bugün

gereksiz saçma bişeydir. türkiyeye 1 tane tek atatürk geldi ve bir daha da gelmeyecek. ama tayyip erdoğan başbakandır ve her 4 yılda bir değişir.
edit: tamam atatürk cumhurbaşkanıydı ama ben burada onun kurucu sıfatıyla yazdım bu yazıyı.
edit2: sadece badem bıyıklıların yaptığı bişey değildir atatürk yanlısı insanların çoğunlukla yaptığı bişeydir. örneğin: http://galeri.uludagsozlu...vs-atat%C3%BCrk_42791.jpg
atatürk tek ve tek kalacak ama tayyip başbakan yazarken düşünmez mi insan atatürk ün cumhurbaşkanı olduğunu.
(bkz: plutoyla dunyanin karsilatirilmasi)

ipucu: birisi gezegen...
(bkz: yaran fıkralar)
badem bıyıklıların atatürk'ü sevmediği için ve yine badem bıyıklılarca rte'nin acayip yükselişinden ve ülkeyi fevkalade yönettiğinin sanılmasından dolayı badem bıyıklılar tarafından atatürk ve rte'nin aynı kulvara konup karşılaştırma yapılabileceğinin sanılmasıdır. *
yersizdir. davul bile dengi denginedir.
--spoiler--
Bugün Başbakan bir üniversiteye gidiyor ve taşlanıyor...

Böyle bir şey M. Kemal iktidarında ve rejiminde olsaydı ne olurdu?

Hemen olağanüstü mahkemeler kurulur, kanunsuz tutuklamalar yapılır, Yargıtay'a baş vurup itiraz ve temyiz etme hakkı olmaksızın gazeteciler, siyasetçiler, yazarlar idam edilirdi.

Günümüzde devlet ve hükümet adamları yumurta yağmuruna tutuluyor.

Başbakana ve bakanlara ağır hakaretler ediliyor.

Başbakan yargıya müracaat ediyor, bazen davayı kazanıyor, bazen kaybediyor.

ismet Paşa taşlanacak... ismet Paşanın bir bakanına yumurta atılacak... M. Kemal'e ve adamlarına hakaret edilecek ve bunları yapanlar sağ ve salim kalacaklar... Eskiden olur muydu bunlar?

ihtilalci ve darbeci generallere bırakın hakaret etmek, en hafif şekilde bile itiraz edilemezdi.

Türkiyede ingilterede isviçrede olduğu gibi ve kadar hürriyet yoktur ama, M. Kemal, ismet paşa ve darbe yıllarına nispetle çok ama çoook hürriyet ve serbestlik vardır.
--spoiler--
ve la tehinu ve la tahzenu ve entumul a’levne in kuntum mu’minin.
gevşeklik göstermeyin tasalanmayın mümin iseniz üstünsünüz.
ali imran/139

imanlı tayyip erdeoğan elbetteki imansız mustafa kemal'den üstündür.

(bkz: mustafa kemal gerçeği)
(bkz: gökten indiği sanılan kitaplar)
http://www.tbmm.gov.tr/ta...ataturk_konusma/5d3yy.htm en aşagıya inersenız bizim devlet programımız diye başlamaktadır devamında kur'an'a gökten indiği sanılan kitap demektedir. tbmm arşividir.

not:ben demiyorum allah diyor mümin iseniz üstünsünüz. durduramıyoruz efendim eksiliyorlar.*
mustafa kemal kurmuş tayyip erdoğan düzeltmiştir. mustafa kemal in eskiden "kuracağız" dediği dindar devleti tayyip erdoğan tesis etmek istiyor gibi... birde faizi kaldırsalar ah...
biri geri vitestir biri ileri. Tamamen zıt kutuplar oldukları için karşılaştırmak abes kaçar. Atatürk gibi bir liderle ille de birini karşılaştırmak istiyorsanız daha büyük ve zeki insanları örnek almalısınız.
biri siyasi ve idari dahidir bunu herkeste kabul eder. digeri ben dahiyim der saf parti teskilat uyelerinden baska en yakinindakiler bile inanmaz.
birisi ülkeyi kurdu ve sevedi , diğeri yalan sözlerle ülkeyi kandırır ve yönetir.
mümkün değilse de, kaşımak amaçlı olarak kerhane tatlısı ile antep baklavası arasındaki tad ve şekil farkıdır denilebilir.
Kafası makarnayla çalışan insanların yaptığı iştir. Allah akıl versin.