilir.
adam kime güvense kesin bigün bi erkekle seviştiğini öğreniyor. küçük emrah'ın milenyum versiyonu.
yarrak dökümü dizisinin en kıl karakterlerinden biri. her kelimesini ağlar gibi konuşur, hep kafası ileri geri oynar, eski türkçeyi pis konuşur.
yaprak dökümünde o kadar olaydan sonra hala ölmeyen yüce insan! BABA!
yaprak dökümünün bölümlerinde hayriye hanım tarafından birçok kez söylenir, pesinden de genellikle ay hayırdır inşallah cümlesi gelir.
ölse de kurtulsak dediğim film karakteri. adamı ne zaman görsek salya sümük. kesik kesik etrafa bağırıyor. temelli ölsün de bu adamın sesinden kurtulak yahu.
en sık kullandığı söz için;
(bkz: yeter!duymak istemiyorum)
çınar ağacı.
gene ölmedi pezevenk. felç oldu sanırım.
ulu önderimiz gazi mustafa kemal atatürk'ün muhterem babasının adı.
Bir sezonda 40 kez kalp krizi geçirip ölmeyen dizi karakterinin ismidir. (bkz: yaprak dökümü)
4587484958. kez kalp krizi geçirip ölmeyi hala başaramayan aile babası. eski kaymakam.
(bkz: yaprak dökümü)
bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı öpermiş misali başına gelmedik kalmayan dizi kahramanı.
(bkz: yazıklar olsun)
biraz daha kilo alırsa ay kendisinin yörüngesine oturacaktır.
hakkında entry girilince yine mi kalp krizi geçirdi diye düşündüren adam. osursan kalp krizi geçiriyor.
kanal tanıtımlarında mutlu gördüğümüz kalender dizi kahramanı.
yeter duymak istemiyorum repliğini akıllara kazımış yaprak dökümünün gözleri yaşlı babası.
felc olacagi zaman 4 gozle beklenen karakter. hayir felc olunca dizi bitecek gibi geliyor da.
(bkz: ali rıza emmi)
10 kalp krizinden sağlam çıkmış taş gibi bünyedir.
o kadar olaya rağmen sıkıntılı kalbi iyi dayanıyor.
her bölümün fragmanında bu sefer öldü diye takip ediyorum öldürmeyen senarist öldürmüyor.

fragmanlarını izleyerek fark ettim bunu.
yaprak dökümünde 9 canlı olan amcamız. kalp krizi müptelası oldu mübarek. xD
bu aksam aglatmıstır.ajıtasyonun dıbıne vurulmus.
kendimi öyle kaptırmıştımki bir an. onun bünyesine girmiştim sanki. çıkarın beni burdan diye irkilmeye ramak kalmıştım... velhasıl çok üzdün beni ali rıza baba....
(bkz: kaymakam bey)